Pozor na platnou technickou i převod vozidel

30.1.

Pozor na platnou technickou i převod vozidel

Jen během včerejšího dne jsme kontrolovali 4 řidiče, kteří seděli za volantem vozidel, u kterých byla neplatná známka technické kontroly. 
Samozřejmě že výmluvy byly totožné. Nikdo z řidičů o této skutečnosti neměl tušení.  Zkontrolujte své automobily, zda se náhodou termín technické prohlídky neblíží i vám. Ideální je mít poznámku v kalendáři svého mobilního telefonu, která vás na tuto povinnost upozorní.
U vozidel ještě zůstaneme. Kolegové z obvodního oddělení Chrast mají v těchto dnech vyslechnout řidiče a zároveň „majitele“ osobního vozidla, které údajně zakoupil. Je v tom ale problém. Původní majitelka, která je uvedena v osvědčení o registru vozidla, ho prodala už v červenci loňského roku. Důvěřovala, že přepis na základě plné moci zařídí nový majitel, to se nestalo, nový „vlastník“ prodal vůz dalšímu člověku a v technickém průkazu stále figuruje původní majitelka.
Buďte obezřetní, nedůvěřujte kupujícímu v tom, že s plnou mocí přepis automobilu zařídí. Ne na každého se můžete spolehnout. Někomu dokonce vyhovuje, že obsílky od městských úřadů za rychlou jízdu, špatné parkování a jiné přestupky, dochází na adresu majitele zapsaného v technickém průkazu. Pokud jde o přestupkové jednání, toho se dopouští majitel, který v zákonné lhůtě 10 dnů neprovede zápis změny vlastníka silničního vozidla. V případě plné moci (i v dobré vůli) úřad může přihlédnout k polehčující okolnosti, ale přesto se této povinnosti majitel uvedený v technickém průkazu nezbavuje. Naprosto zbytečně se následně zodpovídá policistům a správnímu orgánu. Chraňte sami sebe. Pokud takový vůz skončí někde na sběrném dvoře a nemáte doklad o ekologické likvidaci, nastává problém s odhlášením automobilu z registru motorových vozidel, na což se vztahují další povinnosti – zákonné pojištění.
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.8.

Armádní letouny přesídlí na čas do Pardubic

Na pardubickém letišti budou od tohoto týdne startovat a přistávat armádní dopravní letadla.

Společnost celý článek
4.3.

Lanškroun se připojil k pomoci Haiti

Mezi dárce, kteří podpoří výstavbu zdravotního zařízení a poskytnutí úpraven vody, se zařadilo také město Lanškroun.

Společnost celý článek
13.1.

Lhali úřadu práce

V jejich počínání je nyní spatřováno podezření ze spáchání trestného činu podvodu v prvním odstavci, za což jim mimo jiné hrozí až dvouleté vězení.

Společnost celý článek
10.4.

PROFI CREDIT podpořil nemocné cystickou fibrózou

Pardubice, 9. 4. 2019 – úvěrová společnost v rámci své celostátní konference darovala Klubu nemocných cystickou fibrózou (KNCF) šek na 250 000 Kč. Ročně se s touto nemocí v České republice narodí několik desítek dětí, přesto o ni česká veřejnost stále spíše neví.

Společnost celý článek
26.10.

Zemřel Bohdan Kopecký

Umělec si velice cenil udělení čestného občanství Litvínova, které obdržel s legendárním hokejistou Ivanem Hlinkou.

Společnost celý článek
10.5.

Zájem lidí o levnou elektřinu a plyn překonal v Ústí očekávání

Nápad na společnou aukci vyšel z orlickoústecké radnice, které se díky nákupu elektřiny a plynu formou aukce v posledních třech letech podařilo ušetřit stovky tisíc korun, které může nyní zpět investovat do města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting