Pozor na platnou technickou i převod vozidel

30.1.

Pozor na platnou technickou i převod vozidel

Jen během včerejšího dne jsme kontrolovali 4 řidiče, kteří seděli za volantem vozidel, u kterých byla neplatná známka technické kontroly. 
Samozřejmě že výmluvy byly totožné. Nikdo z řidičů o této skutečnosti neměl tušení.  Zkontrolujte své automobily, zda se náhodou termín technické prohlídky neblíží i vám. Ideální je mít poznámku v kalendáři svého mobilního telefonu, která vás na tuto povinnost upozorní.
U vozidel ještě zůstaneme. Kolegové z obvodního oddělení Chrast mají v těchto dnech vyslechnout řidiče a zároveň „majitele“ osobního vozidla, které údajně zakoupil. Je v tom ale problém. Původní majitelka, která je uvedena v osvědčení o registru vozidla, ho prodala už v červenci loňského roku. Důvěřovala, že přepis na základě plné moci zařídí nový majitel, to se nestalo, nový „vlastník“ prodal vůz dalšímu člověku a v technickém průkazu stále figuruje původní majitelka.
Buďte obezřetní, nedůvěřujte kupujícímu v tom, že s plnou mocí přepis automobilu zařídí. Ne na každého se můžete spolehnout. Někomu dokonce vyhovuje, že obsílky od městských úřadů za rychlou jízdu, špatné parkování a jiné přestupky, dochází na adresu majitele zapsaného v technickém průkazu. Pokud jde o přestupkové jednání, toho se dopouští majitel, který v zákonné lhůtě 10 dnů neprovede zápis změny vlastníka silničního vozidla. V případě plné moci (i v dobré vůli) úřad může přihlédnout k polehčující okolnosti, ale přesto se této povinnosti majitel uvedený v technickém průkazu nezbavuje. Naprosto zbytečně se následně zodpovídá policistům a správnímu orgánu. Chraňte sami sebe. Pokud takový vůz skončí někde na sběrném dvoře a nemáte doklad o ekologické likvidaci, nastává problém s odhlášením automobilu z registru motorových vozidel, na což se vztahují další povinnosti – zákonné pojištění.
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.8.

Pardubický kraj bude udělovat školním jídelnám vlastní hvězdy

Novou motivací bude jídelnám i možnost získat ne sice michelinskou, ale krajskou Hvězdu Pardubického kraje, která bude kvalitu jídelny stvrzovat.

Společnost celý článek
29.7.

Modernizace pardubických parkovišť začne příští rok

Pardubice chtějí mít do čtyř let vybudovaný moderní parkovací systém, který ušetří čas řidičům a městu poskytne data, na jejichž základě bude možno objektivně posoudit správné nastavení parametrů pro využití té které parkovací plochy. Ještě letos město vybere dodavatele moderních technologií, bez nichž se inteligentní parkování neobejde.

Společnost celý článek
22.5.

Muzeum v Poličce připravuje výstavu historických panenek

V sobotu 25. května 2018 bude zahájena výstava, na které bude k vidění přes 550 panenek z let 1890 až do roku 1980. Těšit se můžete i na hravé koutky pro malé slečny, podtrhující atmosféru celé instalace.

Společnost celý článek
11.2.

Kraj již vyplatil téměř 3,5 milionů zástřelného

Vloni myslivci dostali za ulovené kusy necelých 550 tisíc korun.

Společnost celý článek
15.6.

S chodem Pardubické nemocnice i s plány jejího rozvoje se seznámil místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Bartošek.

V průběhu více než dvouhodinové návštěvy se místopředseda Poslanecké sněmovny podíval i na některá pracoviště. Prohlédl si zmodernizované radiodiagnostické oddělení s digitalizovanými rentgenovými přístroji, v Multioborovém pavilonu navštívil ambulanci a moderní operační sál oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Poté se přesunul do sousední budovy a seznámil se s provozem Komplexního onkologického centra Pardubického kraje a zároveň s velmi dobrou spoluprací Pardubické nemocnice a firmy Multiscan.

Společnost celý článek
19.2.

Spolupráce kraje s Lesy České republiky

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se v pondělí sešel s generálním ředitelem Lesů ČR Jiřím Novákem

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting