Pozor na platnou technickou i převod vozidel

30.1.

Pozor na platnou technickou i převod vozidel

Jen během včerejšího dne jsme kontrolovali 4 řidiče, kteří seděli za volantem vozidel, u kterých byla neplatná známka technické kontroly. 
Samozřejmě že výmluvy byly totožné. Nikdo z řidičů o této skutečnosti neměl tušení.  Zkontrolujte své automobily, zda se náhodou termín technické prohlídky neblíží i vám. Ideální je mít poznámku v kalendáři svého mobilního telefonu, která vás na tuto povinnost upozorní.
U vozidel ještě zůstaneme. Kolegové z obvodního oddělení Chrast mají v těchto dnech vyslechnout řidiče a zároveň „majitele“ osobního vozidla, které údajně zakoupil. Je v tom ale problém. Původní majitelka, která je uvedena v osvědčení o registru vozidla, ho prodala už v červenci loňského roku. Důvěřovala, že přepis na základě plné moci zařídí nový majitel, to se nestalo, nový „vlastník“ prodal vůz dalšímu člověku a v technickém průkazu stále figuruje původní majitelka.
Buďte obezřetní, nedůvěřujte kupujícímu v tom, že s plnou mocí přepis automobilu zařídí. Ne na každého se můžete spolehnout. Někomu dokonce vyhovuje, že obsílky od městských úřadů za rychlou jízdu, špatné parkování a jiné přestupky, dochází na adresu majitele zapsaného v technickém průkazu. Pokud jde o přestupkové jednání, toho se dopouští majitel, který v zákonné lhůtě 10 dnů neprovede zápis změny vlastníka silničního vozidla. V případě plné moci (i v dobré vůli) úřad může přihlédnout k polehčující okolnosti, ale přesto se této povinnosti majitel uvedený v technickém průkazu nezbavuje. Naprosto zbytečně se následně zodpovídá policistům a správnímu orgánu. Chraňte sami sebe. Pokud takový vůz skončí někde na sběrném dvoře a nemáte doklad o ekologické likvidaci, nastává problém s odhlášením automobilu z registru motorových vozidel, na což se vztahují další povinnosti – zákonné pojištění.
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.9.

Od září opět zveme do chrudimské Agory. Pravidelné Komunitní úterky naplní filmový klub, besedy a rukodělné workshopy

Třetí zářijové úterý je pak vyhrazeno speciální besedě, která zaujme především mužské zájemce. Hovořit se totiž bude o rybaření. Přijďte se tedy i vy pochlubit svými letními úlovky a porozprávět o tom, jak s rybařením vůbec začít.

Společnost celý článek
28.7.

Voda podemlela i místní silnici a zatopila několik rodinných domů.

Po lokálním vydatném dešti došlo ve středu 27. července kolem 14 hodiny k rozvodnění místního potoka v Bystrém-Hamrech. Voda podemlela i místní silnici a zatopila několik rodinných domů. Hasiči odčerpávali vodu ze sklepů a garáže. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky – profesionální z Poličky a dále dobrovolné z Jedlové, Svojanova a Bystrého. V Jedlové v 15.21 hodin zasahovali hasiči, aby zkontrolovali dům, do kterého uhodil blesk. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že k požáru nedošlo.

Společnost celý článek
26.10.

Josefu Zámečníkovi popřál k jubileu hejtman

„V Písečné vždy platilo, že každý si vezme svůj díl práce.“

Společnost celý článek
27.2.

Dopravní fakulta Jana Pernera spolupracuje na mezinárodním projektu zaměřeném na vývoj nových typů výhybek

Za dopravní fakultu se práci na projektu budou věnovat odborníci z Oddělení kolejových vozidel Katedry dopravních prostředků a diagnostiky (doc. Ing. Jaromír Zelenka, CSc., prof. Ing. Bohumil Culek, CSc., Ing. Martin Kohout, Ph.D., Ing. Jakub Vágner, Ph.D., Ing. Petr Voltr, Ph.D., Ing. Tomáš Michálek, Ph.D., Ing. Stanislava Liberová, Ph.D.) a z Katedry mechaniky materiálů a částí strojů (prof. Ing. Eva Schmidová, PhD., Ing. Aleš Hába, Ph.D.).

Společnost celý článek
6.6.

Dětský den v krajské nemocnici už letos pošesté

Všechny papírové dlaně jako symbol dobra byly následně spojeny do řetězu.

Společnost celý článek
31.5.

Jarek Nohavica zahraje ve Svojšicích tříhodinový koncert!

Vzhledem k výjimečné délce koncertu se návštěvníci mohou těšit na skutečně vyčerpávající reporotár ze všech období Nohavicovy tvorby. Chybět samozřejmě nebudou jeho největší hity jako Darmoděj, Zítra ráno v pět, Mám jizvu na rtu či Kometa, které již takřka zlidověly.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting