Prázdninová anketa o vlacích zná své vítěze

9.11.

Prázdninová anketa o vlacích zná své vítěze

Desítka výherců, vylosovaných účastníků prázdninové ankety o polepech vlaků, si převzala své ceny. Kilometrické banky či vouchery k nákupu jízdenek, knihy a další dárky jim věnoval Pardubický kraj spolu s Českými drahami. Anketa byla pokračováním projektu, jehož cílem je zatraktivnit cestování vlakem formou barevných polepů nových nízkopodlažních souprav. Na nákup některých z nich přispěla Evropská unie.      „Jednou z motivací pro vyhlášení této ankety a vůbec pro realizaci celého projektu polepů regionálních vlakových souprav byla podpora rozvoje cestovního ruchu. Polepit vlaky je netradiční a atraktivní metoda jak turistům ukázat krásy našeho kraje a ještě jim nabídnout pozitivní zážitek z cestování vlakem,“ řekl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, jeden z iniciátorů projektu.      Do prázdninové ankety se zapojilo více než 2700 lidí. Vítězným motivem bude polepena jedna z nových nízkopodlažních vlakových souprav, které budou jezdit po regionálních tratích. Tímto motivem je Kunětická hora.      „Zajímavé je, že mezi deseti vylosovanými je hned devět žen. Možná je to náhoda, možná ale ženy více vnímají estetično kolem sebe a do podobných anket se zapojují více než muži. Přesto všem účastníkům ankety, i mužům, děkuji, že se do hlasování zapojili a že nám pomohli zkvalitnit úroveň cestování,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jan Tichý, který ale jedním dechem také dodal: „Hezky polepený vlak ale není to jediné, co zvyšuje kulturu cestování. Je třeba mít na nádražích čisto a dostatečnou nabídku služeb. Naší starostí naopak je, abychom objednávali kvalitně navazující spoje.“      V anketě mohli lidé hlasovat buď prostřednictvím internetu, nebo hlasovacích schránek umístěných v železničních stanicích v Pardubickém kraji. Mezi účastníky ankety se ale objevili i lidé bydlící například v Praze, Brně, Havířově, Liberci, Olomouci nebo dokonce v Banské Bystrici na Slovensku. Výherci pak byli ze všech účastníků ankety vylosováni při oslavách 140. výročí zahájení provozu na trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu, které se konaly koncem září v Chrudimi.      „České dráhy se rozhodly kromě vylosovaných účastníků ankety odměnit také malého chlapce z Uherského Hradiště. Marek nám totiž připsal vzkaz, že rád jezdí panťákem a že až bude velký, chtěl by řídit pendolino. Věnovali jsme mu dárkový poukaz na nákup jízdenek, aby mohl vyrazit na výlet vlakem i s rodiči,“ dodal Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy v Pardubickém kraji.      V anketě byly veřejnosti nabídnuty motivy s regionální tematikou zaměřené na cykloturistiku, Dolní Moravu, osobnosti Josefa Ressela a bratranců Veverkových a také na vítěznou Kunětickou horu. Ta získala celkem 1438 hlasů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

Nejzdařilejší stavby roku 2007

Tuto soutěže opět organizoval Pardubický kraj společně se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
31.10.

V Poličce bude zahájen další ročník Listopadání

Ani letos nebude chybět beseda s Františkem „Čuňasem“ Stárkem. Legendární kapela české undergroundové scény Plastic People slaví 45. výročí a právě k této příležitosti se bude beseda konat. Muž českého undergroundu ve středu 13. listopadu povypráví o kapele a jejím působení v době totality. Slovem, hudbou a obrazem zavzpomínáme nejen na období komunistického režimu.

Společnost celý článek
17.1.

Výročí vzniku republiky si připomínají i krajané za oceánem. V rámci oslav vystoupí pardubičtí konzervatoristé

Pardubický kraj podpoří účast studentů v rámci dotačního titulu, který slouží pro mezinárodní spolupráci škol a školských zařízení

Společnost celý článek
30.8.

Před 66 lety byla v Pardubicích založená vysoká škola, dodnes jediná v kraji

Vysoká škola chemická, později čtyřicet let známá jako Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích, vznikla na počátku padesátých let minulého století s cílem vychovávat odborníky v oblasti technické chemie pro potřeby rychle se rozvíjejícího chemického průmyslu východních Čech.

Společnost celý článek
9.12.

Zimní turistické noviny lákají k návštěvě regionu

Před půl rokem vydala Chrudim první číslo městských turistických novin, které se setkaly s mimořádným úspěchem.

Společnost celý článek
22.6.

Radnice bude normálně fungovat i o prázdninách

I v době dovolených si mohou obyvatelé Pardubic vyřizovat své záležitosti na pardubickém magistrátu bez omezení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting