Prázdninová anketa o vlacích zná své vítěze

9.11.

Prázdninová anketa o vlacích zná své vítěze

Desítka výherců, vylosovaných účastníků prázdninové ankety o polepech vlaků, si převzala své ceny. Kilometrické banky či vouchery k nákupu jízdenek, knihy a další dárky jim věnoval Pardubický kraj spolu s Českými drahami. Anketa byla pokračováním projektu, jehož cílem je zatraktivnit cestování vlakem formou barevných polepů nových nízkopodlažních souprav. Na nákup některých z nich přispěla Evropská unie.      „Jednou z motivací pro vyhlášení této ankety a vůbec pro realizaci celého projektu polepů regionálních vlakových souprav byla podpora rozvoje cestovního ruchu. Polepit vlaky je netradiční a atraktivní metoda jak turistům ukázat krásy našeho kraje a ještě jim nabídnout pozitivní zážitek z cestování vlakem,“ řekl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, jeden z iniciátorů projektu.      Do prázdninové ankety se zapojilo více než 2700 lidí. Vítězným motivem bude polepena jedna z nových nízkopodlažních vlakových souprav, které budou jezdit po regionálních tratích. Tímto motivem je Kunětická hora.      „Zajímavé je, že mezi deseti vylosovanými je hned devět žen. Možná je to náhoda, možná ale ženy více vnímají estetično kolem sebe a do podobných anket se zapojují více než muži. Přesto všem účastníkům ankety, i mužům, děkuji, že se do hlasování zapojili a že nám pomohli zkvalitnit úroveň cestování,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jan Tichý, který ale jedním dechem také dodal: „Hezky polepený vlak ale není to jediné, co zvyšuje kulturu cestování. Je třeba mít na nádražích čisto a dostatečnou nabídku služeb. Naší starostí naopak je, abychom objednávali kvalitně navazující spoje.“      V anketě mohli lidé hlasovat buď prostřednictvím internetu, nebo hlasovacích schránek umístěných v železničních stanicích v Pardubickém kraji. Mezi účastníky ankety se ale objevili i lidé bydlící například v Praze, Brně, Havířově, Liberci, Olomouci nebo dokonce v Banské Bystrici na Slovensku. Výherci pak byli ze všech účastníků ankety vylosováni při oslavách 140. výročí zahájení provozu na trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu, které se konaly koncem září v Chrudimi.      „České dráhy se rozhodly kromě vylosovaných účastníků ankety odměnit také malého chlapce z Uherského Hradiště. Marek nám totiž připsal vzkaz, že rád jezdí panťákem a že až bude velký, chtěl by řídit pendolino. Věnovali jsme mu dárkový poukaz na nákup jízdenek, aby mohl vyrazit na výlet vlakem i s rodiči,“ dodal Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy v Pardubickém kraji.      V anketě byly veřejnosti nabídnuty motivy s regionální tematikou zaměřené na cykloturistiku, Dolní Moravu, osobnosti Josefa Ressela a bratranců Veverkových a také na vítěznou Kunětickou horu. Ta získala celkem 1438 hlasů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.11.

Pardubické Mladé divadelní studio LAIK nastudovalo novou pohádku

Ve veselé a zábavné pohádce plné kouzel zazní také řada písniček, které otextoval Pavel Novotný a zhudebnil Radek Škeřík.

Společnost celý článek
4.12.

Kam se poděly české a moravské tance? V tanečních se učí jen polka

Jenže co takový kvapík, čtverylka, odzemek, verbuňk, ondráš, kalamajka, skočná či maděra? Živý český folklór se pomalu vytrácí, udržuje se jen v menších dědinách na Moravě, v Čechách pak snad jedině na Chodsku. V paměti lidí ho pak pomáhají udržovat folklórní soubory v celé republice.

Společnost celý článek
9.12.

Poskytovaná zdravotní péče se nebude v budoucnu nijak omezovat, říká krajský radní Ladislav Valtr

Já jsem více manažer než politik, takže budu stavět na svých zkušenostech ve strategickém řízení a hlavně užívat zdravý rozum. A to i pro zdánlivě komplikované a ožehavé situace, protože chtít řešit problematiku českého zdravotnictví a současně si myslet, že naplníte jak očekávání pacientů, tak zdravotnického personálu, a to v limitech pravidel zdravotních pojišťoven a možnostech krajského rozpočtu, to znamená řešit něco jako „kvadraturu kruhu“. Každopádně přicházím s velkou chutí pracovat.

Společnost celý článek
29.5.

Přednáška „Program APOLLO – opravdu jsme byli na Měsíci?“

Soubojem protichůdných názorů na jedno z největších lidských dobrodružství 20. století vás provede v pátek 30. května Milan Halousek z České kosmické kanceláře.

Společnost celý článek
26.5.

Těžká nehoda autobusu a vlaku ve Všestarech

Bezprostředně po ohlášení události na místo vyrazili profesionální hasiči z Hradce Králové.

Společnost celý článek
21.10.

Hejtman se zajímal o situaci v ústecké školní jídelně

Společně s ředitelem školy Petrem Vojtěchem řešil hejtman vzniklou situaci přímo na místě. Vedení školy ujistilo všechny přítomné, že se žádné nevhodné maso opravdu mezi strávníky nedostalo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting