Před Aviatickou poutí proběhne jedinečná burza

17.4.

Před Aviatickou poutí proběhne jedinečná burza


Součástí pozemního programu Aviatické pouti jsou již tradičně také ukázky z činnosti leteckých amatérských archeologů a sběratelů leteckých artefaktů. Své exponáty získávají jak nálezy, tak výměnou či zakoupením od jiných sběratelů. Právě z iniciativy těchto nadšenců vzešel nápad uspořádat před letošní Aviatickou poutí zcela unikátní První leteckou burzu.


„Burza se uskuteční v pátek 30. května od 10.00 do 20.00 hodin v prostoru východní stojánky pardubického letiště, kde zároveň návštěvníci mohou sledovat přílety a nácviky letounů na Aviatickou pouť 2014. Pro vstup na letiště v uvedenou dobu bude sloužit brána u Dostihového závodiště, kde bude také vyznačeno parkoviště pro vozidla návštěvníků. V rámci letecké burzy bude rovněž připravena odborně poradenská služba profesionálů svého oboru,“ říká k novince letošního ročníku Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.


Páteční odpoledne, na které bude platit snížené vstupné 20Kč, bude patřit nejen nadšencům letecké archeologie, ale i všem, kteří se rádi podívají na přílety účastníků Aviatické pouti.   


Více informací o organizaci burzy a aktualitách z připravovaného programu 24. ročníku Aviatické pouti, která se uskuteční ve dnech 31. května a 1. června na letišti v Pardubicích, lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

Pardubický kraj otevře dveře svého úřadu

Den vzniku samostatného československého státu zvolily české kraje jako příležitost k uspořádání „Dne krajů“.

Společnost celý článek
28.5.

Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti

Novinkou letošní Aviatické pouti jsou autogramiády pilotů vždy ve stanovených časech. Pro tento účel je vydána speciální podpisová knížka s fotografiemi konkrétních vystupujících letadel. Pochopitelně svůj podpisový čas budou mít i piloti skupiny Flying Bulls Aerobatics Team.

Společnost celý článek
24.8.

Humanitární gesto směřuje k Boumovým

Vždy se ale jednalo o projev humanitární, nikoliv o pravidlo, na které by bylo možno spoléhat.

Společnost celý článek
4.7.

Opět úřadoval démon Alkohol

Vzhledem ke svému stavu - nadýchal 1,76 promile alkoholu v dechu - nebyl mladík schopen téměř s policisty komunikovat.

Společnost celý článek
7.4.

V parku Na Špici se začalo revitalizovat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně specifickou lokalitu, nepodařilo se nám najít šetrný a zároveň finančně únosný způsob, jak to provést. V současné době testujeme další, šetrnější a levnější postupy na odbahnění Čičáku. Situace, že by se za rok po parku proháněla těžká nákladní auta, se však lidé bát nemusí.

Společnost celý článek
30.8.

Czendlik je obklopen štědrými lidmi

O výsledku dobrovolné sbírky na postižené povodněmi informoval zdejší kněz římskokatolické církve Zbigniew Czendlik.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting