Před Aviatickou poutí proběhne jedinečná burza

17.4.

Před Aviatickou poutí proběhne jedinečná burza


Součástí pozemního programu Aviatické pouti jsou již tradičně také ukázky z činnosti leteckých amatérských archeologů a sběratelů leteckých artefaktů. Své exponáty získávají jak nálezy, tak výměnou či zakoupením od jiných sběratelů. Právě z iniciativy těchto nadšenců vzešel nápad uspořádat před letošní Aviatickou poutí zcela unikátní První leteckou burzu.


„Burza se uskuteční v pátek 30. května od 10.00 do 20.00 hodin v prostoru východní stojánky pardubického letiště, kde zároveň návštěvníci mohou sledovat přílety a nácviky letounů na Aviatickou pouť 2014. Pro vstup na letiště v uvedenou dobu bude sloužit brána u Dostihového závodiště, kde bude také vyznačeno parkoviště pro vozidla návštěvníků. V rámci letecké burzy bude rovněž připravena odborně poradenská služba profesionálů svého oboru,“ říká k novince letošního ročníku Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.


Páteční odpoledne, na které bude platit snížené vstupné 20Kč, bude patřit nejen nadšencům letecké archeologie, ale i všem, kteří se rádi podívají na přílety účastníků Aviatické pouti.   


Více informací o organizaci burzy a aktualitách z připravovaného programu 24. ročníku Aviatické pouti, která se uskuteční ve dnech 31. května a 1. června na letišti v Pardubicích, lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.2.

V obou krajích poklesla spotřeba energie

V Královéhradeckém kraji poklesla spotřeba elektřiny v roce 2009 o 4 oproti roku 2008 a v Pardubickém kraji o 6 procent.

Společnost celý článek
24.9.

O matrikách se bude ještě jednat. Není nutné situaci hrotit, shoduje se hejtman s ministrem vnitra

„Případné změny tak budou v současné době odloženy. Pro státní rozpočet nemá zastavení tohoto záměru žádné dopady, stejně tak na fungování agendy samotné se vůbec nic nemění. Nyní si vytváříme dostatek času na důsledné projednání,“ sdělil Netolický.

Společnost celý článek
23.5.

Dnes on-line s herečkou Martinou Sikorovou

V loňském ročníku získala Martina Sikorová toto ocenění za ztvárnění role Evelyn v grotesce Čistírna.

Společnost celý článek
30.11.

Integrovaný dopravní systém kraje se rýsuje

Zpracovatelé integrovaného dopravního systému Pardubického kraje předložili radním průběžnou zprávu o stavu příprav.

Společnost celý článek
27.11.

Služby města Pardubic jsou na zimu připraveny

Plán zimní údržby je zpracován pro obvyklý stav meteorologické situace v zimním období s přihlédnutím ke společenským potřebám a ekonomickým možnostem města Pardubice a také k technickým a ekonomickým možnostem akciové společnosti Služeb města Pardubic. Plán mimo jiné obsahuje základní postup při vzniku mimořádné situace.

Společnost celý článek
11.10.

Falešný policista byl dopaden

Přivolaná policejní hlídka, která se v inkriminovanou dobu pohybovala poblíž uvedeného místa, mladíka zajistila.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting