Předseda českých olympioniků navštívil Pardubice

23.5.

Předseda českých olympioniků navštívil Pardubice

Předseda českých olympioniků navštívil Pardubice

Na pozvání hejtmana Pardubického kraje Ivo Tomana přijel ve středu 21. května 2008 do Pardubic předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. Cílem jeho návštěvy byla prohlídka vybraných pardubických sportovišť i neformální diskuze s hejtmanem a jeho náměstkyní Marií Málkovou o tradici olympiád dětí a mládeže i o potencionální možnosti podílet se na „velké“ olympiádě. „Tradice dětských olympiád začala v roce 2003 právě v Pardubickém kraji. Tehdy jsme pořádali letní hry v Litomyšli, Svitavách a Chocni a jak mi pan Jirásek potvrdil, nastavili jsme poměrně vysokou laťku pro další kraje,“ řekl hejtman Toman, který k jednání přizval předsedu Krajského výboru ČSTV Zdeňka Čiháka. Právě ČSTV se totiž na sestavování krajských reprezentací významně podílí. „Snažíme se vždy nominovat ty nejlepší sportovce v kraji a kromě toho, že vybraní reprezentanti mohou porovnat své síly se soupeři z jiných krajů, je to i možnost, jak objevit nové talenty,“ uvedl Čihák. Řeč byla rovněž o chystané olympiádě v Pekingu i o kandidatuře Prahy na pořadatele olympijských her v roce 2016 nebo 2020, ale také o případném zapojení dalších regionů. „Pan prezident tuto možnost úplně nevyloučil, i když se v tuto chvíli pohybujeme spíše v oblasti spekulací a přání. Ale je pravdou, že Pardubice jsou logisticky velmi blízké Praze a nějaká možnost alespoň tréninkových lokalit by mohla být využita. Ale jak říkám – zatím to jsou jen úvahy,“ upřesnil Toman. Milan Jirásek si v rámci své návštěvy prohlédl také skokanský bazén v Pardubicích, kde se ke skupině připojil i primátor města Jaroslav Deml a náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Tady se zajímal o budoucnost ojedinělého zařízení v rámci republiky a vyslechl aktuální situaci v souvislosti s nedostatkem potřebných finančních prostředků. Šéf českých olympioniků si v doprovodu bývalého hokejisty a dnes funkcionáře Vladimíra Martince prohlédl modernizovanou ČEZ Arénu a především zázemí pro hokejisty – a to jak extraligové, tak juniory.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.11.

Primátor ocení chlapce, který zachránil lidský život

Jedenáctiletý Michal zabránil tragédii v době, kdy pobýval na letním táboře v Proseči u Skutče.

Společnost celý článek
6.1.

Tři králové zavítali podesáté na krajský úřad

S kasičkami opatřenými samolepkou charity vyrážejí do ulic skupinky dětí ze základních škol v doprovodu svých učitelů a rodičů.

Společnost celý článek
13.9.

Pétanque ovládl Klášterní zahrady

Vítězem mistrovství České republiky v pétanque trojic se stali hráči týmu Slope Brno pod vedením Jaroslava Hvíždě, na druhém místě skončili hráči týmu Carreu Brno pod taktovkou Jiřího Šrubaře a třetí místo obsadili loňští vítězové z Albrechtic u Ostravy vedení Jaroslavem Ševčíkem. Vítězové se kvalifikovali na mistrovství Evropy 2017, loňští vítězové budou soutěžit letos v říjnu o evropské vavříny v Monaku.

Společnost celý článek
9.9.

Ze sousedky šel strach

Obyvatelé domu si ale ztěžují, že nepřístojné chování ženy se neustále stupňuje a začínají z ní mít strach.

Společnost celý článek
30.5.

Českotřebovský terminál ocenila odborná porota podruhé

Soutěž pořádalo sdružení Stavíme ekologicky spolu.

Společnost celý článek
8.1.

Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

Výtěžek z letošní sbírky chce Oblastní charita Pardubice je použít na rekonstrukci ambulantních odlehčovacích služeb, na vybavení střediska pro domácí hospicovou péči, na rozvoj sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a pro zřízení dětského večerního vzdělávacích centra v indické oblasti Karnataka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting