Předseda českých olympioniků navštívil Pardubice

23.5.

Předseda českých olympioniků navštívil Pardubice

Předseda českých olympioniků navštívil Pardubice

Na pozvání hejtmana Pardubického kraje Ivo Tomana přijel ve středu 21. května 2008 do Pardubic předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. Cílem jeho návštěvy byla prohlídka vybraných pardubických sportovišť i neformální diskuze s hejtmanem a jeho náměstkyní Marií Málkovou o tradici olympiád dětí a mládeže i o potencionální možnosti podílet se na „velké“ olympiádě. „Tradice dětských olympiád začala v roce 2003 právě v Pardubickém kraji. Tehdy jsme pořádali letní hry v Litomyšli, Svitavách a Chocni a jak mi pan Jirásek potvrdil, nastavili jsme poměrně vysokou laťku pro další kraje,“ řekl hejtman Toman, který k jednání přizval předsedu Krajského výboru ČSTV Zdeňka Čiháka. Právě ČSTV se totiž na sestavování krajských reprezentací významně podílí. „Snažíme se vždy nominovat ty nejlepší sportovce v kraji a kromě toho, že vybraní reprezentanti mohou porovnat své síly se soupeři z jiných krajů, je to i možnost, jak objevit nové talenty,“ uvedl Čihák. Řeč byla rovněž o chystané olympiádě v Pekingu i o kandidatuře Prahy na pořadatele olympijských her v roce 2016 nebo 2020, ale také o případném zapojení dalších regionů. „Pan prezident tuto možnost úplně nevyloučil, i když se v tuto chvíli pohybujeme spíše v oblasti spekulací a přání. Ale je pravdou, že Pardubice jsou logisticky velmi blízké Praze a nějaká možnost alespoň tréninkových lokalit by mohla být využita. Ale jak říkám – zatím to jsou jen úvahy,“ upřesnil Toman. Milan Jirásek si v rámci své návštěvy prohlédl také skokanský bazén v Pardubicích, kde se ke skupině připojil i primátor města Jaroslav Deml a náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Tady se zajímal o budoucnost ojedinělého zařízení v rámci republiky a vyslechl aktuální situaci v souvislosti s nedostatkem potřebných finančních prostředků. Šéf českých olympioniků si v doprovodu bývalého hokejisty a dnes funkcionáře Vladimíra Martince prohlédl modernizovanou ČEZ Arénu a především zázemí pro hokejisty – a to jak extraligové, tak juniory.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

Děti z chrudimského nízkoprahu se bavily o rasové nesnášenlivosti a mezilidských vztazích

„V nízkoprahovém klubu Futur v Chrudimi se nám podařilo ve spolupráci s klienty uspořádat další nocovačku. Tentokrát se jí zúčastnilo celkem devět dětí ve věkovém rozpětí od 8 do 12 let,“ upřesnila Lucie Kmošková, pracovnice Šance pro Tebe, která působí v NZDM Futur, jenž v Chrudimi navštěvují děti mladšího věku.

Společnost celý článek
13.8.

Nezapomeneme, kamarádi!

Příslušníci Hasičského záchranného sboru uctili památku svých kolegů, kteří před 13 lety zemřeli při nešťastné autonehodě.

Společnost celý článek
21.12.

V centru Pardubic začne platit přísnější dopravní režim

Od Nového roku začne v Pardubicích platit na třídě Míru a na Pernštýnském náměstí nový dopravní režim.

Společnost celý článek
21.6.

Pardubicko, nejhůře navštěvovaný kraj v zemi?

Druhý diskusní blok konference se zaměří přímo na krajské město Pardubice.

Společnost celý článek
12.5.

Oprava pardubického plavečáku se odkládá

Areál, jehož stavba začala v roce 1959 a trvala více než 30 let, se bez opravy neobejde.

Společnost celý článek
14.3.

Studenti si mohou udělat jasno na veletrhu

Veletrh KONTAKT se uskuteční ve středu 14. března v univerzitní aule v kampusu v Polabinách mezi 9:30 a 15:00 hodinou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting