Předškoláci z pardubických školek se mohou těšit na počítače na míru

28.11.

Předškoláci z pardubických školek se mohou těšit na počítače na míru

Předškoláci v pardubických mateřských školách dostanou ještě letos 40 počítačových jednotek KidSmart, vyrobených přesně na míru malým uživatelům. Městu je daruje společnost IBM v rámci vzdělávacího projektu, podporujícího počítačovou gramotnost dětí.


„Jednotlivé školky, ale i rodiče, mají k této problematice různé postoje. Počítače jsme nabídli všem městským mateřským školám, zájem projevilo 23 z nich. Projekt má otevřít cestu k počítačové gramotnosti všem dětem, tedy i ze sociálně slabého prostředí či handicapovaným,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Ivana Liedermanová.

„Počítače by do našich školek mohly dorazit ještě letos, dřív než k nim usednou děti,  čeká proškolení učitelky,“ dodala.
Projekt IBM KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků.

Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, přírodních věd i humanitních oborů. Projekt funguje v 57 zemích světa a využívá jej více než 2,5 milionu dětí. V České republice je od roku 2002, v současné době mají děti i učitelé k dispozici 500 pracovišť.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

Orlické hory a Podorlicko se objevily v americkém televizním vysílání

CATV je veřejné a nekomerční vysílání, jediný televizní program na světě, který má formu pravidelných pořadů v angličtině o České republice, jejích přírodních krásách, tradicích a kultuře

Společnost celý článek
27.5.

Aviatická pouť je za dveřmi

V těchto zvláštních vlacích je přeprava návštěvníků s platnou vstupenkou zajišťována zdarma. V letošním roce se zcela jistě tato cesta na letiště vyplatí, zvláště pak s ohledem na aktuální stavební činnost ve městě, která mimo jiné znemožňuje pěší přístup od hlavního nádraží směrem k letišti. Dopravní podnik města Pardubice posiluje zvláštními linkami MHD.

Společnost celý článek
23.5.

Vznikla nová koalice pro realizaci velkých IT projektů v českém zdravotnictví

ARBES Technologies a STAPRO zahájily spolupráci v oblasti dodávek informačních technologií pro české zdravotnictví. Partnerská smlouva mezi oběma společnostmi umožnila na tuzemském trhu zformovat nejsilnější alianci pro realizaci zakázek v tomto segmentu.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice čeká rozsáhlá evakuace

Budou převezeni do evakuačního střediska v ČEZ aréně a odtud do míst nouzového ubytování ve školách Staňkova a Kotkova.

Společnost celý článek
21.6.

Na Rock for People to bude žít a znít celé tři dny

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz.

Společnost celý článek
28.11.

Při nákupu dětského kola vyžadujte informace!

U téměř pětiny z nich zjistili inspektoři prodej výrobků bez návodu k použití a bez řádných informací.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting