Předškoláci z pardubických školek se mohou těšit na počítače na míru

28.11.

Předškoláci z pardubických školek se mohou těšit na počítače na míru

Předškoláci v pardubických mateřských školách dostanou ještě letos 40 počítačových jednotek KidSmart, vyrobených přesně na míru malým uživatelům. Městu je daruje společnost IBM v rámci vzdělávacího projektu, podporujícího počítačovou gramotnost dětí.


„Jednotlivé školky, ale i rodiče, mají k této problematice různé postoje. Počítače jsme nabídli všem městským mateřským školám, zájem projevilo 23 z nich. Projekt má otevřít cestu k počítačové gramotnosti všem dětem, tedy i ze sociálně slabého prostředí či handicapovaným,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Ivana Liedermanová.

„Počítače by do našich školek mohly dorazit ještě letos, dřív než k nim usednou děti,  čeká proškolení učitelky,“ dodala.
Projekt IBM KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků.

Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, přírodních věd i humanitních oborů. Projekt funguje v 57 zemích světa a využívá jej více než 2,5 milionu dětí. V České republice je od roku 2002, v současné době mají děti i učitelé k dispozici 500 pracovišť.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.1.

„Výměnné setkání“ železničních modelářů

To první se uskuteční již 19. ledna 2008 (další pak 22. března) a začne o 8. hodině.

Společnost celý článek
20.11.

Šanci mají konečně areál Tesly i vyřešení dopravy a parkování u nemocnice

V červenci na společném setkání Pardubický kraj sdělil zástupcům města Pardubice své požadavky na parkovací místa a dopravní dostupnost areálu. Zároveň byly upřesněny zadávací podmínky pro výběrové řízení prodeje areálu Tesla Kyjevská. Tyto podmínky následně projednala jak Rada města Pardubice, tak Rada Pardubického kraje.

Společnost celý článek
28.1.

Za zamořený sklad v Libčanech zmírněný trest

Nebezpečné odpady začala Etlíkova původní firma SNOG HK navážet do areálu bývalého Vertexu v Libčanech již během roku 2002.

Společnost celý článek
6.2.

Gymnazisté slaví úspěchy v technice i historii

O těchto úspěších informovala minulý týden hejtmana Radko Martínka ředitelka gymnázia Ivana Hynková.

Společnost celý článek
9.2.

Městský úřad v Přelouči v novém

Město pak trpělo tím, že jeho úředníci nemohli být pro občany soustředěni na jednom místě.

Společnost celý článek
2.10.

Pardubice přivítají vesmírné cestovatele

Ve dnech 4. - 10. října se v Praze uskuteční ojedinělá událost. Město navštíví celkem 53 astronautů a kosmonautů

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting