Představenstvo společnosti East Bohemian Airport vyhlásilo ve čtvrtek výběrové řízení na stavbu terminálu pro pardubické letiště.

14.12.

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport vyhlásilo ve čtvrtek výběrové řízení na stavbu terminálu pro pardubické letiště.

 Se stavbou nové odbavovací haly a příjezdové komunikace chce společnost začít zhruba v polovině příštího roku, hotovo by pak mělo být do konce roku 2017.


Zájemci o zakázku mají na podání nabídek zhruba dva měsíce. „Pokud vše půjde tak jak má, stavba by mohla začít zhruba v polovině roku, hotová by měla být za 16 měsíců,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek, který zastupuje město v představenstvu společnosti zajišťující provoz pardubického civilního letiště. Do roku 2018 by tak pardubické letiště mělo vstoupit s novým terminálem.

Pardubické letiště v současné době disponuje nedostatečným odbavovacím prostorem, což od jeho využívání odrazuje řadu dopravců. Proto akcionáři společnosti, kterými je město Pardubice a Pardubický kraj, již v roce 2013 rozhodli o výstavbě nového terminálu. Má vyhovět současným potřebám a nárokům s tím, že jeho cena nepřekročí 300 milionů korun. Výběrové řízení na dodavatele stavby však bylo v roce 2014 zrušeno, neboť se nenašla společnost, která by terminál za tuto částku postavila. EBA musela projekt upravit a připravit nové výběrové řízení.

„Zadavatelem očekávaná maximální cena díla je 300 milionů korun, pořadí uchazečů určí nabídková cena,“ řekl k novému tendru předseda představenstva EBA Pavel Svoboda. „Až budeme znát nabídkovou cenu, budou zastupitelstva města a kraje schvalovat financování stavby.  Předpokládám, že to bude v březnu nebo dubnu 2016. Až pak bude s vítězem soutěže uzavřena smlouva,“ dodal náměstek Řehounek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.11.

Obezřetnost i na hřbitovech

Období „dušiček“ i změna počasí napovídá, že podzim je tu.

Společnost celý článek
8.11.

Studenti z Pardubic předvedou své gastronomické umění v celostátní soutěži Svačina roku

Odborným garantem soutěže a předsedou poroty je i letos Mistr kuchař Vladimír Picka, který přibližuje použití tuňáka Rio Mare jako hlavní suroviny soutěže: „Tuňákové maso je lehké a chutné. Skvěle se hodí jako základ pro zdravé školní svačiny. Tuňák dává lidskému tělu významné množství minerálů, bílkovin a vitamínů“.

Společnost celý článek
7.4.

Cenu Magnesia Litera získali hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků z Univerzity Pardubice

Na pozadí velkých politických dějin a válečných událostí zkoumají proměny civilního života v zázemí. Popisují strádání matek s dětmi, jejichž živitelé bojovali kdesi na frontách. Na jejich citovém traumatu, podlomeném zdraví i sociální bídě se podepsaly všeobecný materiální nedostatek, přídělový systém, pracovní nasazení nedospělých a nakonec ještě epidemie španělské chřipky.

Společnost celý článek
17.6.

Tři řidiči ujeli od dopravních nehod

Během události utrpěl chodec zranění, se kterými se sám dopravil na ošetření. K události mělo dojít po šestnácté hodině.

Společnost celý článek
16.11.

Plagiáty z Číny na předvánoční trh nedorazí

Zboží ukrývající se v kontejnerech dovážených z Číny odhalili při běžné celní kontrole v rámci celního řízení.

Společnost celý článek
29.3.

Radní Valtr opět seznámil starosty s aktuálním děním v nemocnicích

Nemocnice v Litomyšli, Svitavách a Ústí nad Orlicí mají nového ředitele. Tím se 1. března stal Jaroslav Kajzr. Starostům měst, kde se nachází zdravotnická zařízení Nemocnice Pardubického kraje, jej spolu s dalšími aktuálními informacemi přijel se zástupci představenstva společnosti představit krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting