Přelouč má nové autobusové nádraží

12.6.

Přelouč má nové autobusové nádraží

Přelouč má nové autobusové nádraží

Za účasti starostky města Přelouče Ireny Burešové a náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka bylo ve čtvrtek 11. června uvedeno do provozu nové autobusové nádraží. „Výstavba nového autobusového nádraží v Přelouči“ je jedním z prvních dokončených evropských projektů na dopravní obslužnost. Investice v celkové hodnotě přesahující 23 milionů korun byla částkou ve výši 18,5 milionů korun financovaná z Evropské unie, zbytek kofinancovalo město Přelouč. „Na tomto projektu se jak Přelouči, tak obcím v okolí ještě více Evropská unie přiblíží, protože díky jejich penězům se dosavadní provizorium, kterým bylo zastavování autobusů po městě, nahradilo skutečně moderním terminálem," uvedl Roman Línek "Tento terminál zvýšil nejen pohodlí cestujících, ale především jejich bezpečnost a svým umístěním dobře navazuje na místní železniční nádraží,“ dodal náměstek Línek, který v roce 2008 vedl Regionální radu soudržnosti NUTS II Severovýchod, jež o realizaci tohoto projektu v loňském roce rozhodla.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Podrobněji o mexické (prasečí) chřipce

K šíření infekce dochází mezi lidmi a nakažení lidé neměli žádný kontakt se zvířaty.

Společnost celý článek
6.1.

Kraj jednal s VZP o novém vybavení pro pardubickou nemocnici

Do budoucna je reálné nasmlouvat ze strany VZP do naší nemocnice potřebné druhé CT pro akutní výkony a magnetickou rezonanci.

Společnost celý článek
9.10.

V Pardubicích se setkají religionisté z celého světa

Celkem se konference zúčastní přes 40 religionistů z řady zemí Evropy, ale také například z Turecka a Jordánska.

Společnost celý článek
5.3.

Klienti si mohou vařit a prát sami

„Úprava prostor na domácí prostředí se velmi vydařila, což ocenili i samotní klienti. Ti se mohou zapojit do běžných činností domácnosti a posunout se k větší soběstačnosti,“ uvedl radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskové organizace Pavel Šotola, který se spolu se starostou obce Předhradí Zdeňkem Mikšovským zúčastnil slavnostního otevření.

Společnost celý článek
20.2.

O čtvrt miliardy korun navíc jde do silničních investic

Pardubický kraj stejně jako v předchozích letech získal na počátku letošního roku finanční prostředky do svého rozpočtu ze zvýšeného inkasa daní v částce 528 milionů korun.

Společnost celý článek
16.12.

Dobrovolné návraty končí

V Pardubickém kraji se za 10 měsíců trvání projektu přihlásilo se žádostí o zařazení celkem 203 cizinců.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting