Přeloučské projekty mají šanci uspět

6.3.

Přeloučské projekty mají šanci uspět

Přeloučské projekty mají šanci uspět

Nabitý program připravila úterní návštěva Přelouče pro vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Zúčastnil se slavnostního otevření Mateřského centra Kubíček v takzvaném Jakub Klubu. Ten bude využíván nejen pro maminky a jejich děti, ale také pro některé aktivity seniorů. Později jednal vicehejtman s místostarostou města s Ivanem Moravcem. Diskutoval s ním především o dvou projektech, se kterými se město Přelouč uchází o evropské peníze. Jde o projekt výstavby tělocvičny v Základní škole Smetanova, která by fungovala také jako hala pro florbal, basketbal a jiné halové sporty. Druhý projekt uvažuje o vybudování nového autobusového terminálu v blízkosti vlakového nádraží. Ten stávající je totiž naprosto nevyhovující. „Měl jsem možnost se s projekty seznámit. Oba jsou zpracovány realisticky, proto věřím, že v soutěži o evropské peníze ještě v letošním roce uspějí a že budou skutečně realizovány,“ řekl vicehejtman Línek. V Přelouči se Línek také setkal s občany. Hovořil s nimi nejen o městě Přelouči, ale také o zdravotnictví, které přeloučští z velké části využívají v Pardubicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.2.

Den otevřených dveří v chrudimské Noclehárně

Při příchodu se musí zájemci o přespání prokázat platnými doklady totožnosti a být ve střízlivém stavu.

Společnost celý článek
3.8.

Bitva vypukne již tuto sobotu

Provázené prohlídky expozic Průmyslového muzea Mladějov budou probíhat vždy po příjezdu každého parního vlaku do Mladějova.

Společnost celý článek
1.9.

Kraj bude telefonovat skoro o téměř polovinu levněji

Zhruba 150 firem a organizací tak na telefonování a dalších telekomunikačních službách ušetří 18 milionů korun.

Společnost celý článek
12.5.

České "Ferrari" Innotech Mysterro se po 20 letech ukáže veřejnosti

Karoserie má skvělý aerodynamický tvar, vyrobený z karbonu a kevlaru. Interiér je čalouněn kůží prestižní anglické značky Conolli. Dveře bez vnějších klik jsou otevírány pouze elektronicky. Chybí střecha i okna. „To, že Jiří Král s Mysterrem přijede je skvělá zpráva. Po vyrobení prototypu byl projekt zmražen a my jsme opravdu hrdí na to, že se od premiéry v roce 1995 poprvé představí na naší Rally Show v Hradci Králové. Už jen rozchodit motor po 20 letech parkování ve skladu je velký oříšek. Vše se snad ale zvládne a lidé nejenže Mysterro uvidí, ale budou se moci jím i svézt," říká organizátor akce Karel Pohner.

Společnost celý článek
25.4.

Špičkový mikroskop rozšířil operační možnosti neurochirurgů

Průběh neurochirurgické operace rovněž zkvalitní funkce MultiVision, která umožní operatérovi barevnou projekci do obou okulárů k zobrazení dat z navigace, z CT či magnetické rezonance nebo z endoskopu. Zobrazení může ovládat z rukojetí mikroskopu, aniž by byla narušena nutná sterilita systému. Moderní mikroskop rovněž operatérům nabízí dokonalý obraz operovaného pole, které si mohou dle potřeby zvětšit či zmenšit a kvalitně nasvítit. Umožňuje jednodušší obsluhu a díky své menší hmotnosti i snadnější přesuny z jednoho operačního sálu na druhý. Lze s ním pořídit také fotografie nebo videozáznamy včetně hlasové komentáře z průběhu operace, což nebylo v možnostech dosud používaného přístroje. Obsahuje totiž full HD videokameru integrovanou do hlavy mikroskopu.

Společnost celý článek
13.10.

Hvězda evropských projektů - Park Na špici!

Park Na Špici prošel rozsáhlou obnovou, která přišla na 35,6 milionu korun, v loňském roce. Kromě úprav zeleně a cest zde byl postaven pavilon se sociálním zázemím, terasou, klubovnou a grilem, přibyly venkovní tělocvičny a dětské hřiště.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting