Přeloučské projekty mají šanci uspět

6.3.

Přeloučské projekty mají šanci uspět

Přeloučské projekty mají šanci uspět

Nabitý program připravila úterní návštěva Přelouče pro vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Zúčastnil se slavnostního otevření Mateřského centra Kubíček v takzvaném Jakub Klubu. Ten bude využíván nejen pro maminky a jejich děti, ale také pro některé aktivity seniorů. Později jednal vicehejtman s místostarostou města s Ivanem Moravcem. Diskutoval s ním především o dvou projektech, se kterými se město Přelouč uchází o evropské peníze. Jde o projekt výstavby tělocvičny v Základní škole Smetanova, která by fungovala také jako hala pro florbal, basketbal a jiné halové sporty. Druhý projekt uvažuje o vybudování nového autobusového terminálu v blízkosti vlakového nádraží. Ten stávající je totiž naprosto nevyhovující. „Měl jsem možnost se s projekty seznámit. Oba jsou zpracovány realisticky, proto věřím, že v soutěži o evropské peníze ještě v letošním roce uspějí a že budou skutečně realizovány,“ řekl vicehejtman Línek. V Přelouči se Línek také setkal s občany. Hovořil s nimi nejen o městě Přelouči, ale také o zdravotnictví, které přeloučští z velké části využívají v Pardubicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Radio OK patrně končí. Přichází Blaník

Od 1. července by Radio OK mělo vysílat pod názvem Radio Blaník východní Čechy.

Společnost celý článek
5.12.

Nadaná mladá zpěvačka uspěla v soutěži Česko zpívá

„Obdivuji nejenom úspěchy Petry Švancarové, ale také práci její učitelky Dany Pražákové. To nedělá každý učitel základní školy, že by děti posílal na soutěže i s nimi jezdil na konzultace na konzervatoř,“ chválila nadanou žačku i její pedagožku Jana Pernicová. „Takové učitelky by bylo potřeba naklonovat,“ dodala náměstkyně s nadsázkou.

Společnost celý článek
15.11.

Houslista Ivan Ženatý a klavírista Martin Kasík zahrají v rodišti Bohuslava Martinů

Martin Kasík se věnuje klavírní hře od 4 let. Je vítězem jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku a mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998. Koncertoval v řadě prestižních sálů, jako jsou Sál Berlínské filharmonie, Carnegie Hall, Avery Fisher Hall v New Yorku, Kennedy Center Washington, Tokyo Suntory Hall, a mnoho jiných.

Společnost celý článek
19.10.

Vlastníci historických domů mohou žádat o dotace na opravy

Vlastníci památkově chráněných objektů čerpají dotace z programu na obnovu památek v pardubické památkové rezervaci pravidelně již řadu let. Jen za posledních pět let investovali majitelé do oprav 23 objektů v historickém centru zhruba 5 milionů korun. Letos možnosti získat dotaci od státu a města využili majitelé dvou měšťanských domů a pardubického Zámku.

Společnost celý článek
13.6.

Kraj podpořil 6 prezentačních akcí 135 tisíci korunami

Téměř pravidelně se na programu jednání Rady Pardubického kraje objevuje podpora takzvaných prezentačních akcí.

Společnost celý článek
12.6.

NanoSKOP propojuje umění, vědu a technologie

Umělecká díla inspirované nanostrukturami a nanosystémy upozorňují na právě probíhající vědecké konference o nanotechnologiích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting