Premiéra výstavy Moje tělo v OC Futurum se díky enormnímu zájmu dočkala prodloužení

25.1.

Premiéra výstavy Moje tělo v OC Futurum se díky enormnímu zájmu dočkala prodloužení

Několik stovek děti ze základních i mateřských škol a více než tisíc dalších malých návštěvníků a návštěvnic z Hradce Králové a širšího okolí prozatím zavítalo na edukativní výstavu Moje tělo. Expozice je od 18. ledna přístupná v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové a s ohledem na enormní zájem bude o týden prodloužena, a to do 3. února. Prostřednictvím sedmi stanovišť s interaktivními exponáty je možné hravou formou nahlédnout do tajů fungování lidského těla i jednotlivých orgánů. Vstupné je zdarma, avšak po předchozí online rezervaci na adrese https://mojetelo.reenio.cz/cs.

Již od prvních dnů registrujeme značný převis poptávky ze strany školských zařízení i veřejnosti. Po prvním víkendu bylo jasné, že se výstava stala hitem, proto jsme začali pracovat na jejím prodloužení. Což se povedlo a expozice u nás zůstane do neděle 3. února, než se přesune do zahraničí,“ doplňuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které je součástí skupiny CPI Property Group.

Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.

Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Jak funguje lidské tělo? Co se děje s potravou po vložení do úst? Co má na starosti srdce? Kde máme žaludek? Nejen na ty tyto otázky odpovídá interaktivní edukativní výstava Moje tělo v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Od pátku 18. ledna nově až do neděle 3. února budou děti moci zjistit více o fungování lidského těla i jeho jednotlivých soustavách. Unikátní výstava je v České republice ke zhlédnutí vůbec poprvé!

Na sedmi výukových stanovištích je možné se hravou formou ponořit například do tajů trávicího traktu, přijít na kloub pohybové soustavě nebo si posvítit na plíce nebo mozek. K dispozici je také operační stůl či tematický fotokoutek. Prohlídky jsou vhodné pro děti z mateřských či základních škol, ale i pro skupiny a jednotlivce z řad veřejnosti či zájmových organizací.

Komentované exkurze začínají v 8:00 ve všední dny, o víkendu v 10:00, a to vždy v celou až do 17:00, kdy v daný den startuje poslední prohlídka. Exkurze si lze předem rezervovat online nebo přímo na místě.

K dispozici v rámci prohlídky bude těchto sedm výukových stanovišť:

  • Životní systémy - obecný přehled

  • Nervová soustava – mozek

  • Kosterní soustava – kostra

  • Svalová soustava - svalstvo

  • Oběhová soustava – srdce

  • Dýchací soustava – plíce

  • Trávicí soustava - žaludek

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

O titul Vesnice roku již počtrnácté

Také letos se v Pardubickém kraji v rámci soutěže uskuteční krajské kolo, nad kterým osobní záštitu přijal hejtman Ivo Toman.

Společnost celý článek
21.12.

Gymnázium v Holicích se dočká nové atletické dráhy

Oproti původnímu projektovému záměru je navýšena předpokládaná cena stavby, jelikož jsme zjistili absolutně nevhodný podklad pro pokládku nového povrchu dráhy.

Společnost celý článek
19.9.

Hasiči ze Svitav obsadili na Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel třetí místo

Úkolem každého týmu bylo bezpečně a efektivně vyprostit v časovém limitu zraněnou osobu z havarovaného vozidla. Součástí vyproštění bylo i poskytnutí první před lékařské pomoci a transport na místo simulující vozidlo zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
5.5.

Tripartita jednala o nemocnicích a stavbách

Odboráře zajímalo, jaké kroky budeme dělat pro zlepšení stavu našich nemocnic, zejména té pardubické.

Společnost celý článek
29.7.

Tropické počasí způsobilo přehřátí haly s drůbeží

Ve dvou patrech je zde umístěno přibližně 22 tisíc kusů drůbeže. Teplota v hale byla ve 12 hodin 32,5 st.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting