Premiéra výstavy Moje tělo v OC Futurum se díky enormnímu zájmu dočkala prodloužení

25.1.

Premiéra výstavy Moje tělo v OC Futurum se díky enormnímu zájmu dočkala prodloužení

Několik stovek děti ze základních i mateřských škol a více než tisíc dalších malých návštěvníků a návštěvnic z Hradce Králové a širšího okolí prozatím zavítalo na edukativní výstavu Moje tělo. Expozice je od 18. ledna přístupná v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové a s ohledem na enormní zájem bude o týden prodloužena, a to do 3. února. Prostřednictvím sedmi stanovišť s interaktivními exponáty je možné hravou formou nahlédnout do tajů fungování lidského těla i jednotlivých orgánů. Vstupné je zdarma, avšak po předchozí online rezervaci na adrese https://mojetelo.reenio.cz/cs.

Již od prvních dnů registrujeme značný převis poptávky ze strany školských zařízení i veřejnosti. Po prvním víkendu bylo jasné, že se výstava stala hitem, proto jsme začali pracovat na jejím prodloužení. Což se povedlo a expozice u nás zůstane do neděle 3. února, než se přesune do zahraničí,“ doplňuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které je součástí skupiny CPI Property Group.

Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.

Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Jak funguje lidské tělo? Co se děje s potravou po vložení do úst? Co má na starosti srdce? Kde máme žaludek? Nejen na ty tyto otázky odpovídá interaktivní edukativní výstava Moje tělo v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Od pátku 18. ledna nově až do neděle 3. února budou děti moci zjistit více o fungování lidského těla i jeho jednotlivých soustavách. Unikátní výstava je v České republice ke zhlédnutí vůbec poprvé!

Na sedmi výukových stanovištích je možné se hravou formou ponořit například do tajů trávicího traktu, přijít na kloub pohybové soustavě nebo si posvítit na plíce nebo mozek. K dispozici je také operační stůl či tematický fotokoutek. Prohlídky jsou vhodné pro děti z mateřských či základních škol, ale i pro skupiny a jednotlivce z řad veřejnosti či zájmových organizací.

Komentované exkurze začínají v 8:00 ve všední dny, o víkendu v 10:00, a to vždy v celou až do 17:00, kdy v daný den startuje poslední prohlídka. Exkurze si lze předem rezervovat online nebo přímo na místě.

K dispozici v rámci prohlídky bude těchto sedm výukových stanovišť:

  • Životní systémy - obecný přehled

  • Nervová soustava – mozek

  • Kosterní soustava – kostra

  • Svalová soustava - svalstvo

  • Oběhová soustava – srdce

  • Dýchací soustava – plíce

  • Trávicí soustava - žaludek

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.7.

Dejte Tobiáši a Andělínovi svůj den!

Byl bych velice rád, kdyby náš syn Tobiáš mohl slavit svátek podle kalendáře jako ostatní děti.

Společnost celý článek
9.7.

Krajské dotace pomohou dalším památkám

Radní Pardubického kraje schválili další dotace v rámci Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji. Nejvyšší dotace jdou do opravy památek.

Společnost celý článek
24.3.

Připomenutí Velké války

Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti k tomu dodává: „Zajímavostí letošního vystoupení bezesporu je také skutečnost, že tři z vystupujících letadel jsou poháněny hvězdicovými motory a i z tohoto pohledu zapadají do koncepce letošního ročníku, který nese podtitul Hvězdy na nebi. Proto jsme se ještě více než obvykle snažili do programu zařadit letadla poháněná hvězdicovými motory.“

Společnost celý článek
19.9.

Jak si vedl Pardubický kraj v letech 2005 – 2008?

Pardubický kraj se zasazoval o urychlení přípravy a výstavby velkých infrastrukturálních projektů.

Společnost celý článek
15.2.

For model 2013 pro všechny hravé

Návštěvníci se mohou těšit na hasičská, policejní vozidla, bugginy, pohyblivé modely vláčků, vrtulníků, létající ultralehká „éra“ a další zajímavosti.

Společnost celý článek
5.8.

Zámek známý neznámý. Jaká tajemství skrývá?

Muzeum bude mít v tento den také speciální otevírací dobu – veškeré prostory budou přístupny až do 20.00 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting