Premiéra výstavy Moje tělo v OC Futurum se díky enormnímu zájmu dočkala prodloužení

25.1.

Premiéra výstavy Moje tělo v OC Futurum se díky enormnímu zájmu dočkala prodloužení

Několik stovek děti ze základních i mateřských škol a více než tisíc dalších malých návštěvníků a návštěvnic z Hradce Králové a širšího okolí prozatím zavítalo na edukativní výstavu Moje tělo. Expozice je od 18. ledna přístupná v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové a s ohledem na enormní zájem bude o týden prodloužena, a to do 3. února. Prostřednictvím sedmi stanovišť s interaktivními exponáty je možné hravou formou nahlédnout do tajů fungování lidského těla i jednotlivých orgánů. Vstupné je zdarma, avšak po předchozí online rezervaci na adrese https://mojetelo.reenio.cz/cs.

Již od prvních dnů registrujeme značný převis poptávky ze strany školských zařízení i veřejnosti. Po prvním víkendu bylo jasné, že se výstava stala hitem, proto jsme začali pracovat na jejím prodloužení. Což se povedlo a expozice u nás zůstane do neděle 3. února, než se přesune do zahraničí,“ doplňuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které je součástí skupiny CPI Property Group.

Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.

Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Jak funguje lidské tělo? Co se děje s potravou po vložení do úst? Co má na starosti srdce? Kde máme žaludek? Nejen na ty tyto otázky odpovídá interaktivní edukativní výstava Moje tělo v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Od pátku 18. ledna nově až do neděle 3. února budou děti moci zjistit více o fungování lidského těla i jeho jednotlivých soustavách. Unikátní výstava je v České republice ke zhlédnutí vůbec poprvé!

Na sedmi výukových stanovištích je možné se hravou formou ponořit například do tajů trávicího traktu, přijít na kloub pohybové soustavě nebo si posvítit na plíce nebo mozek. K dispozici je také operační stůl či tematický fotokoutek. Prohlídky jsou vhodné pro děti z mateřských či základních škol, ale i pro skupiny a jednotlivce z řad veřejnosti či zájmových organizací.

Komentované exkurze začínají v 8:00 ve všední dny, o víkendu v 10:00, a to vždy v celou až do 17:00, kdy v daný den startuje poslední prohlídka. Exkurze si lze předem rezervovat online nebo přímo na místě.

K dispozici v rámci prohlídky bude těchto sedm výukových stanovišť:

  • Životní systémy - obecný přehled

  • Nervová soustava – mozek

  • Kosterní soustava – kostra

  • Svalová soustava - svalstvo

  • Oběhová soustava – srdce

  • Dýchací soustava – plíce

  • Trávicí soustava - žaludek

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Výstava chce prolomit mlčení o obětech trestných činů

Výstava se koná v Sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky na Krajském úřadu Pardubického kraje a je ji možné navštívit každý pracovní den od 8 do 18 hodin. „Pro školy v rámci výstavy nabízíme po vzájemné domluvě i krátké diskuzní besedy k tématu obětí trestných činů, jejich práv a možnosti pomoci,“ vysvětlil jednatel pardubické pobočky Ladislav Tomášek.

Společnost celý článek
18.12.

Herci pardubického gymnázia hráli ve franzouzštině

Snahou Pardubického kraje také bylo rozšířit dobře fungující spolupráci mezi francouzskými školami a školami z našeho regionu.

Společnost celý článek
5.1.

Europoslanec Zdechovský pomáhá s dalším rozvojem Chrudimska

Dalším bodem programu bylo setkání s fotografem a rodákem z Lipky Ludvíkem Plašilem, který europoslance seznámil s historií místního šlechtického rodu Kustošů a osudem jejich majetku. Společně navštívili bývalou tvrz v Lipce a hrobku rodu. „Jsem velmi vděčný za možnost ukázat tyto pamětihodnosti,“ poděkoval Plašil, který také významně přispěl k vítězství lípy a byl velmi důležitým článkem týmu, který vedl kampaň v anketě Strom roku 2016.

Společnost celý článek
25.1.

Konto pro paní Lucii je zřízeno

Ve čtvrtek 18. ledna zemřel 37-letý Dušan Lipovský, příslušník Hasičského záchranného sboru (HZS) Libereckého kraje.

Společnost celý článek
1.6.

Letecký víkend už poosmadvacáté v Pardubicích

Pravidelní návštěvníci této akce vědí, že je na co se dívat nejen na obloze, ale i na zemi. Kluby vojenské historie vás rádi pozvou do svých kempů, podíváte se na nablískané veterány i na nejmodernější auta různých značek. Na své si přijdou i milovníci letecké archeologie. Hasiči s vystavenou technikou budou, dle zatím avizovaného počasí, asi hodně vytíženi. Jejich vozy s vodou budou pro děti i pro dospělé opět skvělým osvěžením.

Společnost celý článek
6.8.

Pardubicko: o prázdninách dětem nuda nehrozí

Tábory příměstské jsou určeny těm, kteří chtějí být přes noc doma s rodiči a zároveň touží zažít táborovou atmosféru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting