Premiéra výstavy Moje tělo v OC Futurum se díky enormnímu zájmu dočkala prodloužení

25.1.

Premiéra výstavy Moje tělo v OC Futurum se díky enormnímu zájmu dočkala prodloužení

Několik stovek děti ze základních i mateřských škol a více než tisíc dalších malých návštěvníků a návštěvnic z Hradce Králové a širšího okolí prozatím zavítalo na edukativní výstavu Moje tělo. Expozice je od 18. ledna přístupná v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové a s ohledem na enormní zájem bude o týden prodloužena, a to do 3. února. Prostřednictvím sedmi stanovišť s interaktivními exponáty je možné hravou formou nahlédnout do tajů fungování lidského těla i jednotlivých orgánů. Vstupné je zdarma, avšak po předchozí online rezervaci na adrese https://mojetelo.reenio.cz/cs.

Již od prvních dnů registrujeme značný převis poptávky ze strany školských zařízení i veřejnosti. Po prvním víkendu bylo jasné, že se výstava stala hitem, proto jsme začali pracovat na jejím prodloužení. Což se povedlo a expozice u nás zůstane do neděle 3. února, než se přesune do zahraničí,“ doplňuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které je součástí skupiny CPI Property Group.

Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.

Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.

Jak funguje lidské tělo? Co se děje s potravou po vložení do úst? Co má na starosti srdce? Kde máme žaludek? Nejen na ty tyto otázky odpovídá interaktivní edukativní výstava Moje tělo v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Od pátku 18. ledna nově až do neděle 3. února budou děti moci zjistit více o fungování lidského těla i jeho jednotlivých soustavách. Unikátní výstava je v České republice ke zhlédnutí vůbec poprvé!

Na sedmi výukových stanovištích je možné se hravou formou ponořit například do tajů trávicího traktu, přijít na kloub pohybové soustavě nebo si posvítit na plíce nebo mozek. K dispozici je také operační stůl či tematický fotokoutek. Prohlídky jsou vhodné pro děti z mateřských či základních škol, ale i pro skupiny a jednotlivce z řad veřejnosti či zájmových organizací.

Komentované exkurze začínají v 8:00 ve všední dny, o víkendu v 10:00, a to vždy v celou až do 17:00, kdy v daný den startuje poslední prohlídka. Exkurze si lze předem rezervovat online nebo přímo na místě.

K dispozici v rámci prohlídky bude těchto sedm výukových stanovišť:

  • Životní systémy - obecný přehled

  • Nervová soustava – mozek

  • Kosterní soustava – kostra

  • Svalová soustava - svalstvo

  • Oběhová soustava – srdce

  • Dýchací soustava – plíce

  • Trávicí soustava - žaludek

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.11.

Moravská Třebová má další primát

Dohromady získala Moravská Třebová 1.700 hlasů, na druhém místě se umístil Lanškroun a na třetím Jablonné nad Orlicí.

Společnost celý článek
7.2.

Den D 2008 se blíží, zapojte se také

Pořadateli soutěže jsou občanské sdružení SKP-CENTRUM a obecně prospěšná společnost Terra Nostra – Malebný kraj.

Společnost celý článek
17.2.

Letos se chystá již druhý ročník Apetit festivalu

Loňský ročník se velmi vydařil, účastnilo se ho přes dvacetpět tisíc lidí. I letos se pardubické dostihové závodiště stane místem setkání gurmánů. Cílem bude opět vybrat ty nejlepší nejen z východočeského regionu, kteří budou prezentovat tu nejlepší gastronomii.

Společnost celý článek
30.1.

Jednání s železničními dopravci finišují. V únoru bude smlouvy projednávat krajské zastupitelstvo

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s majitelem společnosti LeoExpress Leošem Novotným a ředitelem společnosti pro Českou republiku a Slovensko Jakubem Svobodou o dokončení procesu uzavření smlouvy a detailním harmonogramu přípravy společnosti na zajištění železniční dopravní obslužnosti na tratích 024 a 025 od 15. prosince letošního roku. Hejtman se zajímal především o smluvní záruky pro kraj, fungování přímého spojení do Polska či jednotlivé parametry jízdního řádu.

Společnost celý článek
21.4.

Do Litomyšle se sjeli stovky restaurátorů

Akci pořádá Fakulta restaurování Univerzity Pardubice ve spolupráci s Ústavem teoretické a aplikované mechaniky.

Společnost celý článek
2.4.

Vicemistr Evropy Michal Matějovský s podporou senátora a v národních barvách

Závodní vůz v národních barvách startuje na okruhu seriálu FIA ETCC poprvé v historii. "Chtěli jsme ukázat, že reprezentujeme svou zemi. Seriál má dohromady 6 velmi slušně navštěvovaných závodů a červeno-modro-bílá barva rozhodně vidět bude," vysvětluje důvod přemalování závodního vozu Michal Matějovský Ve stejném designu jako vůz budou i kombinézy Michala Matějovského i celého týmu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting