Přepadovka na gynekologicko-porodnickém oddělení

12.9.

Přepadovka na gynekologicko-porodnickém oddělení

Neočekávaná návštěva včera dorazila na porodnicko-gynekologické oddělení pardubické nemocnice. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický tam přijel na překvapivou inspekci v době obědů, aby vyzkoušel kvalitu nemocniční stravy, která nemá úplně nejlepší pověst.


     „Pro přepadovku jsem se rozhodl po náhodně vyslechnutém hovoru dvou dam, které nebyly spokojeny s jídlem v naší porodnici, která se jinak těší velké oblibě. Ochutnal jsem dvě jídla přímo na oddělení šestinedělí a musím říci, že mi chutnala obě. Nicméně je určitě prostor pro zlepšení. Naším cílem je samozřejmě spokojený pacient,“ sdělil hejtman Martin Netolický.


     Stravování v PKN zajišťuje GTH multicatering. Šéf kraje diskutoval o stravování s přednostou kliniky Milanem Košťálem a dalším zdravotnickým personálem. Prošel si i porodnické sály včetně nadstandardního pokoje. „Dohodli jsme se s ředitelem Tomášem Gottvaldem, že se budou možnostmi zlepšení stravy zabývat. Sám personál cítí, že by dodavatel měl zapracovat na odstranění jednotvárnosti nemocničních večeří. Uvědomuji si, že to je složitější problém, než by se na první pohled mohlo zdát. Strava musí splňovat parametry nejrůznějších diet, být ekonomicky únosná a zároveň musí pacientům chutnat. U novopečených maminek to platí dvojnásob,“ shrnul výsledky jednání hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.7.

Hasiči v červnu zasahovali u 568 událostí

Během uplynulých 30 dní hasiči zasahovali u 145 dopravních nehod v kraji (Pardubice 40, Chrudim 30, Svitavy 30, Ústí nad Orlicí 45). V průběhu června likvidovali hasiči 48 požárů (Pardubice 18, Chrudim 10, Svitavy 12, Ústí nad Orlicí 8).

Společnost celý článek
11.6.

Přívalový déšť způsobil na silnicích statisícové škody

Přívalový déšť, který se 7. června 2007 přehnal nad Chrudimskem a dalšími okresy.

Společnost celý článek
25.10.

Strom roku 2016 roste v Pardubickém kraji. Lípa na Lipce dostala přes 55 tisíc hlasů

Anketu pořádá Nadace partnerství pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Vítěz postupuje do dalšího kola, kde se již utká se stromy z celé Evropy.

Společnost celý článek
1.4.

Pardubický perník také anglicky

Součástí brožury je také informace o Perníkovém hejtmanství a perníkové chaloupce v Rábech u Pardubic.

Společnost celý článek
13.11.

Pardubický kraj nesouhlasí se spalovnou v Rybitví

Pardubický kraj i nadále považuje spalovnu za potencionální nebezpečí pro zdraví obyvatel Pardubického kraje.

Společnost celý článek
17.4.

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Po letech se ze silnic mezi Pardubicemi a Chrudimí vrací přímo do ulic města vinařský půlmaratón

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting