Přerušení dopravy po dopravní nehodě na železnici

14.9.

Přerušení dopravy po dopravní nehodě na železnici

Střet vlaku s osobním vozidlem zastavil v noci ze soboty na neděli dopravu na železničním koridoru Praha – Česká Třebová.
 
Krátce před půl druhou hodinou ranní došlo na železničním přejezdu v katastru obce Brandýs nad Orlicí ke střetu vlaku s označením Ex 477 a osobním vozidlem značky Opel Astra Caravan.

Prověřováním dopravní nehody od pětatřicetiletého řidiče opelu policisté zjistili, že jeho vozidlo při jízdě ve směru od obce Brandýs nad Orlicí na Choceň mělo přestat po vjetí na železniční přejezd jet, nešlo nastartovat ani nešel zařadit rychlostní stupeň. Řidič tuto informaci volal na linku 158, ale bohužel se již nepodařilo přijíždějící vlak ve směru od Chocně zastavit.

Ten přední částí narazil do levé strany automobilu. Šofér po střetu uplatňoval technickou závadu na vozidle. Z tohoto důvodu bylo zajištěno pro znalecké zkoumání. Na místě policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla u řidiče auta s výsledkem 1,77 promile alkoholu v dechu. Muž po tomto úkonu uvedl, že alkohol pil, až po dopravní nehodě, proto policisté  nařídili lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Následně mu byl zadržen řidičský průkaz.

U strojvedoucího byla dechová zkouška negativní. Zranění osob při dopravní nehodě nebylo zjištěno. Škoda na dopravních prostředcích je předběžně vyčíslena na částku téměř půl milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.5.

Putující kontejner odvezl více než 8 tisíc kg elektroodpadu

V celé republice pak Putující kontejner navštívil 552 českých měst a obcí.

Společnost celý článek
10.6.

Radní schvalovali dotace ve výši 1,37 milionů

Restaurátoři nyní musí zachránit historicky hodnotné části fasády včetně fragmentů erbů a renesančních sgrafitových psaníček.

Společnost celý článek
20.4.

Na univerzitní půdě se koná konference o metodách a technikách efektivního učení

Konference Rise and Shine - osobní rozvoj se konají už od roku 2013 a Objev sám sebe 2017 je již 14. v řadě. Za tu dobu inspirativními přednáškami, workshopy a osobnostními testy prošlo téměř 3 tisíce studentů a absolventů, zapojilo se více jak 40 vysokých škol a univerzit a vystoupilo přes 100 zajímavých řečníků a koučů, mezi nimi moderátorka Adéla Banášová, bývalý ředitel Microsoftu Jan Mühlfeit či spisovatel Michal Viewegh.

Společnost celý článek
8.9.

Poliklinika na Masarykově náměstí slouží již 20 let

Tehdy nejmodernější poliklinika ve městě již není zdaleka nejmodernějším zdravotnickým zařízením.

Společnost celý článek
11.6.

Úroveň sociálního podnikání i dotační možnosti by hosté z Gruzie rádi okopírovali

Sociální podnikání v České republice má za sebou zhruba devítileté období, kdy jeho lídři hledali mantinely, ve kterých by se mohlo dobře rozvíjet. To by mělo vyústit v přijetí zákona o sociálním podnikání. Právě předání českých zkušeností by mohlo zkrátit rozjezd sociálního podnikání v dalších zemích. Získané poznatky by mohly pomoct i v partnerském regionu v Gruzii.

Společnost celý článek
3.12.

Rada kraje navrhla pravidla rozpočtového provizoria

Rada navrhla v prvním čtvrtletí dotace Koalici nevládek Pardubicka a Regionální radě regionu soudržnosti Severovýchod.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting