Přerušení dopravy po dopravní nehodě na železnici

14.9.

Přerušení dopravy po dopravní nehodě na železnici

Střet vlaku s osobním vozidlem zastavil v noci ze soboty na neděli dopravu na železničním koridoru Praha – Česká Třebová.
 
Krátce před půl druhou hodinou ranní došlo na železničním přejezdu v katastru obce Brandýs nad Orlicí ke střetu vlaku s označením Ex 477 a osobním vozidlem značky Opel Astra Caravan.

Prověřováním dopravní nehody od pětatřicetiletého řidiče opelu policisté zjistili, že jeho vozidlo při jízdě ve směru od obce Brandýs nad Orlicí na Choceň mělo přestat po vjetí na železniční přejezd jet, nešlo nastartovat ani nešel zařadit rychlostní stupeň. Řidič tuto informaci volal na linku 158, ale bohužel se již nepodařilo přijíždějící vlak ve směru od Chocně zastavit.

Ten přední částí narazil do levé strany automobilu. Šofér po střetu uplatňoval technickou závadu na vozidle. Z tohoto důvodu bylo zajištěno pro znalecké zkoumání. Na místě policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla u řidiče auta s výsledkem 1,77 promile alkoholu v dechu. Muž po tomto úkonu uvedl, že alkohol pil, až po dopravní nehodě, proto policisté  nařídili lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Následně mu byl zadržen řidičský průkaz.

U strojvedoucího byla dechová zkouška negativní. Zranění osob při dopravní nehodě nebylo zjištěno. Škoda na dopravních prostředcích je předběžně vyčíslena na částku téměř půl milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Čestné doktoráty Univerzity Pardubice převzali špičkoví vědci v oblasti chemie a dopravy

Čestné doktoráty Univerzity Pardubice převzali špičkoví vědci v oblasti chemie a dopravy Univerzita Pardubice dnes na slavnostním mimořádném zasedání vědeckých rad ocenila čestnými doktoráty tři osobnosti z oblasti chemie a dopravy.

Společnost celý článek
19.5.

Policejní ředitelství: objemová studie je hotová

K 1. lednu 2012 by mělo být vytvořeno celkem čtrnáct oblastních správ Policie ČR.

Společnost celý článek
28.12.

Doubravice a Hrádek by mohla spojit nová cyklostezka

Významnou část nákladů by navíc mohl pokrýt příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury.„V současné době je hotová dokumentace pro stavební povolení a vykoupeny jsou i potřebné pozemky.

Společnost celý článek
23.6.

Na hradecké aviatické výstavě se uzavřely stamilionové kontrakty

„Během čtvrtečního dne se například uzavřel obchod mezi společností DSA a společností Airbus v hodnotě jednoho milionu dolarů na modifikaci vrtulníku EC 135,“ doplňuje Tomáš Suchánek z DSA. Dále se uzavřelo hned několik kontraktů na pojištění leteckých flotil. Každá v hodnotě zhruba půl milionu dolarů.

Společnost celý článek
9.12.

Dobrovolní hasiči si s Pardubickým krajem rozumí.

Pardubický kraj letos navýšil příspěvek dobrovolným hasičům z 4,5 milionu na 5 milionů korun, přispěl na juniorské mistrovství a další akce a kromě jiného zakoupil krajskému sdružení také druhou soutěžní stříkačku.

Společnost celý článek
17.7.

MojeSchránka.cz spuštěna

MojeSchránka přináší uživatelům možnost kompletní a komfortní práce s datovou schránkou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting