Prešovský kraj se představí na pardubickém závodišti

23.8.

Prešovský kraj se představí na pardubickém závodišti

Prešovský kraj se představí na pardubickém závodišti

V rámci Slovenského dostihového dne se tuto sobotu 25. srpna na pardubickém závodišti představí Prešovský samosprávný kraj. Tento slovenský kraj je jedním z pěti partnerských regionů Pardubického kraje a v Pardubicích se bude tímto způsobem prezentovat již potřetí v řadě. Pro návštěvníky stánku Prešovského kraje budou připraveny audiovizuální prezentace a tiskoviny přibližující jeho zajímavosti a krásy. Tradiční řemeslné výrobky si pak bude možné zakoupit přímo od jejich slovenské autorky. „S Prešovským samosprávným krajem spolupracujeme velmi úzce a intenzivně. Já osobně jsem tento region navštívil minulý měsíc a obě strany získaly celou řadu podnětných informací o modernizaci a údržbě silniční sítě i způsobech jejich financování,“ uvedl náměstek hejtmana Ivo Toman zodpovědný za oblast dopravy. Dohoda o spolupráci mezi Pardubickým a Prešovským samosprávným krajem byla podepsána 22. října 2002 tehdejšími hejtmany Romanem Línkem a Peterem Chudíkem v Prešově. „Od tohoto data se realizovala řada společných akcí, obzvláště v oblastech kultury, sociálních věcí, školství a výměny zkušeností výkonu veřejné správy. Letos v únoru navštívila prešovská delegace Pardubický kraj, v loňském roce absolvovali zaměstnanci krajského úřadu stáže na zastoupení Prešovského kraje v Bruselu a uskutečnily se i výměnné pobyty v oblasti sociální péče či divadelních a folklorních souborů,“ přiblížil spolupráci s Prešovským krajem radní Petr Šilar, který má kontakty s tímto partnerským regionem na starosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.5.

Kritická situace v sociálních službách

Na Pardubický kraj se obrací čím dál více poskytovatelů sociální péče s tím, že se ocitají v krizové finanční situaci.

Společnost celý článek
5.10.

Komedie se skokem smrti na pardubické Malé scéně ve dvoře

Velká pardubická je odrazem českých dějin i odrazem lidských osudů.

Společnost celý článek
7.1.

Tři králové navštívili také sídlo Pardubického kraje

Tříkrálová sbírka pak bude ukončena v neděli 11. ledna slavnostním Tříkrálovým koncertem.

Společnost celý článek
26.11.

Kraj vybuduje v Holicích výjezdovou základnu

Rada Pardubického kraje schválil na svém posledním zasedání záměr výstavby nové výjezdové základny pro zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje v Holicích. Stavět by se mělo na jaře příštího roku. Stavba má být hotová do poloviny roku 2020.

Společnost celý článek
4.6.

Pardubické krematorium se otevře veřejnosti

Rekonstrukce probíhala po částech od roku 2004 až do loňska a celková investice dosáhla částky převyšující 25 milionů korun.

Společnost celý článek
20.7.

Kraj pošle do Hrochova Týnce sto tisíc korun

Finanční prostředky obdrží také město Hlinsko, které operativně poskytlo ohroženým obcím pytle s pískem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting