Prestižní soutěž Orlická věž slavila pětadvacetiny

18.5.

Prestižní soutěž Orlická věž slavila pětadvacetiny


 
 
Dne 15. května 2015, krátce po deváté hodině odstartoval v areálu hasičské stanice v Ústí nad Orlicí již 25. ročník celostátní soutěže nazvaný Orlická věž. Profesionální hasiči z celé České republiky soutěžili v jedné z disciplín požárního sportu, a to ve výstupu do čtvrtého patra cvičné věže pomocí hákového žebříku.


25. ročník Orlické věže – to už je pořádný kus historie. Největší zásluhu na rozvoji hlavně požárního sportu v začátcích měl Zdeněk Barvínek, později Jindřich Matějíček, Ladislav Hájek a Pavel Zámečník, kteří se neztráceli mezi nejlepšími požárními sportovci v České republice. Právě zásluhou Zdeňka Barvínka se před 25 lety uskutečnil první ročník soutěže ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže. Tato velice prestižní soutěž pokračuje až do dnešní doby a je zařazena do „České ligy“. Každoročně se soutěže účastní kolem 130 nejlepších závodníků z celé České republiky a Slovenska. Závodu se v pátek účastnilo celkem 88 závodníků z celé České republiky. Příslušníci v okrese Ústí nad Orlicí opravdu žijí sportem. Hasiči tady podávají skvělé výkony v požárním sportu, v nejtěžších hasičských disciplínách TFA, ve futsalu, orientačním běhu a právě i ve výstupu na cvičnou věž.
 
            Den byl jasný a s dobrými teplotami pro závodníky. Mezi závodníky panovala skvělá nálada. Tato soutěž je specifická tím, že soutěžící mají čtyři pokusy vyběhnout do 4. podlaží cvičné věže.
           
Rekord ve výstupu na tuto věž drží od roku 2013 Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje, který vystoupal v roce 2013 na věž s časem 13,68 s.


            Dřívějšími rekordmany byli například Josef Pěnča z HZS ÚO Strakonice, čas 14,18s. Dalšími borci, kteří vystoupali na věž pod čas 14.10 s byli: Rudolf Adamička (HZS Půchov, Slovensko), Radek Vvyvial (HZS ÚO Kolín), Jan Neubert (HZS ÚO Jílové) a Karel Ryl (HZS ÚO Ostrava).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.7.

Léto patří Pardubickým tahounům

Prázdniny jsou v plném proudu a Pardubice nabídnou občanům města i jeho návštěvníkům znovu pětici skvělých akcí, které patří k Pardubickým tahounům - akcím s letitou tradicí, zvučným jménem, vysokou návštěvností, skvělou atmosférou… Pět letních tahounů představují jejich pořadatelé. Užijte si léto!

Společnost celý článek
22.1.

Aglomerace schválila další projekty a ambiciózní plán výzev pro letošní rok

Aglomerace v současné době usiluje také o změnu své Strategie. Mezi nejdůležitější body patří navýšení částky o 200 milionů korun pro oblast památek, dalších 46,2 milionu po úpravě Strategie ITI získá aglomerace také na projekty výstavby trolejbusových tratí a měníren.

Společnost celý článek
7.11.

Prezentace Pardubického kraje v Bruselu

Mezi hosty prezentace budou představitelé evropských institucí, velvyslanci, zástupci partnerských regionů a další.

Společnost celý článek
23.7.

Skládka v Hodoníně u Nasavrk skrývá ropné látky

Skládka obsahuje velké množství ropných látek a chemických přípravků, které sem byly sváženy již od roku 1967.

Společnost celý článek
8.11.

Jak jedí české děti

Pětina dětí si dopřává poslední jídlo až po 21. hodině večerní.

Společnost celý článek
24.5.

Bejbina a Beta se představí v Pardubicích

Od loňského května opět létá jeden exemplář postavený známým restaurátorem Janem Klabanem a jeho několika přáteli. Letoun se právem stal ozdobou letecké sbírky Vojenského historického ústavu Praha, který je jeho majitelem,“ stručně seznamuje s krásnými letadly Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting