Preventivní projekty prázdniny nemají

30.8.

Preventivní projekty prázdniny nemají

Tisíce pardubických dětí se v těchto dnech vracejí z prázdninových pobytů s čerstvými zážitky, zkušenostmi i novými přáteli. Mezi nimi je také třicítka sociálně znevýhodněných dětí, které se účastnily tábora organizovaného pardubickým magistrátem. Tyto děti se však po skončení tábora nerozloučily definitivně, brzy se potkají při dalších preventivních projektech, které pro ně magistrát v rámci programu prevence kriminality organizuje. „V září začne opět fungovat Specializovaný klub, v němž probíhá celoroční práce s dětmi. Děti ve věku od 6 do 18 let se zde pod vedením sociálních terapeutů učí sociálně komunikačním dovednostem v kombinaci se zážitkovou pedagogikou,“ uvedl Tomáš Jireček z úseku prevence a sociálních služeb pardubického magistrátu.   V polovině září startuje i první z víkendových pobytů, kterých se společně účastní znevýhodněné děti a jejich rodiče. Rodiny během nich získávají společné zážitky, na jejichž základě dále rozvíjejí vzájemné vztahy a rodičovské kompetence. Rodiče tu mohou o svých problémech hovořit se sociálními terapeuty úseku prevence a sociálních služeb.   Pro sociálně znevýhodněné děti jsou stejně důležité i prázdninové pobyty mimo vlastní rodinu. Vytrhnou je z rodinného stereotypu, naučí je jiným vzorcům chování, spolupráci a komunikaci a leckteré i chybějícím hygienickým návykům. Letos na přelomu července a srpna se děti vydaly do Mostku v Podkrkonoší. Podnikly řadu výletů, hrály spoustu her, prožily vše, co k táboru patří včetně koupání a táborového ohně. Velkým zážitkem pro ně byla i celotáborová hra či návštěva jízdní policie a možnost svézt se na koni.   „Město letos podpořilo 44 různých subjektů pořádajících letní dětské tábory téměř 600 tisíci korunami. Já jsem moc ráda, že díky našemu projektu se z Pardubic dostanou ven i děti, které by jinak strávily celé prázdniny bez dozoru ve městě,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková   Sociálně znevýhodněné děti nejsou jen ty, jejichž rodiče nevydělávají dostatek peněz pro uživení rodiny nebo nevydělávají vůbec, ale i děti, které jsou ohroženy domácím násilím, sexuální zneužívání a podobně. „ Bylo by chybou se domnívat, že  se jedná o děti ze sociálně vyloučených romských lokalit. Sociálně znevýhodněné dítě může být i z vysoce postavené rodiny, ale probíhá zde například zmíněné týrání,“ vysvětlil sociální terapeut Tomáš Zelený.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.6.

Kraj přispěje zastupitelům pouze na vzdělání spojené s mandátem

V rozpočtu je nadále 200 tisíc korun na vzdělávání členů zastupitelstva, ale to bude zaměřeno na vzdělávání související s mandátem, tedy jazykové vzdělávání nebo vzdělávání související s činností zastupitelstva, například v oblasti legislativy.

Společnost celý článek
19.5.

Inspekce: učitelé na lyžařském výcviku pochybili

Inspektoři mají za problematické hlavně chování studentek, které olizovaly cukr na těle svých stejně starých spolužáků.

Společnost celý článek
28.3.

Azylový dům pro ženy se otevře veřejnosti

Občanské sdružení SKP-CENTRUM provozuje v Pardubicích azylový dům pro ženy a matky s dětmi již čtrnáct let.

Společnost celý článek
30.5.

Ministr dopravy připojí podpis k deklaraci o R35

Ministr dopravy Aleš Řebíček oznámil, že připojí svůj podpis ke Společné deklaraci k realizaci páteřní komunikace R35.

Společnost celý článek
26.4.

Převod ,,okresu,, na kraj je na dosah. Schází podpis prezidenta

Deset let kraj rozhodoval o tom, kam umístí více než stovku úředníků, kteří provizorně úřadovali v kancelářích patřících státu.

Společnost celý článek
3.3.

Pátrání po osobách bude jednodušší. Monitorovací vůz dostal do výbavy novou techniku

Vozidlo Volkswagen Transporter bylo díky čerpání evropských fondů přestavěno v roce 2009 na Mobilní kontaktní a koordinační centrum. Díky finanční spoluúčasti Pardubického kraje v hodnotě 500 tisíc korun byl automobil doplněn o termovizi, kamerový systém s celkem osmi kamerami, ale také komunikačními prostředky s napojením do policejní informační sítě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting