Preventivní projekty prázdniny nemají

30.8.

Preventivní projekty prázdniny nemají

Tisíce pardubických dětí se v těchto dnech vracejí z prázdninových pobytů s čerstvými zážitky, zkušenostmi i novými přáteli. Mezi nimi je také třicítka sociálně znevýhodněných dětí, které se účastnily tábora organizovaného pardubickým magistrátem. Tyto děti se však po skončení tábora nerozloučily definitivně, brzy se potkají při dalších preventivních projektech, které pro ně magistrát v rámci programu prevence kriminality organizuje. „V září začne opět fungovat Specializovaný klub, v němž probíhá celoroční práce s dětmi. Děti ve věku od 6 do 18 let se zde pod vedením sociálních terapeutů učí sociálně komunikačním dovednostem v kombinaci se zážitkovou pedagogikou,“ uvedl Tomáš Jireček z úseku prevence a sociálních služeb pardubického magistrátu.   V polovině září startuje i první z víkendových pobytů, kterých se společně účastní znevýhodněné děti a jejich rodiče. Rodiny během nich získávají společné zážitky, na jejichž základě dále rozvíjejí vzájemné vztahy a rodičovské kompetence. Rodiče tu mohou o svých problémech hovořit se sociálními terapeuty úseku prevence a sociálních služeb.   Pro sociálně znevýhodněné děti jsou stejně důležité i prázdninové pobyty mimo vlastní rodinu. Vytrhnou je z rodinného stereotypu, naučí je jiným vzorcům chování, spolupráci a komunikaci a leckteré i chybějícím hygienickým návykům. Letos na přelomu července a srpna se děti vydaly do Mostku v Podkrkonoší. Podnikly řadu výletů, hrály spoustu her, prožily vše, co k táboru patří včetně koupání a táborového ohně. Velkým zážitkem pro ně byla i celotáborová hra či návštěva jízdní policie a možnost svézt se na koni.   „Město letos podpořilo 44 různých subjektů pořádajících letní dětské tábory téměř 600 tisíci korunami. Já jsem moc ráda, že díky našemu projektu se z Pardubic dostanou ven i děti, které by jinak strávily celé prázdniny bez dozoru ve městě,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková   Sociálně znevýhodněné děti nejsou jen ty, jejichž rodiče nevydělávají dostatek peněz pro uživení rodiny nebo nevydělávají vůbec, ale i děti, které jsou ohroženy domácím násilím, sexuální zneužívání a podobně. „ Bylo by chybou se domnívat, že  se jedná o děti ze sociálně vyloučených romských lokalit. Sociálně znevýhodněné dítě může být i z vysoce postavené rodiny, ale probíhá zde například zmíněné týrání,“ vysvětlil sociální terapeut Tomáš Zelený.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.6.

Roman Línek je kmotrem unikátního vozu

Unikátní vůz z dílny karosářské firmy Sodomka koupilo a opravilo Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě.

Společnost celý článek
15.7.

Univerzita Pardubice otvírá druhou šanci pro zájemce o studium

Letos je otvírá 6 ze 7 fakult univerzity a zájemci se mohou hlásit v červenci nebo i v srpnu podle toho, jaký obor si vyberou.

Společnost celý článek
5.6.

Do divadla nejvýhodněji se sezónní abonentkou!

Divadlo do hlediště zve i vysokoškolské studenty, pro které znovu otevírá speciální abonentní skupinu V (vysokoškoláci), která obsahuje tři tituly – mysteriózní thriller Jméno růže, bláznivou komedii A je to v pytli! a legendární muzikál Balada pro banditu. Bonusem k předplatnému je výměnný kupón určený na libovolné představení z repertoáru pardubického divadla hrané na Malé scéně ve dvoře. Navíc je pro vysokoškolské abonenty připravena akce Poznejte Malou scénu, v rámci které mohou studenti i po vyčerpání kupónu navštívit jakékoli představení domácího souboru a vybraná dovozová představení na Malé scéně ve dvoře za symbolickou cenu 40 Kč! Stačí se jen v předprodeji prokázat abonentkou.

Společnost celý článek
19.5.

V Pasíčkách vypustil dva mladé čápy

Nadstandardem záchranné stanice Pasíčka je provoz expoziční části, která je přístupná veřejnosti a současně se zde koná většina ekovýchovných programů.

Společnost celý článek
28.6.

Ministr zahraničí exotických Malediv poděkoval českému europoslanci

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se dnes v Evropském parlamentu oficiálně setkal s ministrem zahraničních věcí Malediv Abdullou Shahidem, který ocenil pomoc českého europoslance se zavedením demokracie v zemi a jeho zásadní podporu v boji opozice s minulým autoritativním režimem.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting