Prezident a hejtman: dvakrát naposledy

21.6.

Prezident a hejtman: dvakrát naposledy

Prezident a hejtman: dvakrát naposledy

Předseda správní rady Radko Martínek a prezident Václav Klaus už od příštího roku budou jezdit na Smetanovu Litomyšl jako čestní hosté. Oba ve své funkci končí. Pardubický kraj, kam prezident zavítal ve svém volebním období třikrát, mu budou připomínat grafické listy darované hejtmanem Martínkem k narozeninám. Mezi gratulanty byt také hejtmanův náměstek Roman Línek. Mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl je největším pravidelně konaným festivalem klasické hudby u nás a pro Pardubický kraj má nezastupitelný kulturně společenský význam. „Centrem festivalového dění je již tradičně litomyšlský zámek, zapsaný před třinácti lety na prestižní seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V jeho renesančních prostorách se každoročně synergicky spojuje mistrovská vážná hudba s ladnou krásou architektury, což pochopitelně umocňuje fakt, že se zde jeden z největších hudebních velikánů Bedřich Smetana narodil. Letošní festivalový ročník bude navíc zajímavý tím, že hudba bude v atmosféře arkád a sgrafit vzdávat hold těm, kdo zámek v minulosti vystavěli, tedy Pernštejnům, neboť si letos připomínáme 425. výročí svatby představitelů dvou předních českých šlechtických rodin Polyxeny z Pernštejna a Viléma z Rožmberka,“ uvedl hejtman Radko Martínek. „Letos bude uveden rekordní počet pořadů, přičemž dramaturgie si zaslouží poděkování, neboť je orientována tak, aby oslovovala zejména mladé zájemce o vážnou hudbu. To je předpokladem k tomu, že se festival nebude muset v budoucnosti o svoje publikum obávat. Všem, kteří letos do Litomyšle přijedou a dostane se na ně některá z téměř třiceti tisíc festivalových vstupenek, přeji co nejvíce uměleckých zážitků a příjemný pobyt ve Smetanově rodišti i Pardubickém kraji,“ přidává pozvánku do Litomyšle hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.12.

V čele Dostihového spolku nově Vladimír Tlučhoř,

K personálním změnám jsme museli přistoupit poté, co dosavadní předseda představenstva Jan Němec rezignoval na svoji funkci.

Společnost celý článek
2.4.

Mladí řezníci a uzenáři mají v Poličce vybavení špičkové úrovně

Druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického při návštěvě Poličky bylo zdejší odborné učiliště. Zde Pardubický kraj za přispění evropských fondů dokončil přístavbu a vybavení odborných učeben pro obory řezník a uzenář za 38 milionů korun. Slavnostního otevření se kromě hejtmana zúčastnil také krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Společnost celý článek
20.4.

Hradečtí a pardubičtí radní jednali na koupališti

Vůle obnovy pravidelných kontrolních dnů, jež pomohou kontrolovat situaci v čase, našla též jednomyslnou podporu.

Společnost celý článek
7.3.

Pozice krajů k postupu přípravy ČR na kohezní politiku

Rada se jednoznačně vyslovila především pro zachování regionálních operačních programů a regionálních rad.

Společnost celý článek
26.1.

Společnými silami do společnosti

Společnými silami do společnosti je název projektu, který v Pardubickém kraji realizuje společnost EURO EDUCA

Společnost celý článek
5.8.

Klen pasován mezi významné stromy v kraji

Toho se ujal předseda dendrologické pobočky České lesnické společnosti Pavel Kyzlik.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting