Prezident a hejtman: dvakrát naposledy

21.6.

Prezident a hejtman: dvakrát naposledy

Prezident a hejtman: dvakrát naposledy

Předseda správní rady Radko Martínek a prezident Václav Klaus už od příštího roku budou jezdit na Smetanovu Litomyšl jako čestní hosté. Oba ve své funkci končí. Pardubický kraj, kam prezident zavítal ve svém volebním období třikrát, mu budou připomínat grafické listy darované hejtmanem Martínkem k narozeninám. Mezi gratulanty byt také hejtmanův náměstek Roman Línek. Mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl je největším pravidelně konaným festivalem klasické hudby u nás a pro Pardubický kraj má nezastupitelný kulturně společenský význam. „Centrem festivalového dění je již tradičně litomyšlský zámek, zapsaný před třinácti lety na prestižní seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V jeho renesančních prostorách se každoročně synergicky spojuje mistrovská vážná hudba s ladnou krásou architektury, což pochopitelně umocňuje fakt, že se zde jeden z největších hudebních velikánů Bedřich Smetana narodil. Letošní festivalový ročník bude navíc zajímavý tím, že hudba bude v atmosféře arkád a sgrafit vzdávat hold těm, kdo zámek v minulosti vystavěli, tedy Pernštejnům, neboť si letos připomínáme 425. výročí svatby představitelů dvou předních českých šlechtických rodin Polyxeny z Pernštejna a Viléma z Rožmberka,“ uvedl hejtman Radko Martínek. „Letos bude uveden rekordní počet pořadů, přičemž dramaturgie si zaslouží poděkování, neboť je orientována tak, aby oslovovala zejména mladé zájemce o vážnou hudbu. To je předpokladem k tomu, že se festival nebude muset v budoucnosti o svoje publikum obávat. Všem, kteří letos do Litomyšle přijedou a dostane se na ně některá z téměř třiceti tisíc festivalových vstupenek, přeji co nejvíce uměleckých zážitků a příjemný pobyt ve Smetanově rodišti i Pardubickém kraji,“ přidává pozvánku do Litomyšle hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.2.

Termosnímkování Hradce Krákové skončilo

Hlavní cíl, tedy odhalení prasklin teplovodního vedení, a tím předcházení nepříjemným haváriím.

Společnost celý článek
12.2.

Dětský domov v Holicích učí děti samostatnému bydlení

„Ze zákona je možné, aby děti ve věku 18 až 26 zůstávaly v dětském domově. Snažíme se je tak připravit na dobu, kdy budou muset z domova definitivně odejít a starat se o sebe. Proto jsou tréninkové byty natolik důležité, jelikož fungují jako přechodová fáze do běžného života,“ sdělil ředitel domova Ondřej Výborný.

Společnost celý článek
3.3.

Velkolepé finále loterie desetiletí OC Futurum s Leošem Marešem a předání vozu Mercedes-Benz se blíží

Poslední dvě příležitosti, jak se zařadit do slosování o hlavní cenu, budou v sobotu 3. a 10. března 2018. Stačí se prokázat účtenkou v minimální hodnotě 500 Kč z jednoho z obchodů OC Futurum (vyjma hypermarketu Tesco) z data 11. listopadu 2017 a mladší. Tedy není podmínkou nákup realizovaný přímo v den konání akce.

Společnost celý článek
29.4.

Línek si vyzkoušel invalidní vozík pro koupání

Středisko rané péče finančně podporuje i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
5.6.

Do divadla nejvýhodněji se sezónní abonentkou!

Divadlo do hlediště zve i vysokoškolské studenty, pro které znovu otevírá speciální abonentní skupinu V (vysokoškoláci), která obsahuje tři tituly – mysteriózní thriller Jméno růže, bláznivou komedii A je to v pytli! a legendární muzikál Balada pro banditu. Bonusem k předplatnému je výměnný kupón určený na libovolné představení z repertoáru pardubického divadla hrané na Malé scéně ve dvoře. Navíc je pro vysokoškolské abonenty připravena akce Poznejte Malou scénu, v rámci které mohou studenti i po vyčerpání kupónu navštívit jakékoli představení domácího souboru a vybraná dovozová představení na Malé scéně ve dvoře za symbolickou cenu 40 Kč! Stačí se jen v předprodeji prokázat abonentkou.

Společnost celý článek
16.12.

Předvánoční chatování s primátorem

Stejně jako při předešlých internetových diskusích je primátor připraven odpovědět na všechny dotazy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting