Prezident republiky jmenuje nové profesory

5.11.

Prezident republiky jmenuje nové profesory

V pondělí 5. listopadu v 15.00 hodin odpoledne se ve Velké aule Karolina v Praze uskuteční slavnostní ceremonie, při níž budou předány profesorské dekrety 87 novým profesorům českých vysokých škol, které jmenuje prezident České republiky Václav Klaus. Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy, který předkládá rektor příslušné vysoké školy ministrovi školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Jmenování prezidentem republiky se koná zpravidla dvakrát do roka. Za účasti prorektora Univerzity Pardubice doc. Ing. Jiřího Cakla, CSc. slavnostně převezmou profesorský jmenovací dekret z rukou prezidenta republiky Václava Klause také tři noví profesoři působící na Univerzitě Pardubice. Pro obor Analytická chemie bude na návrh Vědecké rady Univerzity Pardubice jmenovaný prof. Ing. Ivan Švancara, Dr. Ten působí na Katedře analytické chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Prof. MUDr. Viktor Chrobok, Ph.D., CSc., bude jmenován na návrh Vědecké rady Masarykovy univerzity, a to pro obor Otorinolaryngologie. Profesor Chrobok působí na Klinice otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické krajské nemocnice a Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Zároveň je také primářem oddělení. Prof. JUDr. Richarda Pomahače, CSc., prezident republiky jmenuje pro obor Správní právo a správní věda na návrh Vědecké rady Univerzity Karlovy v Praze. Profesor Pomahač působí na Ústavu veřejné správy a práva Fakulty ekonomicko-správní.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.3.

Řádění fanoušků v Letohradě se nekonalo

Celé akce se zúčastnily tři desítky policistů včetně policistů pořádkové jednotky.

Společnost celý článek
24.2.

Královéhradečtí lidovci chtějí tvrdě zatočit s lichváři

Lidé lehce podléhající reklamě se snadno nechávají vyburcovat do závazků, které nejsou schopni plnit.

Společnost celý článek
15.6.

Lughnasad, mezinárodní festival keltské kultury v Nasavrkách se blíží

Stopy Keltů je možné nalézt po celé Evropě a Česko není výjimkou. Jeden z hlavních keltských svátků se jmenuje Lughnasad, neboli svátek sklizně a plodnosti. Poslední červencový víkend, tedy 27. - 28. 7. 2018, je možné společně s Kelty oslavit Lughnasad v Zemi Keltů. Hudba, tanec, jídlo, dobové řemesla, zábava pro děti i dospělé, přednášky o historii i workshopy, to všechno se vejde do dvoudenního programu, který je pro návštěvníky přichystán.

Společnost celý článek
1.11.

Projekt regionální Fotbalové akademie Pardubického kraje patří mezi nejúspěšnější, říká hejtman

Akademie je v současné době plně vybavena a v průběhu roku došlo ke zkvalitnění tréninkového procesu včetně nákupu nových moderních tréninkových pomůcek. Velmi pozitivně je zástupci Fotbalové asociace České republiky hodnocena spolupráce se ZŠ Ohrazenice a naším pardubickým domovem mládeže.

Společnost celý článek
20.5.

Pardubáci ušetřili ropu na cestu kolem světa

Tato množství odpovídají roční produkci nebezpečného odpadu ze zhruba 200 tisíc domácností.

Společnost celý článek
1.2.

Slavnostní otevření cyklistické stezky Lázně Bohdaneč - Živanice

Slavnostní „přestřižení pásky“ na nově vybudované cyklostezce proběhne v pátek 2. února 2007

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting