Prezident republiky zavítal mezi šachisty

29.7.

Prezident republiky zavítal mezi šachisty

Prezident republiky zavítal mezi šachisty

Pardubice žijí šachem. Dvacátý ročník mezinárodního festivalu šachu a her Czech Open navštívil v pondělí 27. července rovněž prezident republiky Václav Klaus. Pan prezident sice každoročně přebírá nad touto největší akcí svého druhu v republice záštitu, avšak nikdy se jí dosud osobně nezúčastnil. V pardubické ČEZ Areně jej přivítal náměstek hejtmana Roman Línek. Pardubický kraj šachový festival pravidelně podporuje – letos ze svého rozpočtu vyčlenil 100 tisíc korun. Vstup pro diváky na všechny akce pořádané v rámci festivalu Czech Open 2009 je bezplatný. Poslední partie jubilejního ročníku bude odehrána v neděli 2. srpna.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.5.

Kraj ocenil mladé olympioniky

„V současné době rozdělujeme trojnásobek financí pro sportovní kluby a svazy, což zcela jistě také ke kvalitní přípravě mladých sportovců velmi napomáhá,“ sdělil radní Živný.

Společnost celý článek
27.8.

Opakované „NE“ spalovně v Synthesii!

Ta by měla ročně zlikvidovat tisíce tun odpadů, svážených do Synthesie nejen z Pardubického kraje, ale z celé republiky.

Společnost celý článek
27.7.

Hradec Králové pomáhá nadaným a sociálně slabším studentům

V příštím školním roce bude město finančně podporovat 21 hradeckých studentů na středních školách, kteří jsou nadaní nebo nemajetní. Prostřednictvím Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů rozdělí více než čtyři sta tisíc.

Společnost celý článek
3.3.

Spory o trasu R43 pokračují

Zdá se, že plány zhatí diplomová práce jednoho studenta.

Společnost celý článek
20.8.

Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

V prvním pololetí roku 2007 využilo služeb Domu na půli cesty občanského sdružení SKP-CENTRUM celkem 114 mladých lidí.

Společnost celý článek
15.9.

Mistrovství světa v požárním sportu hostil letos ruský Petrohrad.

I štafety provázela letos smůla. Po prvním pokusu uklouzl Jakub Arvai v dešti na mokrém domečku a po pádu skončil v nemocnici s přetrhanými vazy. I přesto se nám nakonec podařilo díky druhé štafetě získat v této disciplíně bronzovou medaili.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting