Prezidentova dcera navštívila Pardubickou krajskou nemocnici

13.9.

Prezidentova dcera navštívila Pardubickou krajskou nemocnici

Pardubickou krajskou nemocnici, a.s. dnes krátce po poledni navštívila Kateřina Zemanová, dcera prezidenta České republiky Miloše Zemana. Ústředním tématem jejího zhruba hodinového pobytu v našem zdravotnickém zařízení byla výživa.


Průvodkyní Kateřiny Zemanové byla MUDr. Zuzana Kala Grofová, vedoucí nutričního a dietologického oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. Dceru českého prezidenta seznámila s oblastí klinické výživy a podvýživy. „Pohovořily jsme o významu řádné výživy, o riziku a důsledcích podvýživy. Slečnu Zemanovou jsem rovněž seznámila s organizací nutriční péče a s umělou výživou,“ uvedla MUDr. Grofová.


Kateřina Zemanová získala řadu informací o umělé výživě a připraveny pro ni byly i praktické ukázky. MUDr. Grofová jí předvedla pumpu pro enterální výživu pro domácí použití, při návštěvě lékárny pro veřejnost ji seznámila s jednotlivými přípravky umělé výživy. Následně dcera českého prezidenta zamířila na jednotku intenzivní péče interního oddělení Interní kliniky a do Geriatrického centra, kde v praxi viděla podávání enterální výživy.


„Program spojil teoretické informace s praktickými ukázkami. V podstatě jsme sledovaly stopu putování přípravků umělé výživy k pacientovi na oddělení a jejich následné podávání,“ uvedla MUDr. Grofová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Uchazeči se státní maturitou budou bonifikováni

Novinkou je bonifikace za úspěšné absolvování státní maturitní zkoušky z matematiky.

Společnost celý článek
10.6.

Přijďte k referendu!

Pozor, v referendu 13. 6. 2013 neplatí, že když zůstanete doma, zůstane vše při starém, nýbrž mohou nastat velké změny. Tak nezůstávejte doma a přijďte hlasovat. Když už bylo referendum vyhlášeno, má smysl se ho zúčastnit a vyslovit svůj názor.

Společnost celý článek
4.2.

Greenpeace vítá stanovisko ministerstva

Bylo by nepřípustné zprovoznit další zdroj znečištění v oblasti, kde imisní koncentrace řady látek jsou již nyní hraniční.

Společnost celý článek
6.2.

Úklid půdy odhalil munici

Že se na několik let neprohledaných půdách mohou najít poklady, to je všeobecně známé, někdy však jde o nálezy, které mohou majitele vystrašit, hlavně když jde o nevybuchlou munici

Společnost celý článek
27.9.

„Přechodné zaměstnání“ zahájilo na nové adrese

„Kromě přestěhování do nového prostředí pracujeme i na změnách aktivit, které Projekt Přechodné zaměstnání nabízí.

Společnost celý článek
7.8.

Potápěči nalezli pod hladinou starou munici

Při vylovení tohoto předmětu zavolali policejního pyrotechnika.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting