Prezidentova dcera navštívila Pardubickou krajskou nemocnici

13.9.

Prezidentova dcera navštívila Pardubickou krajskou nemocnici

Pardubickou krajskou nemocnici, a.s. dnes krátce po poledni navštívila Kateřina Zemanová, dcera prezidenta České republiky Miloše Zemana. Ústředním tématem jejího zhruba hodinového pobytu v našem zdravotnickém zařízení byla výživa.


Průvodkyní Kateřiny Zemanové byla MUDr. Zuzana Kala Grofová, vedoucí nutričního a dietologického oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. Dceru českého prezidenta seznámila s oblastí klinické výživy a podvýživy. „Pohovořily jsme o významu řádné výživy, o riziku a důsledcích podvýživy. Slečnu Zemanovou jsem rovněž seznámila s organizací nutriční péče a s umělou výživou,“ uvedla MUDr. Grofová.


Kateřina Zemanová získala řadu informací o umělé výživě a připraveny pro ni byly i praktické ukázky. MUDr. Grofová jí předvedla pumpu pro enterální výživu pro domácí použití, při návštěvě lékárny pro veřejnost ji seznámila s jednotlivými přípravky umělé výživy. Následně dcera českého prezidenta zamířila na jednotku intenzivní péče interního oddělení Interní kliniky a do Geriatrického centra, kde v praxi viděla podávání enterální výživy.


„Program spojil teoretické informace s praktickými ukázkami. V podstatě jsme sledovaly stopu putování přípravků umělé výživy k pacientovi na oddělení a jejich následné podávání,“ uvedla MUDr. Grofová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.5.

Mladé Prešovany pozdravil Roman Línek

Mladí lidé se seznamovali jak se zajímavostmi kraje, tak i s volnočasovými aktivitami.

Společnost celý článek
30.4.

Bezbariérová doprava

Jedná se o devítimístný Renault Master s hydraulickou plošinou pro nástup vozíčkářů.

Společnost celý článek
14.2.

Podnikatel zlikvidoval jezero a zasypal stovky žab

Společnost Skládka Elzet zasypala tříhektarové přírodní jezero v Mikulovicích na Pardubicku

Společnost celý článek
9.9.

Dvě úspěšné spolupráce vědeckých týmů Univerzity Pardubice s aplikační sférou jsou nominovány do soutěže „Nejlepší spolupráce roku 2013“.

Administraci účasti Univerzity Pardubice v soutěži zajišťuje Centrum transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice, mezi jehož hlavní aktivity patří propojování odborného univerzitního prostředí s praxí a zajišťování transferu výsledků vědy a výzkumu do praxe.

Společnost celý článek
15.2.

Helicopter Show a Rally Show opět spojí své síly

Z motoristického programu prozrazuje zajímavosti organizátor Karel Pohner: „Areál Czech Ringu připravuje pro diváky Rally Show ty nejlepší české i zahraniční teamy z motorsportu (rally, drift, formule, okruhy, vrchy, offroad - Dakarské speciály). Chybět rozhodně nebudou závodní legendy ani historické i současné sportovní vozy a veteráni. Ukázka novinek většiny světových automobilek diváky okouzlí na Autosalon Show.“

Společnost celý článek
13.4.

Světový den hlasu v Pardubické nemocnici

„Pouze specialisté mohou odhalit příčinu chrapotu a zahájit patřičnou léčbu. Včasně odhalená příčina se pak lépe léčí s minimálním dopadem na organismus. Proto je vhodné vyhledat odborné pracoviště co nejdříve, třeba v rámci této akce," dodal Jaroslav Praisler, vedoucí foniatr ušního, nosního a krčního oddělení ORL kliniky Pardubické nemocnice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting