Při další akci Blue 24 zkontrolovali inspektoři ČIŽP 150 sběren, téměř s polovinou z nich zahájí správní řízení

20.10.

Při další akci Blue 24 zkontrolovali inspektoři ČIŽP 150 sběren, téměř s polovinou z nich zahájí správní řízení

Počátkem října provedla Policie ČR letos druhou celorepublikovou bezpečnostní akci Blue 24 zaměřenou na kriminalitu na železnici, která se dlouhodobě potýká s krádežemi kovů. V rámci akce proto policisté společně s inspektory České inspekce životního prostředí (ČIŽP) zkontrolovali také 150 sběren kovů. Se 69 z nich bude velmi pravděpodobně zahájeno správní řízení o uložení pokuty za porušení zákona o odpadech.

„Jednalo se další velikou kontrolní akci, kterou letos ČIŽP provedla. V jeden den se jí zúčastnilo 55 inspektorů. K nejčastějším prohřeškům sběren patřilo neplnění evidenčních povinností, přičemž v rámci akce byly zjištěny i výkupy odpadů od fyzických osob, které je od nich zakázáno vykupovat. Šlo například o průmyslová strojní zařízení,“ řekl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Naopak zákaz úhrady v hotovosti při výkupu odpadů stanovený zákonem od 1. října letošního roku, sběrny dodržovaly. „Opakovaná a intenzivní kontrolní činnost pomáhá snížit protiprávní jednání v oblasti sběru a výkupu kovů,“ dodal Geuss.

První letošní bezpečnostní akce Blue 24 se uskutečnila v březnu. Inspektoři České inspekce životního prostředí tehdy taktéž během jednoho dne zkontrolovali 201 sběren. Ve 103 případech zjistili porušení zákona a uložili pokuty.
(K březnové akci Blue 24 více zde.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.12.

Hasiči poděkovali Romanovi Línkovi

Liga pardubického okresu v požárním sportu byla v minulosti tradiční akcí.

Společnost celý článek
23.1.

Dopravu budou monitorovat nové radary

Pro 12 přístrojů bude na sloupech veřejného osvětlení vybudováno 33 přípojek.

Společnost celý článek
22.6.

Petr Novotný přivádí na pardubická divadelní prkna Rasputina

Při realizaci Rasputina se Petr Novotný obklopil svým osvědčeným týmem – náznakovou, velmi moderní scénu navrhl Ivo Žídek, dobové kostýmy jsou z dílny Romana Šolce a sugestivní hudbu složil Ondřej Soukup.

Společnost celý článek
1.4.

Přelouč je součástí takzvaného zkušebního sčítání

Sčítací komisaři se budou prokazovat služebním průkazem, k vyplnění formulářů předají veškeré potřebné informace.

Společnost celý článek
4.9.

Technologický gigant Huawei bude v Pardubicích hledat talenty

„Pardubice mají v oblasti ICT a telekomunikací naprosto unikátní pozici v Evropě. Jen se tu musí více pracovat na změnách vzdělávání a budování start-upů," komentoval jednání s představiteli Huawei europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je členem čínské delegace Evropského parlamentu. Podle Zdechovského spolupráce s Huawei může spolupráce zdejším školám přinést nejen investice, ale především možnost být na naprosté technologické špičce ve světě IT.

Společnost celý článek
11.5.

Hold Karlu IV. – VIVAT CAROLUS QUARTUS

Již ve středu 16. května se uskuteční v Rytířském sále pardubického zámku dvě velice zajímavá vystoupení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting