Přihlášku na Fakultu restaurování UPa lze podat jen do pátku!

16.1.

Přihlášku na Fakultu restaurování UPa lze podat jen do pátku!

V pátek 16. ledna 2009 – jako na první fakultě Univerzity Pardubice – končí na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice přijímání přihlášek na vysokoškolské studium, zatímco na ostatních šesti fakultách v Pardubicích teprve probíhají dny otevřených dveří pro uchazeče o vysokoškolské studium. Fakulta restaurování, která sídlí v Litomyšli, nabízí bakalářské studium umělecky zaměřené ve čtyřech oborech studijního programu Výtvarná umění – restaurování a konzervace (1) kamene a souvisejících materiálů; (2) nástěnné malby a sgrafita; (3) papíru, knižní vazby a dokumentů; (4) uměleckých děl na papíru a souvisejících materiálech. Na bakalářské studium pak navazuje dvouleté magisterské studium v oboru restaurování a konzervace děl nástěnné malby, sochařských děl a povrchů architektury a děl písemné kultury. Přijímací řízení do bakalářského studijního programu se skládá z talentové zkoušky, která se liší pro jednotlivé studijní obory a při níž jsou hodnoceny předložené domácí práce (kresby) uchazečů. Součástí přijímacího řízení je rovněž teoretická zkouška, která se skládá ze dvou částí – z písemného testu z dějin umění a písemného testu z chemie. Závěrečný ústní pohovor se týká všeobecné kulturní orientace v oblasti historie umění a památkové péče a vztahující se k zájmu o zvolený obor. Přijímací zkoušky do bakalářského studia budou probíhat v termínu 3. až 6. února 2009. Domácí práce uchazeči všech oborů předloží v termínu od 12. do 16. ledna 2009. Přijímací zkoušky do navazujícího magisterského studia se budou konat dne 4. února 2009. Fakulta restaurování přijímá do bakalářského studia pouhých 16 nejtalentovanějších uchazečů a 10 uchazečů do navazujícího magisterského studia. Přijímací zkoušky se tedy konají podstatně dříve než na ostatních fakultách univerzity a neumělecky zaměřených vysokých školách, kam se podávají přihlášky až koncem února či března s tím, že přijímací zkoušky na ostatní studijní obory fakult Univerzity Pardubice probíhají vesměs v červnu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.3.

Pomozte, prosíme, nalézt 46letou ženu

Žena by se mohla pohybovat na červeném dámském jízdním kole staršího data výroby, neznámé výrobní značky.

Společnost celý článek
11.6.

Přijďte na Buňkov fandit malým hasičům

Celou akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Břehy ve spolupráci s okresním sdružením hasičů Pardubicka a pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a obce Břehy.

Společnost celý článek
8.2.

Startuje anketa spokojenosti pacientů

Anketa je anonymní a pacienti se nemusí bát napsat své zkušenosti. Vyhodnocení se uskuteční vždy mimo danou nemocnici, a to nezávislými osobami.

Společnost celý článek
11.6.

Vyšla Křenovská farnost v historii

O grafickou úpravu se postarala firma Věra Kaderková - RUSTIKA z Jevíčka

Společnost celý článek
24.9.

Byl založen Paralympijský tým Pardubického kraje

Spojení samosprávy s handicapovanými sportovci může zvednout zájem veřejnosti o práci s talentovanou mládeží.

Společnost celý článek
10.11.

Zima se blíží rychleji, než si myslíte

Podle ornitologů volně žijícího ptactva ubývá nejen v zahradách, ale i v polích a dokonce i v lesích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting