Přijeďte fandit, zvou Wroclawští

14.5.

Přijeďte fandit, zvou Wroclawští

Přijeďte fandit, zvou Wroclawští

Chcete zažít neopakovatelnou sportovní atmosféru a fandit našim hráčům na evropském šampionátu ve fotbale? Navštivte v červnu královéhradecké partnerské město Wroclaw.  Ve dnech 8., 12. a 16. června tu český tým sehraje zápasy na novém wroclawském stadionu. A město nebude žít jen fotbalem. Středobodem fotbalového svátku bude wroclawský stadion vybudovaný v letech 2010 – 2011 jako víceúčelový objekt ve tvaru lampionu. Je neobvyklý především díky své vnější inovační fasádě – tu tvoří síť ze skelného vlákna pokrytého teflonem a speciálně navržená osvětlovací technologie umožňuje měnit její barvu. Jásot a povykování fanoušků bude znít i v samém srdci Wroclawi, kde na historickém Rynku vyroste fanzóna s promítacími plochami, která se promění také na koncertní scénu, arénu her, soutěží a zábavy, a to bez ohledu na dny utkání.  V přilehlé gastronomické části vyrostou stánky s nápoji a tradičním polským jídlem. Na nejfrekventovanějších místech budou poskytovat rady, informace a další pomoc takzvaná velvyslanectví fanoušků. Systematicky označení pracovníci budou odpovídat na všechny otázky v národním jazyce tří evropských týmů hrajících na stadionu anebo v angličtině. V průběhu šampionátu budou fungovat speciální parkoviště u hlavních příjezdových tras do města a v místech s návaznou městskou dopravou s přímým spojením do centra města. Parkovné bude na 24 hodin zdarma. Čeští fanoušci mohou využít také přímá autobusová spojení z Prahy nebo vlakové spoje z Pardubic.  Cesta z hlavního nádraží do fanzóny trvá pěšky 15 až 20 minut. Po dny utkání bude zprovozněn speciální vlak, který bude jezdit mezi hlavním nádražím a stadionem. Návštěvníci Wroclawi mají k dispozici širokou nabídkou ubytovacích kapacit. Kromě toho vyrostou po dobu šampionátu ve městě a okolí speciální kempy. A když utkání skončí a budete chtít ve Wroclawi ještě zůstat, určitě nezapomeňte navštívit například Královský palác, Halu Století, Domský ostrov nebo Botanickou zahradu. Letos je Wroclaw městem sportu, v roce 2016 se stane „Evropským hlavním městem kultury“. Další informace naleznete v česky psané brožuře „Průvodce fanouška“ a podrobné mapce a také na www.wroclaw.pl.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.5.

Plameny Rockfest se blíží. Svojšice před prázdninami opanuje pořádný rockmetalový nářez

Vyznavačům kvalitní muziky se představí kapely Škwor a Arakain, stále populárnější Dymytry, punkrockoví Pipes and Pints, trush metal hrající Krucipüsk, famózní De Bill Heads a pardubická trash-punková bandička Promile. „Sám název rockfestu napovídá, jaká vizuální dramaturgie bude festival provázet. K ohnivé atmosféře bude opravdu hodně blízko! Na návštěvníky čekají stylové dekorace, pyro efekty a doprovodný fireshow program,“ dodal Flégr.

Společnost celý článek
9.7.

Otevřenost k novinářům se cení

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek věří, že nové kontakty povedou k obohacení další spolupráce mezi kraji.

Společnost celý článek
11.11.

„Už v dětství jsem navrhovala vlastní pokojíky pro panenky“, říká podnikatelka roku Hana Matějková

Své profesi se věnuje od roku 2014, přichází s novými nápady, portfolio úspěšných realizací se nadále rozšiřuje. Zisk ocenění je prozatímním vrcholem kariéry, neznamená však pomyslné usnutí na vavřínech. Hana Matějková již nyní plánuje další rozvojové aktivity, které by mohly pozitivně ovlivnit život lidí ve městě. Na začátku její cesty však byl projekt Koalice nevládek Pardubicka

Společnost celý článek
22.2.

Křest nového CD Proti proudu

Zvukem se Kamelot vrací k akustické muzice, což potvrzuje kontrabasista Petr Surý.

Společnost celý článek
22.2.

Větší komfort pro cestující a zachování rozsahu železniční dopravy. Kraj jedná s dopravci o smlouvě na příštích deset

Pardubický kraj tak pokračuje v jednáních s železničními dopravci o podmínkách pro zajištění dopravní obslužnosti po roce 2018 na dalších deset let.

Společnost celý článek
17.5.

Česko podléhá nové mánii. Na kulinářské festivaly letos přijdou stovky tisíc Čechů

Kuchaři se shodují: festivaly kultivují a obohacují českou kuchyni Díky kulinářským festivalům se mění i stravovací návyky českých domácností. Lidé na vlastní kůži poznávají cizí kuchyně, netradiční podoby pokrmů i jejich servírování. Mají možnost v rámci různých workshopů vyzkoušet přípravu nových jídel a jejich chutě. Mění se také celkové vnímání gastronomie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting