Přijeďte fandit, zvou Wroclawští

14.5.

Přijeďte fandit, zvou Wroclawští

Přijeďte fandit, zvou Wroclawští

Chcete zažít neopakovatelnou sportovní atmosféru a fandit našim hráčům na evropském šampionátu ve fotbale? Navštivte v červnu královéhradecké partnerské město Wroclaw.  Ve dnech 8., 12. a 16. června tu český tým sehraje zápasy na novém wroclawském stadionu. A město nebude žít jen fotbalem. Středobodem fotbalového svátku bude wroclawský stadion vybudovaný v letech 2010 – 2011 jako víceúčelový objekt ve tvaru lampionu. Je neobvyklý především díky své vnější inovační fasádě – tu tvoří síť ze skelného vlákna pokrytého teflonem a speciálně navržená osvětlovací technologie umožňuje měnit její barvu. Jásot a povykování fanoušků bude znít i v samém srdci Wroclawi, kde na historickém Rynku vyroste fanzóna s promítacími plochami, která se promění také na koncertní scénu, arénu her, soutěží a zábavy, a to bez ohledu na dny utkání.  V přilehlé gastronomické části vyrostou stánky s nápoji a tradičním polským jídlem. Na nejfrekventovanějších místech budou poskytovat rady, informace a další pomoc takzvaná velvyslanectví fanoušků. Systematicky označení pracovníci budou odpovídat na všechny otázky v národním jazyce tří evropských týmů hrajících na stadionu anebo v angličtině. V průběhu šampionátu budou fungovat speciální parkoviště u hlavních příjezdových tras do města a v místech s návaznou městskou dopravou s přímým spojením do centra města. Parkovné bude na 24 hodin zdarma. Čeští fanoušci mohou využít také přímá autobusová spojení z Prahy nebo vlakové spoje z Pardubic.  Cesta z hlavního nádraží do fanzóny trvá pěšky 15 až 20 minut. Po dny utkání bude zprovozněn speciální vlak, který bude jezdit mezi hlavním nádražím a stadionem. Návštěvníci Wroclawi mají k dispozici širokou nabídkou ubytovacích kapacit. Kromě toho vyrostou po dobu šampionátu ve městě a okolí speciální kempy. A když utkání skončí a budete chtít ve Wroclawi ještě zůstat, určitě nezapomeňte navštívit například Královský palác, Halu Století, Domský ostrov nebo Botanickou zahradu. Letos je Wroclaw městem sportu, v roce 2016 se stane „Evropským hlavním městem kultury“. Další informace naleznete v česky psané brožuře „Průvodce fanouška“ a podrobné mapce a také na www.wroclaw.pl.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.5.

Legendární bojový letoun SPITFIRE bude v afi paláci lákat na aviatickou pouť

Tento letoun bude v polovině května vystřídán ultralehkým letounem Bleriot XI., se kterým Ing. Jan Kašpar uskutečnil 16. dubna 1910 v Pardubicích svůj první vzlet.

Společnost celý článek
25.5.

Reakce starosty Chrudimi na postup Kraje

Zdá se, že problému chybějících finančních prostředků se zřizovatel pokouší zbavit tou nejpohodlnější cestou – zrušením.

Společnost celý článek
10.10.

LUX – IDent a Petr Havlíček: firma a živnostník roku

Nejlepší podnikatelé budou v listopadu reprezentovat Pardubický kraj v celostátním finále v Praze.

Společnost celý článek
22.2.

Křest nového CD Proti proudu

Zvukem se Kamelot vrací k akustické muzice, což potvrzuje kontrabasista Petr Surý.

Společnost celý článek
4.5.

Volání sirén z pardubické Malé scény

Cyklus by tak volně navázal na velmi oblíbené pořady s pardubickými herci Večerní šumlování.

Společnost celý článek
25.6.

Pardubický kraj na Czech Street Party

V rámci tohoto výročí budou v průběhu večera jednotlivé kraje postupně představovány moderátorem akce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting