Přijeďte i přespat, lákáme turisty. Úspěšně!

8.6.

V Pardubickém kraji vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku počet turistů, kteří zde přenocují. To je určitě potěšitelná zpráva. Podle Českého statistického úřadu je jich o 3,8 procenta více a kraj se tak dostal o dvě příčky dopředu před Ústecký kraj a Vysočinu. V průměrném počtu přenocování 2,8 nocí se Pardubický kraj zařadil dokonce na 6. až 8. místo společně s krajem Jihočeským a Zlínským. Daří se také zvyšovat počet zahraničních turistů, meziročně vzrostl o 5,7 procenta. Nejvíce hostů přijelo tradičně z Německa a Slovenska a více k nám začali v zimě jezdit zejména polští turisté. V poslední době, často v souvislosti s využitím evropských fondů, byla dokončena řada nových zařízení, která slouží cestovnímu ruchu v našem kraji. Začíná se tedy vyplácet taktika nerozdrobit finance, které byly k dispozici, ale soustředit je do čtyř významných oblastí. Díky tomu se zvýšil počet hotelů a rozšířila se nabídka doprovodných aktivit v turisticky zajímavých lokalitách. Na Dolní Moravě, Suchém vrchu, na Orlici u Letohradu, v Hlinsku, Holicích a na dalších místech se investovaly poměrně značné prostředky do turistického zázemí. Na Seči vyrostl hotel, který má světové parametry a v kraji mimořádné možnosti širokého vyžití, od dnes již samozřejmého wellness, přes trenažery na tenis a golf až po malou střelnici. Na Dolní Moravě se podařilo vybudovat za pomoci evropských peněz sportovní areál, zaměřený nejen na zimní rekreaci, ale s možnostmi celoročních aktivit. Tento areál se může směle srovnávat s podobnými resorty v Krkonoších nebo v Rakousku. Nabízí například bobovou dráhu, lanové centrum, moderní sedačkové lanovky a po náročném dni je k dispozici kompletní wellness, bowling či pestrá síť kaváren, vináren či restaurací. K úhradě všech zařízení, včetně občerstvení, je k dispozici jednotná platební karta. O tuto nabídku se v uplynulé zimní sezóně už začali zajímat zejména polští turisté, velký zájem je však i ze strany českých návštěvníků. Pardubický kraj se prostřednictvím podpory Destinační společnosti Východní Čechy snaží provádět masivní marketing zaměřený převážně na rodiny s dětmi a na aktivní turistiku. Pravidelně prezentuje turistické nabídky v Polsku a na mezinárodních cestovních veletrzích a toto úsilí začíná přinášet první výsledky. Možná, že se skutečně v Pardubickém kraji začalo v cestovním ruchu blýskat na lepší časy. Miroslav Stejskal radní Pardubického kraje pro cestovní ruch

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.4.

Čeští hejtmani v daleké Číně

Středočeský kraj organizuje v těchto dnech pracovní cestu hejtmanů do Číny.

Společnost celý článek
23.1.

Dopravu budou monitorovat nové radary

Pro 12 přístrojů bude na sloupech veřejného osvětlení vybudováno 33 přípojek.

Společnost celý článek
19.6.

Starostové se vzdělávali v problematice zadávání veřejných zakázek

„Znalost vyhlášky o zadávání veřejných zakázek považuji za velmi důležitou. Všichni starostové a lidé pracující na městských a obecních úřadech vědí, že se bez ní neobejdou a že neznalost tohoto zákona může být zásadním nedostatkem,“ zahájila bezplatný seminář radní zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová. Ta si klade za cíl vycházet vstříc starostům měst a obcí a nabídnout jim bezplatně školení na nejrůznější témata.

Společnost celý článek
25.4.

Třetí setkání hejtmanů a „županů“

Stěžejním bodem jednání bylo podepsání společné deklarace o dopravní infrastruktuře

Společnost celý článek
12.10.

Dezinformace se šíří Moravskou Třebovou

Jedna z verzí, která se šíří městem, obviňuje vedení města, že chce navýšit počet obyvatel hromadným přistěhováním Romů.

Společnost celý článek
27.6.

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

Na prvním místě se umístila Mateřská škola Čtyřlístek Pardubice. Děti zde během roku nasbíraly 1,649 tun PET lahví, tedy 21,137 kilogramů na jednoho žáka. Na jeden kilogram je přitom potřeba přibližně 25 plastových lahví. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Pardubičky s 15,6 kilogramy na jedno dítě a jako třetí skončila Mateřská škola v Rosicích nad Labem, která dokázala nasbírat 14 kilogramů na dítě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting