Přijeďte i přespat, lákáme turisty. Úspěšně!

8.6.

V Pardubickém kraji vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku počet turistů, kteří zde přenocují. To je určitě potěšitelná zpráva. Podle Českého statistického úřadu je jich o 3,8 procenta více a kraj se tak dostal o dvě příčky dopředu před Ústecký kraj a Vysočinu. V průměrném počtu přenocování 2,8 nocí se Pardubický kraj zařadil dokonce na 6. až 8. místo společně s krajem Jihočeským a Zlínským. Daří se také zvyšovat počet zahraničních turistů, meziročně vzrostl o 5,7 procenta. Nejvíce hostů přijelo tradičně z Německa a Slovenska a více k nám začali v zimě jezdit zejména polští turisté. V poslední době, často v souvislosti s využitím evropských fondů, byla dokončena řada nových zařízení, která slouží cestovnímu ruchu v našem kraji. Začíná se tedy vyplácet taktika nerozdrobit finance, které byly k dispozici, ale soustředit je do čtyř významných oblastí. Díky tomu se zvýšil počet hotelů a rozšířila se nabídka doprovodných aktivit v turisticky zajímavých lokalitách. Na Dolní Moravě, Suchém vrchu, na Orlici u Letohradu, v Hlinsku, Holicích a na dalších místech se investovaly poměrně značné prostředky do turistického zázemí. Na Seči vyrostl hotel, který má světové parametry a v kraji mimořádné možnosti širokého vyžití, od dnes již samozřejmého wellness, přes trenažery na tenis a golf až po malou střelnici. Na Dolní Moravě se podařilo vybudovat za pomoci evropských peněz sportovní areál, zaměřený nejen na zimní rekreaci, ale s možnostmi celoročních aktivit. Tento areál se může směle srovnávat s podobnými resorty v Krkonoších nebo v Rakousku. Nabízí například bobovou dráhu, lanové centrum, moderní sedačkové lanovky a po náročném dni je k dispozici kompletní wellness, bowling či pestrá síť kaváren, vináren či restaurací. K úhradě všech zařízení, včetně občerstvení, je k dispozici jednotná platební karta. O tuto nabídku se v uplynulé zimní sezóně už začali zajímat zejména polští turisté, velký zájem je však i ze strany českých návštěvníků. Pardubický kraj se prostřednictvím podpory Destinační společnosti Východní Čechy snaží provádět masivní marketing zaměřený převážně na rodiny s dětmi a na aktivní turistiku. Pravidelně prezentuje turistické nabídky v Polsku a na mezinárodních cestovních veletrzích a toto úsilí začíná přinášet první výsledky. Možná, že se skutečně v Pardubickém kraji začalo v cestovním ruchu blýskat na lepší časy. Miroslav Stejskal radní Pardubického kraje pro cestovní ruch

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.2.

Královéhradečtí lidovci chtějí tvrdě zatočit s lichváři

Lidé lehce podléhající reklamě se snadno nechávají vyburcovat do závazků, které nejsou schopni plnit.

Společnost celý článek
12.8.

Primátor Charvát: Připravme se na případné přívalové deště včas

Sucho a tropická vedra mají pokračovat minimálně do pátku. Meteorologové předpokládají denní teploty v rozmezí 32 až 37 stupňů Celsia.

Společnost celý článek
1.9.

Podali jsme pomocnou ruku …

Michal přiznal, že první noc se mu o záchraně dítěte zdálo, Elena zase, že celou noc nespala.

Společnost celý článek
25.1.

Svitavská nemocnice opět zabodovala

Pardubický kraj měl v soutěži Bezpečná nemocnice ještě jedno želízko v ohni.

Společnost celý článek
6.12.

Známe dobrodince roku 2018

„Nesmírně si cením všech, kteří pomáhají, ať už fyzicky nebo finančně. Rovněž si vážím spolupráce neziskového sektoru a Pardubického kraje, protože v našem regionu je zcela výjimečná. Jeden z nejúspěšnějších počinů korunující tuto spolupráci představuje projekt Burzy filantropie a podpora jednotlivých neziskových organizací,“ smekla pomyslný klobouk díků místopředsedkyně Senátu Miluše Horská.

Společnost celý článek
18.2.

Galavečer Den D: nominujte i vy dobrovolníky

Všichni nominovaní dobrovolníci budou poté pozváni na slavnostní galavečer a až na místě se dozví, kdo získal ocenění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting