Přijeďte i přespat, lákáme turisty. Úspěšně!

8.6.

V Pardubickém kraji vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku počet turistů, kteří zde přenocují. To je určitě potěšitelná zpráva. Podle Českého statistického úřadu je jich o 3,8 procenta více a kraj se tak dostal o dvě příčky dopředu před Ústecký kraj a Vysočinu. V průměrném počtu přenocování 2,8 nocí se Pardubický kraj zařadil dokonce na 6. až 8. místo společně s krajem Jihočeským a Zlínským. Daří se také zvyšovat počet zahraničních turistů, meziročně vzrostl o 5,7 procenta. Nejvíce hostů přijelo tradičně z Německa a Slovenska a více k nám začali v zimě jezdit zejména polští turisté. V poslední době, často v souvislosti s využitím evropských fondů, byla dokončena řada nových zařízení, která slouží cestovnímu ruchu v našem kraji. Začíná se tedy vyplácet taktika nerozdrobit finance, které byly k dispozici, ale soustředit je do čtyř významných oblastí. Díky tomu se zvýšil počet hotelů a rozšířila se nabídka doprovodných aktivit v turisticky zajímavých lokalitách. Na Dolní Moravě, Suchém vrchu, na Orlici u Letohradu, v Hlinsku, Holicích a na dalších místech se investovaly poměrně značné prostředky do turistického zázemí. Na Seči vyrostl hotel, který má světové parametry a v kraji mimořádné možnosti širokého vyžití, od dnes již samozřejmého wellness, přes trenažery na tenis a golf až po malou střelnici. Na Dolní Moravě se podařilo vybudovat za pomoci evropských peněz sportovní areál, zaměřený nejen na zimní rekreaci, ale s možnostmi celoročních aktivit. Tento areál se může směle srovnávat s podobnými resorty v Krkonoších nebo v Rakousku. Nabízí například bobovou dráhu, lanové centrum, moderní sedačkové lanovky a po náročném dni je k dispozici kompletní wellness, bowling či pestrá síť kaváren, vináren či restaurací. K úhradě všech zařízení, včetně občerstvení, je k dispozici jednotná platební karta. O tuto nabídku se v uplynulé zimní sezóně už začali zajímat zejména polští turisté, velký zájem je však i ze strany českých návštěvníků. Pardubický kraj se prostřednictvím podpory Destinační společnosti Východní Čechy snaží provádět masivní marketing zaměřený převážně na rodiny s dětmi a na aktivní turistiku. Pravidelně prezentuje turistické nabídky v Polsku a na mezinárodních cestovních veletrzích a toto úsilí začíná přinášet první výsledky. Možná, že se skutečně v Pardubickém kraji začalo v cestovním ruchu blýskat na lepší časy. Miroslav Stejskal radní Pardubického kraje pro cestovní ruch

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.3.

V roce 2016 zaplatili lidé na pokutách za neoprávněnou jízdu po českých dálnicích skoro 34 milionů korun

Kdo od února vyjede na zpoplatněný úsek bez dálniční známky, musí počítat s pokutou až do výše pěti tisíc korun. Pokuta hrozí i tomu, kdo má platnou známku, ale zapomene doma druhý díl kuponu. Dodatečné předložení není možné.

Společnost celý článek
12.2.

Malé vodní elektrárny zvyšují výrobu energie

Na zvyšování výroby z vodních zdrojů společnosti mají vysoký podíl rozsáhlé rekonstrukce a opravy.

Společnost celý článek
29.5.

Hokejista Tomáš Zelenka předal euroklíče vozíčkářům

Mezi těmi, kdo si převzali euroklíč, byla i čerstvá mistryně ČR ve stolním tenise vozíčkářů Spomenka Habětínková Tomič a členové basketbalového klubu vozíčkářů.

Společnost celý článek
7.9.

Byl vysvěcen zvon pro Velkou pardubickou

Biskup Kajnek ve své přímluvě připomenul světce v sedlech a patrony koní a jejich chovatelů.

Společnost celý článek
27.2.

V parku Vinice – Stará vojenská plovárna začalo kácení

Celkovou obnovu porostů lze z velké části provést výběrem kvalitních a perspektivních jedinců z náletů. Tyto stromy byly již v terénu zaměřeny a zinventarizovány. Po vyčištění podrostu budou tyto stromy ošetřeny a nadále zapěstovány jako součást nové porostní kostry parku.

Společnost celý článek
28.8.

..Vypůjčil,, si autobus, útočil na policisty

Po cestě údajně nastoupil jeho známý, se kterým poté pokračoval v jízdě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting