Přijímací zkoušky se osvědčily

3.10.

Přijímací zkoušky se osvědčily

Také v tomto školním roce budou žáci do maturitních oborů vzdělání ve středních školách zřizovaných Pardubickým krajem přijímáni na základě jednotných přijímacích zkoušek. Pardubický kraj již vybral dodavatele testů, kterým bude stejně jako v předešlých třech letech společnost SCIO.


     Zavedení jednotných přijímacích zkoušek se ukázalo jako krok správným směrem. Ve spolupráci s řediteli škol se podařilo optimálně nastavit kritéria přijímacího řízení, do maturitních oborů vzdělání jsou tak přijímáni žáci se studijními předpoklady a jejich úspěšnost v testech se každoročně zvyšuje. Podle poslední analýzy společnosti SCIO nastoupili v tomto školním roce do 1. ročníku gymnázií uchazeči, kteří ve všech testech výrazně převýšili průměr uchazečů o maturitní obory. „Průměrný výsledek uchazečů o čtyřletá gymnázia z Pardubického kraje je i nad průměrem uchazečů o čtyřletá gymnázia z celé České republiky. Pozitivně reagují na zavedení přijímacích zkoušek také učitelé ze základních škol. Žáci jsou více motivování k učení, zlepšila se jejich kázeň i pozice pedagogů,“ shrnuje výsledky náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.


     Školní rok 2013/2014 přinese změnu v přijímacím řízení pro uchazeče o studium v osmiletých gymnáziích. Zatímco v předešlých třech letech byli žáci do osmiletých gymnázií přijímáni na základě testu obecných studijních předpokladů (OSP), nyní budou skládat přijímací zkoušky z matematiky a z českého jazyka. „K tomuto závěru dospěl Pardubický kraj po poradě s řediteli gymnázií a s pedagogy ze základních škol, kteří se domnívají, že tato změna umožní žákům lepší přípravu na přijímací zkoušky,“ vysvětlila náměstkyně Pernicová. Zatímco některé typy úloh z testu OSP byly pro žáky 5. ročníků základních škol nové, s úlohami z matematiky a z českého jazyka se setkávají v každodenní výuce.


     Podobná situace je ve všech ostatních krajích s jednotnými přijímacími zkouškami, kde uchazeči o studium v osmiletých gymnáziích konají v rámci přijímacího řízení test z matematiky a z českého jazyka nebo všechny tři testy. Základní školy budou s průběhem a obsahem přijímacího řízení ke vzdělávání ve středních školách zřizovaných Pardubickým krajem seznámeny s dostatečným předstihem prostřednictvím svých ředitelů a výchovných poradců. Pardubický kraj má za to, že chystaná změna bude ku prospěchu žáků, jejich rodičů a učitelů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

Línek ocenil, že Kovolis roste i v době krize

K výstavbě nové haly se akciová společnost odhodlala v době, kdy do České republiky přišla krize.

Společnost celý článek
18.7.

Plán rozvoje sociálních služeb v Pardubickém kraji

Krajský úřad Pardubického kraje dokončil „Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Pardubického kraje“

Společnost celý článek
18.10.

Palác Pardubice je s vámi již 10 let!

Celým velkolepým večerem vás bude provázet Leoš Mareš. Nebudou chybět ani skvělé slevy a speciální nabídky, Paláce Pardubice navíc pro své zákazníky připravil velkou narozeninovou soutěž.

Společnost celý článek
2.11.

Pardubický kraj oficiálně poděkoval medailistům z letní olympiády dětí a mládeže

Pardubický kraj získal na letní olympiádě dětí celkem šest zlatých, devět stříbrných a třináct bronzových medailí. Sedm medailí vybojovali naši atleti, devět medailí si z Brna odvezli plavci včetně handicapovaných a dařilo se i v badmintonu, kde nám pod vysokou sítí cinkla medaile hned čtyřikrát.

Společnost celý článek
2.1.

První miminko pardubického kraje se narodilo v Chrudimi

Do desáté hodiny dopoledne se však 1. ledna rodili jen chlapci, dalšími byli v 6:38 hodin Daniel také v Chrudimské nemocnici a v 7:47 Martin v Orlickoústecké nemocnici.

Společnost celý článek
23.9.

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

Zastupitelstvo města Pardubic bude v úterý 23. září jednat také o budoucnosti budovy bývalého okresního úřadu .

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting