Přijímají se návrhy na nejúspěšnějšího sportovce roku

4.12.

Přijímají se návrhy na nejúspěšnějšího sportovce roku

Statutární město Pardubice ve spolupráci s Pardubickou sportovní organizací přijímají návrhy do ankety „Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2015“. Základní podmínkou je členství nominovaného jednotlivce či kolektivu ve sportovní organizaci, nebo spolku zabývajícím se sportovními aktivitami, se sídlem na území pardubického regionu. Uzávěrka předkládaných návrhů je 17. prosince.


„Navrhovaní by měli mít na svém kontě přední umístění v některé z prestižních soutěží konaných v letošním roce. Jsou jimi především světový či evropský šampionát nebo pohár, a také další soutěže světové a evropské úrovně. Nominovat lze rovněž jednotlivce s titulem z domácího mistrovství republiky a týmy, které získaly na tuzemském šampionátu medaili,“ přiblížil požadavky na navrhované sportovce a kolektivy náměstek primátora zodpovědný za oblast sportu Jakub Rychtecký.

Pro jednotlivce lze předkládat návrhy v kategoriích junioři, dospělí, zdravotně postižení a trenéři a cvičitelé, v kolektivech se dělí nominovaní na juniory a dospělé. „Zabývat se budeme ale také návrhy na mimořádné výkony v kategorii žactva, dorostu, respektive juniorů, a dospělých. Ocenění můžeme rovněž předat za mimořádné zásluhy o tělovýchovu a sport v kategorii sportovec, trenér nebo cvičitel a funkcionář,“ doplnil náměstek Jakub Rychtecký.

Návrhy, které musejí obsahovat jméno a příjmení nominovaného, datum jeho narození, sportovní organizaci, pod kterou patří, a dosažené výsledky, lze podávat v elektronické podobě na e-mail: Kazimir.Svoboda@mmp.cz a Ondrej.Kopecky@mmp.cz, nebo poštou na adresu: Magistrát města Pardubic, odbor školství, kultury a sportu (OŠKS), Pernštýnské náměstí 1, 530 02 Pardubice.

Město vyhlásí nejúspěšnější sportovce Pardubicka na začátku příštího roku. Každoročně si odnášejí ocenění na dvě desítky sportovců. Tradicí se stává také uvedení sportovních legend do Síně slávy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.8.

O víkendu přijdou vydatné bouřky

Hasiči Pardubického kraje doporučují během bouřky nevycházet zbytečně ven. A pokud už se nacházíme venku, tak se schovat.

Společnost celý článek
3.11.

V soutěži Kudy z nudy náš kraj uspěl

Agentura CzechTourism vyhlásila výsledky soutěže Ceny Kudy z nudy 2010

Společnost celý článek
25.4.

Přednášky o Mercurym upozornily žáky na nebezpečí AIDS

Po tříleté pauze do Pardubic opět zavítal bývalý tajemník a blízký přítel legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho Peter Freestone. Prostřednictvím projektu Titanic Freddie AIDS, na kterém spolupracuje s královéhradeckým hudebníkem Milanem Šatníkem, upozorňuje zejména děti na nebezpečí této neviditelné nemoci.

Společnost celý článek
20.11.

Příští pondělí bude na Pernštýnské náměstí přivezen vánoční strom

V každém pardubickém městském obvodě bude alespoň jeden ozdobený strom. „Sváteční atmosféru umocní téměř padesát vánočních motivů se čtyřiceti tisíci LED diodami a celkem 12 ozdobených vánočních stromů po celých Pardubicích,“ sdělila mluvčí Služeb města Pardubice Světlana Pozdníková.

Společnost celý článek
7.1.

Muž spadl do pařící jámy na dřevo

Hasiči se rovněž po žebříku dostali do jámy, zraněného pomohli uložit na vakuovou matraci.

Společnost celý článek
17.3.

Abilympijská asociace staví nové integrační centrum

Slavnostním otiskem ruky při zahájení stavby politici potvrdili, že sociální aktivity budou a chtějí podporovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting