Příležitostná známka připomíná letošní Sčítání lidu

11.1.

Příležitostná známka připomíná letošní Sčítání lidu

Příležitostná známka připomíná letošní Sčítání lidu

Na všech poštách je od minulého týdne v prodeji příležitostná poštovní známka ke Sčítání lidu, bytů a domů. Vychází v nákladu jeden milion kusů a její nominální hodnota je 10 korun. Známku s logem Sčítání lidu, bytů a domů navrhl Jan Kolář a kromě známky si sběratelé mohou na filatelistických přepážkách České pošty koupit i obálku prvního dne vydání. Sčítání lidu, bytů a domů se v České republice uskuteční na jaře letošního roku, konkrétně bude sčítání směřováno k půlnoci z 25. na 26. března. Poprvé v historii budou sčítat všechny země Evropské unie ve stejném roce. Česká pošta zajišťuje pro Český statistický úřad tzv. terénní práce pro chystané sčítání lidu. Jejich součástí je mimo jiné tisk více než 20 milionů formulářů a jejich osobní předání všem obyvatelům, sběr vyplněných formulářů, vše kolem logistiky tiskopisů po celé České republice. Dále pomoc lidem, kteří budou potřebovat poradit s vyplněním sčítání nebo třeba i zajištění call centra, na které budou moci všichni v době sčítání volat zdarma se svými dotazy a nejasnostmi. V letošním sčítání budou sčítací komisaři v naprosté většině případů z řad zaměstnanců České pošty, tedy z řad lidí, kteří mají v této zemi s doručováním a s ochranou osobních údajů největší zkušenosti a nejdelší praxi.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.11.

Nedodržení bezpečné vzdálenosti je čtvrtou nejčastější příčinou dopravních nehod. Řidič by měl dodržovat alespoň dvouvteřinový odstup

Dodržování bezpečné vzdálenosti patří mezi základní pravidla silničního provozu. Zákon ale přesně neurčuje hranici, která by měla být bezpečná. Vzhledem k měnící se rychlosti odborníci doporučují alespoň dvouvteřinový odstup. Na ohrožení účastníků silničního provozu kvůli nedodržování bezpečné vzdálenosti upozorňuje kampaň Ty to zvládneš, kterou realizuje Asociace Záchranný kruh.

Společnost celý článek
16.2.

Není kominík jako kominík

Podle všeho muž evidentně spoléhal na to, že se lidé nevyznají v nových zákonech a nařízeních o kontrolách a revizích komínů.

Společnost celý článek
12.3.

Dostihy v Pardubicích ohroženy nejsou

Základní kapitál společnosti se tak navýšil na 10,22 milionů korun.

Společnost celý článek
27.6.

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

Na prvním místě se umístila Mateřská škola Čtyřlístek Pardubice. Děti zde během roku nasbíraly 1,649 tun PET lahví, tedy 21,137 kilogramů na jednoho žáka. Na jeden kilogram je přitom potřeba přibližně 25 plastových lahví. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Pardubičky s 15,6 kilogramy na jedno dítě a jako třetí skončila Mateřská škola v Rosicích nad Labem, která dokázala nasbírat 14 kilogramů na dítě.

Společnost celý článek
1.11.

Projekt regionální Fotbalové akademie Pardubického kraje patří mezi nejúspěšnější, říká hejtman

Akademie je v současné době plně vybavena a v průběhu roku došlo ke zkvalitnění tréninkového procesu včetně nákupu nových moderních tréninkových pomůcek. Velmi pozitivně je zástupci Fotbalové asociace České republiky hodnocena spolupráce se ZŠ Ohrazenice a naším pardubickým domovem mládeže.

Společnost celý článek
5.6.

Hledáme posádku podezřelého vozu

Událost se stala ve středu 30. května, či ve čtvrtek 31. května nedaleko od Základní školy v obci Chornice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting