Primátor Deml se sejde se svými předchůdci

10.12.

Primátor Deml se sejde se svými předchůdci

Primátor Deml se sejde se svými předchůdci

Období adventu je tradičně časem očekávání nejkrásnějších svátků roku, ale také setkání, na která nám během roku většinou nezbývá čas. Jedním z nich bude i páteční oběd primátora Pardubic Jaroslava Demla s jeho předchůdci. „Mnohokrát jsem si již říkal, že bych se s primátory, kteří se vepsali do novodobých dějin Pardubic, rád sešel, bez ohledu na jejich politickou příslušnost. Velmi si vážím toho, co pro město udělali a určitě bychom si měli o čem povídat. Nyní před Vánoci jsem konečně tento rest napravil a pozval všechny na společné setkání,“ řekl primátor Jaroslav Deml. Primátoři, kteří řídili město Pardubice po roce 1989, se sejdou poprvé. Jejich hostitel doufá, že pozváním položil základ nové tradici. Od sametové revoluce řídila Pardubice jedna žena a pět mužů. Kolik bývalých hlav města pozvání přijme se uvidí v pátek12. prosince, kdy se porevoluční primátoři sejdou v restauraci Bonté. Prvním porevolučním primátorem byl Milan Mikula. Po něm přišel Zdeněk Stránský, Hana Demlová, Libor Slezák, Jiří Stříteský, kterého před dvěma lety vystřídal Jaroslav Deml.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.3.

Klienti si mohou vařit a prát sami

„Úprava prostor na domácí prostředí se velmi vydařila, což ocenili i samotní klienti. Ti se mohou zapojit do běžných činností domácnosti a posunout se k větší soběstačnosti,“ uvedl radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskové organizace Pavel Šotola, který se spolu se starostou obce Předhradí Zdeňkem Mikšovským zúčastnil slavnostního otevření.

Společnost celý článek
1.6.

Sociální služby jsou na hraně

Účastníci odborné konference hovořili také o propojení Pardubického kraje, obcí a poskytovatelů sociálních služeb.

Společnost celý článek
12.7.

Hasiči likvidovali požár balíku slámy

Řidič traktoru si zajistil nakladač, kterým byla sláma rozhrnuta do příkopu a následně důkladně prolita vodou. Požár dle slov vyšetřovatele hasičů s největší pravděpodobností způsobil nedopalek z jiného vozidla.

Společnost celý článek
17.7.

MojeSchránka.cz spuštěna

MojeSchránka přináší uživatelům možnost kompletní a komfortní práce s datovou schránkou.

Společnost celý článek
2.1.

Jehlička jen trošku píchne, malovaly děti. Nejlepší byly oceněny v Tipsport aréně

. Nebylo lehké vybrat toho nejlepšího, neboť v každé kategorii jsme měli více horkých kandidátů. Díky dobré organizaci bylo v soutěži mnoho skvělých prací. Kdybych nosil klobouk, velmi rád jej smeknu před všemi, kteří se na soutěži Děti malují dětem podíleli,“ dodal Korunka.

Společnost celý článek
28.3.

Univerzita Pardubice otevírá svůj univerzitní filmový klub

Univerzitní filmový klub vznikl pod patronátem projektu Idea univerzity.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting