Primátor: Nabízím řešení, které může pomoci vlastníkům svítkovských domů

30.8.

Primátor: Nabízím řešení, které může pomoci vlastníkům svítkovských domů

Jednání primátora Pardubic Martina Charváta se zástupci developerské společnosti, která kvůli nesplnění podmínek územního rozhodnutí a stavebního povolení nemůže zkolaudovat 14 domů ve Svítkově. Jeho nabídka dává určitou naději majitelům rodinných domů v této lokalitě.
„Kolaudace je zcela v kompetenci státní správy. To je sféra, do níž jako politik, představitel veřejné správy, nemohu a ani nechci zasahovat. Pokud je ale město osočováno z toho, že si bere majitele nových domů jako rukojmí, musím říci, že opak je pravdou. CZ Stavební holding se v roce 2007 zavázal nejen k výstavbě domů, ale také komunikací a mostu přes Bylanku, který by umožnil zcela nové dopravní napojení sídliště se 154 domy. Dnes je před ukončení výstavby a problémy, které s kolaudací má, pramení z toho, že nesplnil platné podmínky. Já jako primátor Pardubic mám zájem být nápomocen k řešení nezáviděníhodné situace, do níž se klienti developera dostali, ale pouze v rámci svých pravomocí,“ řekl primátor Martin Charvát.
Jednání, které primátor inicioval, se zúčastnili i někteří z klientů společnosti CZ Stavební holding, ale také zástupci obyvatel sousední lokality, jejichž petici podepsalo na 500 tamních obyvatel. Ti se obávají, že vybudováním mostu přes Bylanku a dopravním napojením nového sídliště by u jejich domů došlo k nekontrolovatelnému nárůstu dopravy, a tedy ke zhoršení kvality jejich života. „Přišel jsem na jednání s nabídkou, že necháme zpracovat studii, která by řešila dopravu v celém území. Jsem přesvědčen, že to, při zachování klidového systému, lze a jsem připraven v rámci této studie jednat i se všemi petičními výbory v území, včetně zástupců městského obvodu,“ uvedl primátor s tím, že takováto dohoda by otevřela cestu k tomu, aby ti, kteří za své domy zaplatili, v nich mohli v dohledné době také bydlet. K urychlení řešení proto vyzval proto zástupce developera, aby zvážil stažení odporu, proti 11 let starému územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení. Čekání na rozhodnutí krajského úřadu totiž může kolaudaci neúnosně oddalovat a navíc nelze předjímat, zda úřad developerovi vyhoví, nebo potvrdí platnost původních podmínek.
Developerská společnost podle vyjádření předsedy představenstva společnosti CZ Stavební holding Zdeňka Quardy na nabídku města přistoupí, nelíbí se mu ale podmínka stažení odporu. Připustil nicméně, že jeho společnost má variantní řešení výstavby mostu, obává se ale odporu obyvatel sousedních pozemků, který by mohl přípravu stavby brzdit. „ Přípravu stavby, včetně reakcí okolí, musí řešit developer. My nabízíme dopravní koncepci pro celé území, ovšem pro platnou variantu výstavby,“ zdůraznil primátor Charvát.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.9.

Pardubický kraj podpořil Koně v akci

Na pardubickém dostihovém závodišti byl v pátek 7. září dnes slavnostně zahájen 9. ročník výstavy s názvem Koně v akci.

Společnost celý článek
18.12.

Studentům a žákům není bezpečnost na internetu lhostejná

V celé republice se letos zaregistrovalo přes 30 tisíc žáků, z nichž v soutěžním kvízu bodovala jen něco víc než polovina.

Společnost celý článek
13.10.

Mezigenerační setkání na magistrátu

Jak prožívají obě generace pozitiva a negativa, které souvisejí s jejich věkem?

Společnost celý článek
8.2.

Jak pomoci lidem po návratu z vězení?

Na konferenci bude k dispozici také nová publikace Vězeňský program Pardubice – Inovace metodiky, která obsahuje metodické informace, statistická data a řadu zajímavých kazuistik včetně fotodokumentace.

Společnost celý článek
9.3.

Česká klasika na jevišti Východočeského divadla Pardubice

Východočeské divadlo Pardubice uvede již tento víkend 10. a 11. března premiéru hry Aloise Jiráska Vojnarka.

Společnost celý článek
18.2.

V centru Pardubice byla slavnostně otevřena nová prodejna reginálních potravin

Na rozdíl od e-shopu si mohou zákazníci potraviny prohlédnout, zjistit, jak voní nebo je i ochutnat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting