Primátor říká: Jsem čistá osoba

24.9.

Primátor říká: Jsem čistá osoba

Primátor říká: Jsem čistá osoba

Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality Policie České republiky v pátek Pardubickému deníku potvrdil, že se zabývá spisovým materiálem, ve kterém figuruje mimo jiné rovněž jméno primátora města Pardubic Jaroslava Demla. Celá kauza má zřejmě souvislost s výstavbou parkoviště u pardubického multikina CineStar, které je součástí Obchodního centra Grand. Investorům zde totiž byla udělena vyjímka, na základě které nemuseli postavit finančně velmi nákladné podzemní parkoviště tak, jak bylo v původním plánu. Jelikož policie v současné době vyhodnocuje poměrně obsáhlý spisový materiál, provádí analýzu dosud zjištěných informací a písemných podkladů, na základě kterých určí, zda byl v této věci spáchán trestný čin či nikoliv, nepodává prozatím k případu žádné bližší informace. Podnět, na jehož základě celé vyšetřování začalo, dorazil na policejní útvar již letos na jaře. Podle primátora Demla však případ vyšetřovatel z hradecké expozitury již odkládá, o čemž se přesvědčil pátečním telefonním dotazem. Jak napsal sobotní internetový Pardubický deník: „Dostanu vyrozumění, že se nařčení nezakládá na pravdě, že neodhalili vůbec nic. Je to lež, jsem čistá osoba,“ uvedl včera k vyšetřování na základě anonymu primátor. Podle primátora Jaroslava Demla se tímto nešťastným způsobem někdo snaží nabourat stabilitu na pardubické radnici a ohrozit i jeho vlastní pozici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.2.

Vláda schválila definici sociálního bydlení

Vláda na svém pondělním zasedání schválila definici bydlení dle sociální politiky státu.

Společnost celý článek
20.8.

Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

V prvním pololetí roku 2007 využilo služeb Domu na půli cesty občanského sdružení SKP-CENTRUM celkem 114 mladých lidí.

Společnost celý článek
6.3.

Oddělení radiodiagnostiky získalo nové zázemí pro personál

V první části projektu „Realizace úspor energie, areál Pardubické nemocnice – budova kardiologie a propojovací krček“ se jednalo o zateplení. Ve spojovacím traktu mezi pavilony kardiologie a radiodiagnostiky byla původní dřevěná okna nahrazena novými, plastovými a zároveň byly zatepleny obvodové konstrukce a střecha. Součástí bylo rovněž zateplení střechy na budově kardiologie.

Společnost celý článek
2.3.

Hejtman Martínek pokřtil Slavné vily Pardubického kraje

Kniha byla veřejnosti poprvé slavnostně představena veřejnosti ve čtvrtek 26. února.

Společnost celý článek
5.3.

Pardubické krematorium slaví devadesátku

Poprvé ji však mohou vidět návštěvníci Východočeského muzea Pardubice, kde bude vystavena od 15. 3. do 21. 4. „S výročím souvisí i publikace, jejíž vydání chystáme na září, tematická edice poštovních známek nebo filmový spot, který neotřelým způsobem připomene význam stavby.

Společnost celý článek
14.9.

Nejlepší vesnicí v zemi jsou Havlovice

Havlovice, obec ležící v malebném údolí Úpy na Trutnovsku, se staly 13. září Vesnicí roku 2007 České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting