Primátora čeká diskuse se studenty

21.9.

Primátora čeká diskuse se studenty

Primátora čeká diskuse se studenty

Společným zasedáním začínají v pátek fakticky pracovat nově ustavené parlamenty pardubických studentů. Dětský a studentský parlament čeká na první schůzce seznámení s vedením města, pro které jsou oba parlamenty poradním orgánem. „Chceme, aby se členové parlamentů seznámili s vedením města, do jehož života budou aktivně zasahovat. Proto jsme na první zasedání pozvali primátora Jaroslava Demla a jeho náměstkyni Štěpánku Fraňkovou,“ řekla vedoucí odboru sociální prevence pardubického magistrátu Gabriela Hůlová. A pokračovala: „Kromě diskuse s nimi čeká členy parlamentu také rozhodování o tématech, kterými se budou v následujícím roce zabývat.“ Zatímco v předchozích letech mládež zajímalo široké spektrum problémů souvisejících s chodem města, v loňském roce se v parlamentech sešla skupina s vyhraněným zájmem o sociální oblast. „I letos máme připravena témata, ze kterých si budou vybírat ta pro sebe nejzajímavější, ale samozřejmě mohou přijít i s vlastními nápady,“ dodala Gabriela Hůlová. Parlamenty, z nichž každý má kolem 35 členů, pracují v Pardubicích sedmým rokem. Dětský parlament je složen ze zástupců 17 pardubických základních škol, ve studentském má své reprezentanty 15 středních škol. Smyslem jejich existence je vést mladé lidi k zájmu o věci veřejné a naučit je také aktivně do nich zasahovat. V průběhu roku se mladí lidé seznamují s různými tématy a diskutují o nich s místními politiky. V minulých letech se tak zasloužili například o vznik skateparku v Pardubicích, upozornili na problém bezpečnosti v Tyršových sadech a podobně. Protipólem k mládežnickým parlamentům je v Pardubicích Rada seniorů, která vznikla před osmi lety.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.1.

Děti budou mít za dobré vysvědčení vstup zdarma do aquacentra v Městských lázních

Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel krytého plaveckého areálu na Eliščině nábřeží, letos znovu odmění školáky za dobré vysvědčení. Je třeba, aby na pololetním vysvědčení nebyla horší známka než trojka. Akce je učena dětem do deseti let a bude probíhat od pátku 31. ledna až do neděle 2. února 2020.

Společnost celý článek
4.6.

Nejvíc vědí o Janu Pernerovi žáci ze ZŠ Staňkova

Na pětičlenné týmy čekalo postupně 12 otázek. „Děti byly tentokrát opravdu dobře připraveny. Vzhledem k tomu, že nemají na výběr žádnou z možností, musely načerpat k tématu skutečně hodně vědomostí.

Společnost celý článek
7.12.

Pardubická chemička se díky miliardovým investicím mění v moderní firmu

Současná chemička zabírá mnohem menší prostor než v minulosti a plánovaný rozvoj je spíše intenzivní než extenzivní. Momentálně je v areálu po řadě demolic již nepotřebných objektů několik volných upravených pozemků vhodných k podnikání. Synthesia nabízí k pronájmu či prodeji i vybrané objekty.

Společnost celý článek
27.7.

Jednalo se o budoucnosti evropských fondů v ČR

Byli bychom rádi, kdyby v příštím programovacím období zůstalo zachováno nejméně 70 procent současných dotací.

Společnost celý článek
21.1.

Občanské sdružení chce založit CHKO Králický sněžník

Z pohledu nově založeného sdružení se ochrana přírody může spojit s podporou cestovního ruchu.

Společnost celý článek
23.10.

Předsednictvo ČKR vydalo v Pardubicích prohlášení

Mezi projednávanými body programu byla mimo jiné na pořadu jednání situace na půdě Západočeské univerzity v Plzni.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting