Primátora čeká diskuse se studenty

21.9.

Primátora čeká diskuse se studenty

Primátora čeká diskuse se studenty

Společným zasedáním začínají v pátek fakticky pracovat nově ustavené parlamenty pardubických studentů. Dětský a studentský parlament čeká na první schůzce seznámení s vedením města, pro které jsou oba parlamenty poradním orgánem. „Chceme, aby se členové parlamentů seznámili s vedením města, do jehož života budou aktivně zasahovat. Proto jsme na první zasedání pozvali primátora Jaroslava Demla a jeho náměstkyni Štěpánku Fraňkovou,“ řekla vedoucí odboru sociální prevence pardubického magistrátu Gabriela Hůlová. A pokračovala: „Kromě diskuse s nimi čeká členy parlamentu také rozhodování o tématech, kterými se budou v následujícím roce zabývat.“ Zatímco v předchozích letech mládež zajímalo široké spektrum problémů souvisejících s chodem města, v loňském roce se v parlamentech sešla skupina s vyhraněným zájmem o sociální oblast. „I letos máme připravena témata, ze kterých si budou vybírat ta pro sebe nejzajímavější, ale samozřejmě mohou přijít i s vlastními nápady,“ dodala Gabriela Hůlová. Parlamenty, z nichž každý má kolem 35 členů, pracují v Pardubicích sedmým rokem. Dětský parlament je složen ze zástupců 17 pardubických základních škol, ve studentském má své reprezentanty 15 středních škol. Smyslem jejich existence je vést mladé lidi k zájmu o věci veřejné a naučit je také aktivně do nich zasahovat. V průběhu roku se mladí lidé seznamují s různými tématy a diskutují o nich s místními politiky. V minulých letech se tak zasloužili například o vznik skateparku v Pardubicích, upozornili na problém bezpečnosti v Tyršových sadech a podobně. Protipólem k mládežnickým parlamentům je v Pardubicích Rada seniorů, která vznikla před osmi lety.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.12.

Nová lisovna společnosti Karsit za 125 milionů korun zaměstná v Jaroměři 135 lidí

Celá skupina KARSIT GROUP SE by pak měla v roce 2016 utržit přes 3 miliardy korun. Plán přístavby byl velmi náročný, probíhal za plného výrobního procesu a muselo docházet téměř denně ke koordinaci mezi investorem Karsit Lisovny a dodavatelem stavby firmou BAK. Za plného provozu se podařilo instalovat i technologie a realizovat nové zakázky.

Společnost celý článek
16.10.

Amalthea podporuje pěstouny už deset let

Prvořadým úkolem je podle Šotoly vznik sítě služeb, která bude zajišťovat péči už v rodinách, případně u pěstounů na přechodnou dobu či dlouhodobých pěstounů. V kraji v současnosti funguje 23 dětských domovů, kojeneckých ústavů a dalších zařízení péče o ohrožené děti. Žije v nich téměř 500 dětí.

Společnost celý článek
16.1.

Přihlášku na Fakultu restaurování UPa lze podat jen do pátku!

Přijímací řízení do bakalářského studijního programu se skládá z talentové zkoušky, která se liší pro jednotlivé studijní obory.

Společnost celý článek
17.2.

Komorník Freddie Mercuryho přijede do Týniště

Freestone byl Mercuryho osobní komorník, nejbližší přítel a člověk, který s legendou strávil poslední chvíle života.

Společnost celý článek
12.5.

Cyklo Glacensis startuje již po osmé

Očekává se, že se ke kmenovým členům startujících týmů připojí další dobrovolní cyklisté.

Společnost celý článek
1.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

V hudebním sále pardubické radnice si v úterý odpoledne dali dostaveníčko příznivci sportu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting