Princezna Anna blahopřála nejen vítězi „Velké“

15.10.

Princezna Anna blahopřála nejen vítězi „Velké“

Princezna Anna blahopřála nejen vítězi „Velké“

Britská princezna Anna, dcera královny Alžběty II., poblahopřála v neděli 14. října vítězi 117. ročníku nejtěžšího dostihu na starém kontinentě, Velké pardubické steeplechase. Rukou si ale potřásla i s pěticí dalších úspěšných jezdců. Svojí účastí na „Velké“ tak zahájila svůj třídenní pobyt v Česku. Princezna Anna se dle mínění sportovních znalců a pardubického Dostihového spolku stala nejváženější osobou v historii tohoto legendárního závodu. Princezna, oděna do saka s pestrým elegantním šálem a v zelené sukni, projevila živý zájem o koně v padoku, kam se těsně před zahájením hlavního dostihu přišla osobně podívat. Její dotazy byly naprosto konkrétní a věcné, čímž potvrdila svoji sečtělost v oboru. Diváci princeznu mohli zcela běžně spatřit na tribuně, kde ji důstojný doprovod dělala manželka prezidenta Václava Klause, paní Livie. Žádná zvláštní bezpečnostní opatření přitom stran české strany nebyla nutná. Z Pardubic si princezna kromě perníkové klenotnice odvezla rovněž dárek od primátora Jaroslava Demla. Ten jí jménem města Pardubic věnoval na zlatém řetízku zavěšený tmavý zelený vltavín, vybroušený do tvaru hlavy koně a ozdobený diamantem. Princezna se v lóži hlavní tribuny pozdravila se zástupci Pardubického kraje, města Pardubic, předsedou vlády Mirkem Topolánkem, šéfem Senátu Přemyslem Sobotkou a Miloslavem Vlčkem, předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ještě před příjezdem do Pardubic navštívila princezna Anna Státní hřebčín Kladruby nad Labem, kde jí místní seznámili s historií i současností hřebčína. Navázala tak na návštěvu svého otce, prince Filipa, který v Kladrubech pobyl v roce 1996. Součástí návštěvy Kladrub byla také ukázka hipoterapie, kde se Anna osobně seznámila s postiženými dětmi. Na památku od nich dostala sošku starokladrubského koně. Po skončení závodů odjela princezna do hlavního města Prahy, kde se setkala s prezidentem Václavem Klausem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.3.

V pondělí začalo v Pardubicích blokové čištění města

Letošní novinkou bude používání zařízení na čištění kanalizačních vpustí.

Společnost celý článek
4.6.

Pardubické krematorium se otevře veřejnosti

Rekonstrukce probíhala po částech od roku 2004 až do loňska a celková investice dosáhla částky převyšující 25 milionů korun.

Společnost celý článek
14.5.

Rally Show a Helicoptershow soupeří o pusu v kilometrovém sprintu

Ve druhém závodě se na runwayi poměří s vrtulníky dva monoposty. Jedním z nich je český Attack GTR, poháněný dvoulitrovým motorem Honda K20. Bezsynchronní převodovka, šestistupňové řazení a bodykit byly pro tuto závodní verzi Attacku kompletně vyvinuty v České republice a právě v tom je auto unikátní. Upravený český závodní speciál si návštěvníci Rally Show a Helicoptershow mohou prohlédnout na vlastní oči.

Společnost celý článek
2.7.

Přineste víčka na Rock For People, pomůžete hendikepovaným.

„Vozíčkářům také nabídneme jim uzpůsobené zázemí například v podobě snížených barů. Tento prostor pro ně a jejich doprovod bude i jakýmsi „meeting pointem“, navíc s vlastním programem, který je samozřejmě určen i pro běžné návštěvníky festivalu,“ upozorňuje Jana Bártová, manažerka odpovědnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen.

Společnost celý článek
24.3.

Na obnovu regionálních silnic připadlo půl miliardy korun

K největším projektům patří rekonstrukce silnice mezi Sečí a Běstvinou vedoucí na hranice kraje.

Společnost celý článek
14.9.

Pardubická Chemie se otvírá ve zcela novém

Nový areál Fakulty chemicko-technologické se stává dominantní součástí uceleného univerzitního kampusu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting