Připomínkujte strategii protidrogové politiky

29.9.

Připomínkujte strategii protidrogové politiky

Připomínkujte strategii protidrogové politiky

Pracovní verzi Strategie protidrogové politiky Pardubického kraje na období 2012 – 2018 má možnost odborná i laická veřejnost připomínkovat až do 10. října na webu kraje. Na tvorbě materiálu se podíleli členové komise Rady Pardubického kraje pro koordinaci protidrogové politiky, ve které jsou zastoupeni klíčoví odborníci na problematiku užívání drog z kraje a zástupci pověřených obcí, kteří se oblastí protidrogové politiky zabývají. „Účelem strategie protidrogové politiky kraje je vymezit hlavní cíle a definovat priority v této oblasti,“ řekl radní Jiří Brýdl a jmenoval ty nejpodstatnější: „Chceme zachovat stávající služby určené pro uživatele drog, mezi které patří terénní programy působící na území celého Pardubického kraje, kontaktní centrum a ambulantní léčba. Dalším velkým úkolem bude nastavení jednotného systému spolufinancování protidrogových programů z rozpočtů měst, kde terénní programy pro uživatele drog působí. V oblasti vzdělávání a koordinace bychom se chtěli v dalším období zaměřit na lepší propojení všech preventivních aktivit a subjektů v kraji,“ dodal radní zodpovědný za sociální politiku. Strategie protidrogové politiky Pardubického kraje je rozpracována pro všechny klíčové oblasti: primární prevenci, minimalizaci škod (neboli harm reduction), léčbu a resocializaci, snížení dostupnosti drog (represi) a v neposlední řadě i pro oblast vzdělávání, koordinace a financí. Součástí materiálu je adresář všech subjektů, které jsou do realizace protidrogové politiky v kraji zapojeny a slovník použitých pojmů. Celý materiál je ke shlédnutí nebo stažení na internetových stránkách Pardubického kraje http://www.pardubickykraj.cz/article.asp?thema=3098&item=67958 , připomínky je vhodné zpracovat do tabulky připomínek a zaslat do 10. 10. 2011 k rukám Mgr. Jiřiny Ludvíkové na e-mail jiřina.ludvikova@pardubickykraj.cz .

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.2.

Mezi maškarami byl i kosmonaut

Mezi hosty nechyběli ani náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, senátorka Miluše Horská a starostové z okolí

Společnost celý článek
14.5.

Jedině s BEKO FRESH FESTIVALEM 2018 se budete cítit jako v michelinské restauraci!

Pro všechny zájemce připravili navíc organizátoři možnost si zakoupit vstupenky v předprodeji v sítích GoOut, Ticketportal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky.

Společnost celý článek
16.9.

Hejtman Franc předal ocenění Věře Luxové

Královéhradecký kraj bude v nadcházejících čtyřech letech na školách v regionu podporovat etické vzdělávání.

Společnost celý článek
14.12.

Východočeské divadlo k Vánocům nadělí Živý obraz

Živý obraz pojednává o Michaelovi a Vilmě, přepracovaném manželském páru, jehož problémy má vyřešit angažmá uklízečky Natalji, jež se postupně stává nepostradatelnou součástí rodiny. Funguje jako trpělivý zpovědník, hromosvod všech konfliktů a zároveň jako vysněná performerka konceptuálního umělce a Vilmina šéfa Serge Haulupy.

Společnost celý článek
8.11.

ČOI kontrolovala vlaková nádraží

Mezi další porušení patřilo nevydání (na žádost spotřebitele) dokladu o zakoupení výrobků se všemi stanovenými náležitostmi.

Společnost celý článek
17.5.

Chování k válečným hrobům považuje hejtman za výraz lidství

Nezáleží na tom, za koho bojovali, ale podstatné je, že jsou důstojně pochováni.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting