Připomínkujte strategii protidrogové politiky

29.9.

Připomínkujte strategii protidrogové politiky

Připomínkujte strategii protidrogové politiky

Pracovní verzi Strategie protidrogové politiky Pardubického kraje na období 2012 – 2018 má možnost odborná i laická veřejnost připomínkovat až do 10. října na webu kraje. Na tvorbě materiálu se podíleli členové komise Rady Pardubického kraje pro koordinaci protidrogové politiky, ve které jsou zastoupeni klíčoví odborníci na problematiku užívání drog z kraje a zástupci pověřených obcí, kteří se oblastí protidrogové politiky zabývají. „Účelem strategie protidrogové politiky kraje je vymezit hlavní cíle a definovat priority v této oblasti,“ řekl radní Jiří Brýdl a jmenoval ty nejpodstatnější: „Chceme zachovat stávající služby určené pro uživatele drog, mezi které patří terénní programy působící na území celého Pardubického kraje, kontaktní centrum a ambulantní léčba. Dalším velkým úkolem bude nastavení jednotného systému spolufinancování protidrogových programů z rozpočtů měst, kde terénní programy pro uživatele drog působí. V oblasti vzdělávání a koordinace bychom se chtěli v dalším období zaměřit na lepší propojení všech preventivních aktivit a subjektů v kraji,“ dodal radní zodpovědný za sociální politiku. Strategie protidrogové politiky Pardubického kraje je rozpracována pro všechny klíčové oblasti: primární prevenci, minimalizaci škod (neboli harm reduction), léčbu a resocializaci, snížení dostupnosti drog (represi) a v neposlední řadě i pro oblast vzdělávání, koordinace a financí. Součástí materiálu je adresář všech subjektů, které jsou do realizace protidrogové politiky v kraji zapojeny a slovník použitých pojmů. Celý materiál je ke shlédnutí nebo stažení na internetových stránkách Pardubického kraje http://www.pardubickykraj.cz/article.asp?thema=3098&item=67958 , připomínky je vhodné zpracovat do tabulky připomínek a zaslat do 10. 10. 2011 k rukám Mgr. Jiřiny Ludvíkové na e-mail jiřina.ludvikova@pardubickykraj.cz .

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.3.

Pardubice podpoří vodní aktivity i kulturu

Město peníze vloží například do tanečních či hudebních souborů, soutěží a výstav, další část peněz pro změnu investuje do zkvalitnění infrastruktury cestovního ruchu.

Společnost celý článek
6.5.

O titul Vesnice roku 2014 soutěží 306 obcí

Vítězná obec krajského kola postupuje do kola celostátního, které proběhne od 31. srpna do 6. září. Vítěze celostátního kola a nositele titulu Vesnice roku 2014 oznámí ministryně Věra Jourová 20. září 2014 v Luhačovicích v rámci Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů "Písní a tancem".

Společnost celý článek
20.8.

Bavorákem najížděl na policistu

Třiadvacetiletý řidič ze Svitavska nyní čelí obvinění - je podezřelý ze spáchání trestného činu útok na veřejného činitele.

Společnost celý článek
10.5.

Formy zla jsou jiné, podstata je stejná

Musíme umět čelit terorismu, lidské nesnášenlivosti i všem násilným privatizátorům moci kdekoliv na Zemi.

Společnost celý článek
8.11.

Dětem z dětských domovů nadělí Tesco nové hokejové vybavení

Nadační fond Tesco věnoval dětským domovům v Pardubicích a Horní Čermné po 10 000 korun na nákup sportovních potřeb.

Společnost celý článek
5.10.

Obec Pomezí vybuduje kanalizační síť

O 52 tun dusičnanů, fosforečnanů a nerozpuštěných látek ročně se tak sníží zatížení vodních toků v regionu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting