Připomínkujte strategii protidrogové politiky

29.9.

Připomínkujte strategii protidrogové politiky

Připomínkujte strategii protidrogové politiky

Pracovní verzi Strategie protidrogové politiky Pardubického kraje na období 2012 – 2018 má možnost odborná i laická veřejnost připomínkovat až do 10. října na webu kraje. Na tvorbě materiálu se podíleli členové komise Rady Pardubického kraje pro koordinaci protidrogové politiky, ve které jsou zastoupeni klíčoví odborníci na problematiku užívání drog z kraje a zástupci pověřených obcí, kteří se oblastí protidrogové politiky zabývají. „Účelem strategie protidrogové politiky kraje je vymezit hlavní cíle a definovat priority v této oblasti,“ řekl radní Jiří Brýdl a jmenoval ty nejpodstatnější: „Chceme zachovat stávající služby určené pro uživatele drog, mezi které patří terénní programy působící na území celého Pardubického kraje, kontaktní centrum a ambulantní léčba. Dalším velkým úkolem bude nastavení jednotného systému spolufinancování protidrogových programů z rozpočtů měst, kde terénní programy pro uživatele drog působí. V oblasti vzdělávání a koordinace bychom se chtěli v dalším období zaměřit na lepší propojení všech preventivních aktivit a subjektů v kraji,“ dodal radní zodpovědný za sociální politiku. Strategie protidrogové politiky Pardubického kraje je rozpracována pro všechny klíčové oblasti: primární prevenci, minimalizaci škod (neboli harm reduction), léčbu a resocializaci, snížení dostupnosti drog (represi) a v neposlední řadě i pro oblast vzdělávání, koordinace a financí. Součástí materiálu je adresář všech subjektů, které jsou do realizace protidrogové politiky v kraji zapojeny a slovník použitých pojmů. Celý materiál je ke shlédnutí nebo stažení na internetových stránkách Pardubického kraje http://www.pardubickykraj.cz/article.asp?thema=3098&item=67958 , připomínky je vhodné zpracovat do tabulky připomínek a zaslat do 10. 10. 2011 k rukám Mgr. Jiřiny Ludvíkové na e-mail jiřina.ludvikova@pardubickykraj.cz .

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.8.

Cihelna připomněla hrdinství otců a dědů

Armáda se i v těchto těžkých časech představuje v Králíkách, a že lidé mohou vidět, jak má vycvičené a vyzbrojené vojáky.

Společnost celý článek
23.5.

Muzeum v Pardubicích otevře i vyhlídku na zámecké věži

Na účastníky slavnostního průvodu masek čeká překvapení. Doprovodný program začne v 17.00 a skončí ve 22.30 hodin.

Společnost celý článek
13.8.

Hasiči uctili památku svých kolegů, kteří zemřeli při výkonu služby před 19 lety

V zatáčce na mokré vozovce v Rybitví se vůz dostal do smyku a převrátil se na bok.

Společnost celý článek
8.7.

Hasiči SŽDC Česká Třebová směny A hasili kontejner a otevírali byt, kde praskla voda

Jednotka po příjezdu na místo za 2 minuty od vyhlášení poplachu a provedeném průzkumu zjistila, že došlo k prasknutí vody v bytě v 2. patře panelového domu a k následnému vytopení bytu v patře pod ním.

Společnost celý článek
30.3.

Turisté si váží podpory Pardubického kraje

Turisté také vyzdvihli a ocenili podporu Pardubického kraje. V Pardubickém kraji pracuje 30 odborů Klubu českých turistů.

Společnost celý článek
26.2.

Do pardubického Exilu vtrhnou ozbrojení šílenci

Mastrosimone dlouho unikal pozornosti českých divadelníků přesto, že řada jeho komedií získala ve světě prestižní ocenění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting