Přípravy na letošní Podzimní městské slavnosti vrcholí, Pardubice budou letos filmové

7.10.

Přípravy na letošní Podzimní městské slavnosti vrcholí, Pardubice budou letos filmové

 V říjnu se během jediného týdne se veřejnosti představí hned tři Pardubičtí tahouni! První říjnový víkend budou Pardubice patřit všem milovníkům levotočivých zatáček, kteří se už po jednasedmdesáté mohou těšit na burácející motory plochodrážních speciálů. Následující víkend bude patřit jiným závodníkům, a to koním a jejich jezdcům – pardubické dostihové závodiště čeká vrchol dostihové sezóny, Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Týden předtím ale Pardubice ožijí jedním ze svých nejkrásnějších svátků – od 10. do 13. října město čekají podzimní městské slavnosti a i letos je jejich pořadatelé ladí do detailu!
„Letos budou městské slavnosti znovu báječným koktejlem pro naše oči, uši i chuťové buňky. Ústředním tématem letošního ročníku je film a vy ho budete moci nejen sledovat, ale dokonce si vyzkoušet improvizovaný „filmový plac“ – a tenhle zážitek si bezesporu nenechají ujít děti, ani mnozí dospělí,“ říká k hlavnímu tématu slavností primátor města Pardubic Martin Charvát.
„Rozhodli jsme se pokračovat v tematicky laděných slavnostech a rozhodli se pro „Pardubice ve filmu“. Důvodů je několik - Československý optický průmysl slaví 100 let a 35milimetrový filmový pás dokonce 140 let od svého vzniku, ale také naše město bylo a v posledních letech je čím dál častěji v hledáčku filmařů a je dobré si krásu Pardubic prohlédnout prostřednictvím filmového plátna,“ uvedl pořadatel slavností Radek Mašík. „Čeká nás průvod filmových masek, které si děti mohou donést, nebo vyrobit na našem workshopu, budeme promítat několik filmů na Pernštýnském náměstí, přivítáme režiséra Jiřího Vejdělka, chystáme minivýstavu historické filmové techniky na zámku, třída Míru zažije Lásku z pasáže a připravíme také improvizovaný filmový plac s kamerou a filmovými kostýmy,“ jmenuje organizátor akce Radek Mašík.
Chybět nebudou doprovodné tradiční akce jako Spanilá jízda kočárů, Běh naděje, Dny medu, nebo tržiště a Pernštejnská hospoda. „Těšit se můžete na řadu tanečních vystoupení, mezi hudebními hosty přivítáme Annu Slováčkovou a kapelu Děda Mládek Illegal Band,“ láká Radek Mašík.
Letošní slavnosti nabídnou opět možnost svézt se oblíbenou mašinkou centrem Pardubic. „Do našeho vláčku zvu letos malé i velké ještě raději než v loňském roce – mašinka totiž bude jezdit pro dobrou věc. Kompletní výtěžek z jízdného poputuje onkologicky nemocným dětem,“ doplňuje program náměstek zodpovědný za kulturu Jan Mazuch. „A samozřejmě každoročně je největším lákadlem lampionový průvod městem, který povede z Pernštýnského náměstí a Tyršovy sady do Labské ulice a poté na Wonkův most – nad Labe se po několika letech vrací ohňostroj a hladina řeky bude oblíbenou barevnou show skvěle zrcadlit,“ zve na velkolepý závěr slavností náměstek Jan Mazuch.
 Program najdete na www.pardubice.eu v sekci Důležité informace.
Přijďte si naši show užít společně s námi, věříme, že festival splní vaše očekávání a přinese vám spoustu hezkých zážitků.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.1.

Kraj podpoří krajské sdružení hasičů půlmilionovou dotací

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí individuální dotace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun. Finanční prostředky budou určeny nejen na činnost tohoto sdružení, ale také na práci s mládeží a na pořádání různých soutěží v požárním sportu.

Společnost celý článek
20.3.

Další miliony pomohou zpříjemnit Duklu a Višňovku

Pardubice mohou na revitalizaci dvou poválečných sídlišť do roku 2015 čerpat prostřednictvím IPRM cca 266 milionů korun.

Společnost celý článek
21.8.

Hradec Králové má nový generel sportovišť

Analýza, kterou zpracovala společnost Sportovní projekty například potvrdila nutnost výstavby venkovního koupaliště.

Společnost celý článek
31.10.

Týden vědy a techniky

Pokud se zajímáte spíše o vesmír a astronautiku, nadšenci ze sdružení UTesla pro vás v rámci festivalu na čtvrtek 9. 11. připravili workshop, při kterém mimo jiné zjistíte, z čeho jsou postaveny vesmírné sondy.

Společnost celý článek
2.9.

Hurá do školy! Prvňáčkům zpříjemnil premiéru ve škole batůžek s překvapením

„Po vzoru jiných krajů jsme se rozhodli zapojit do osvětové kampaně týkající se bezpečnosti dětí především v silničním provozu. Bohužel se stále setkáváme se situacemi, kdy jsou děti jako chodci či cyklisté obětmi smrtelných dopravních nehod, což je způsobeno neznalostí pravidel silničního provozu nebo jejich špatnou viditelností,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Věřím, že jim tímto pomůžeme, aby byly na situace, které mohou nastat, lépe připraveny. Chtěli jsme také prvňákům zpříjemnit jejich první den ve škole, protože je to něco nového a pro někoho i stresujícího,“ dodal hejtman Netolický s tím, že pokud se kampaň osvědčí, tak v ní bude kraj pokračovat i nadále.

Společnost celý článek
15.3.

Jarní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

Jako už tradičně se Univerzita Pardubice připojuje k zimní sbírce Srdíčkové dny, která se letos uskuteční v týdnu od 19. do 23. března a jejíž výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting