Příští pondělí bude na Pernštýnské náměstí přivezen vánoční strom

20.11.

Příští pondělí bude na Pernštýnské náměstí přivezen vánoční strom

Na nejkrásnější období v roce, období Vánoc, se město chystá už dnes.
Služby města Pardubic již začaly s výzdobou. Do konce tohoto týdne vyzdobí  ulice Pardubic vánočním osvětlením. Samotný strom bude ozdoben a osvětlen velmi podobně, jako tomu bylo loni. Letos budou mít Pardubice na Pernštýnském náměstí téměř sedmnáctimetrový stříbrný smrk, který městu darovala obyvatelka Sakařovy ulice, které tento krásný strom vyrostl na zahradě. Slavnostní rozsvícení se bude konat 30.11.

V každém pardubickém městském obvodě bude alespoň jeden ozdobený strom. „Sváteční atmosféru umocní téměř padesát vánočních motivů se čtyřiceti tisíci LED diodami a celkem 12 ozdobených vánočních stromů po celých Pardubicích,“ sdělila mluvčí Služeb města Pardubice Světlana Pozdníková.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu bude již tradičně první adventní neděli. Pernštýnské náměstí, které letos dostalo novou vánoční výzdobu, bude během adventu hostit řadu akci. „Kromě mikulášských trhů, které budou první adventní víkend, chystáme také tradiční čertovskou show Zelenobranské čertoviny, jako každý rok zde budou i vánoční trhy a ani letos Pardubáky neochudíme o štědrovečerní zpívání na schodech magistrátu,“ uvedla Jana Fiedlerová z oddělení kultury a sportu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.7.

Krajské dotace pomohou dalším památkám

Radní Pardubického kraje schválili další dotace v rámci Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji. Nejvyšší dotace jdou do opravy památek.

Společnost celý článek
1.2.

Francouzi mají mnoho zámků, ale ještě tam nevečeřeli

Radní pro evropskou politiku uvedla, že i Francouzi se mají od nás v mnohém co učit.

Společnost celý článek
12.5.

Muzejní noc v pardubickém krematoriu

Zájemci si budou moci prohlédnout velkou a malou obřadní síň a dnes již nepoužívané kremační pece, které jsou součástí staré části budovy krematoria. Prohlídka bude umocněna odborným výkladem, který povedou zaměstnanci pohřebních služeb a krematoria.

Společnost celý článek
31.8.

Pardubický festival vína oslavil osmnácté narozeniny

Pardubický festival vína je svátkem nejen dobrého pití, ale i chutného jídla. Irský restaurant St. Patrick letos nabídl pečená husí prsíčka, vepřové klobásky nebo domácí hovězí burger, pražská restaurace Passage si připravila bohaté menu francouzských delikates. Gurmáni tak mohli okusit šneky v červeném víně, žabí stehýnka na másle, jehněčí koule v perníku nebo krevety s ananasem. Příjemný chuťový zážitek doplnily francouzské a holandské sýry, čokolády, pralinky nebo kolumbijská a čerstvě pražená káva.

Společnost celý článek
28.12.

Hejtman na Štědrý den otevíral novou sjezdovku

V Červené Vodě se jezdilo zatím na modré sjezdovce s názvem Mlýnice, od této sezóny k ní přibyla další, 2290 metrů dlouhá Heroltická červená sjezdovka.

Společnost celý článek
18.7.

Hejtman přijal na úřadě prezidenta Novohradské župy

„Návštěva prezidenta Novohradské župy Zolta mě velmi potěšila. Delegaci jsme seznámili s fungováním a činností krajského úřadu a představili především silné stránky našeho regionu. Maďarská strana má zájem především o spolupráci v ekonomické sféře a na výměně zkušeností v oblasti veřejné správy,“ shrnul jednání hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting