Probíhá oprava výtluků po zimě

10.2.

Probíhá oprava výtluků po zimě

Probíhá oprava výtluků po zimě

V zimním období, kdy se často extrémně mění povětrnostní podmínky, je sníh, mráz a následné tání doslova pastí pro asfaltové povrchy komunikací. Roztátý sníh zatéká do četných štěrbin v povrchu, pak znovu zmrzne, zvětší svůj objem a asfalt se trhá. Taková situace nahrává tvorbě takzvaných výtluků. Odborně je výtluk charakterizován jako „zřetelně ohraničená prohlubeň v krytu vozovky“. A to, že výtluky dokážou zvláště v tomto a následně jarním období řádně potrápit snad všechny řidiče, není třeba zpochybňovat. V případě, že nedojde ke včasné opravě zpočátku menšího výtluku, stane se z něj během krátké doby pod projíždějícími koly aut velice nebezpečný kráter, který může být příčinou rizikových situací nebo dopravní nehody. Zaměstnanci společnosti Služby města Pardubic se právě v těchto dnech opravě výtluků intenzivně věnovali. Opravy komunikací provádí Služby na základě objednávek jednotlivých městských obvodů. Výtluky se opravují balenou asfaltovou směsí. Pro zimní období, kdy teplota klesá pod +3 °C, se používá pouze studená obalová směs, která je většinou provizorním řešením a jejím úkolem je dočasně zlepšit způsobilost komunikace. Hlavní práce na opravách komunikací se rozbíhají na jaře, kdy pro tyto činnosti nastávají vhodné povětrnostní podmínky. V tomto období se používá letní obalová směs pro teploty od +5 °C do +40 °C. Kolem vlastního výtluku se vyfrézuje čtverec, který se důkladně vyčistí a zalije teplou balenou směsí. Pak se výtluk převálcuje a zaspáruje. Jinak je technologie oprav vždy závislá na stavu konkrétní komunikace. V roce 2010 spotřebovali Služby na opravy komunikací v Pardubicích více než 700 tun balené asfaltové směsi.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.10.

ČSAD Ústí nad Orlicí: Startujeme provoz nejmodernějšího business linkového autobusu Setra v Pardubickém kraji.

V těchto dnech převzal, regionální dopravce, již první autobus značky Setra S 415 LE business z plánované dodávky. Dalších 21 vozidel převezme firma do poloviny listopadu 2015 a zbytek pak do prosince toho roku. V Pardubickém kraji bude jezdit 8 zcela nových autobusů značky Mercedes-Benz Intouro a 23 autobusů značky Setra SE 415 LE business.

Společnost celý článek
21.4.

Do Litomyšle se sjeli stovky restaurátorů

Akci pořádá Fakulta restaurování Univerzity Pardubice ve spolupráci s Ústavem teoretické a aplikované mechaniky.

Společnost celý článek
22.2.

Větší komfort pro cestující a zachování rozsahu železniční dopravy. Kraj jedná s dopravci o smlouvě na příštích deset

Pardubický kraj tak pokračuje v jednáních s železničními dopravci o podmínkách pro zajištění dopravní obslužnosti po roce 2018 na dalších deset let.

Společnost celý článek
22.2.

Rehabilitační bazén v Brandýse nad Orlicí bude energeticky úsporný

Nyní se objevila šance zapojit ústav do projektu EPC, tedy se zaručenými úsporami energie. „To nás vedlo k doplnění projektu bazénu o úpravu vzduchotechniky s příslušenstvím, které sníží energetickou náročnosti celého rehabilitačního ústavu,“ vysvětlil Roman Línek, 1. náměstek hejtmana zodpovědný za investice.

Společnost celý článek
20.5.

Burácení motorů na nebi i na zemi přilákalo na hradecké letiště desetitisíce diváků

Spolupráci složek IZS patřil celý páteční den. Odborníci zde v rámci workshopů otevřeli témata, která prozatím nikde nebyla diskutována. Na letišti nacvičovali společnou spolupráci při nestandardních situacích a sklidili velký obdiv také od stovek školáků, kteří tuto akci měli možnost navštívit v rámci branného dopoledne.

Společnost celý článek
28.1.

Pardubice představí veřejnosti projekt modernizace přednádraží

Je to první, co vidí návštěvník i domácí poté, co vystoupí z vlaku či autobusu. Že to není pohled hodný moderního krajského města, víme všichni.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting