Programové prohlášení Rady Pardubického kraje

16.2.

Programové prohlášení Rady Pardubického kraje

Rada Pardubického kraje schválila svém na svém 6. jednání programové prohlášení na období 2008 – 2012, které deklaruje základní priority a cíle krajské rady v jednotlivých oblastech. „Nejvýznamnějším úkolem krajské samosprávy je dbát o všestranný rozvoj svého území a o potřeby svých občanů. Jde nám o rovnoměrnou podporu všech oblastí Pardubického kraje,“ prohlásil hejtman Radko Martínek. Rada chce například zamezit vzniku či zvětšování takzvaných vnitřních periférií, tedy zaostávajících oblastí v důsledku horší sociální, technické či dopravní infrastruktury. Dále vybudovat účelný a přehledný grantový systém krajských podpor. „V oblasti investic usilujeme o zpracování jednoznačných kritérií pro zadávání veřejných zakázek a chceme veškeré investice provádět pod veřejnou kontrolou. A samozřejmě budeme využívat finanční prostředky z evropských fondů,“ uvedl dále hejtman Pardubického kraje. V oblasti finanční politiky hodlá samospráva zpracovat střednědobý rozpočtový výhled. „Zavazujeme se udržet roční objem investic i nadále minimálně ve výši 20 procent schváleného rozpočtu,“ dodal náměstek hejtmana zodpovědný za finanční politiku kraje Roman Línek. V oblasti dopravy se Rada Pardubického kraje mimo jiné zavazuje podporovat budování integrovaného dopravního systému, výstavbu rychlostních komunikací R35, R43 a obchvatů města, a to zejména v Pardubicích, Sezemicích, Ústí nad Orlicí, České Třebové, Chrudimi, Vysokém Mýtě, Opatově, Svitavách a Lanškrouně.   Koncepce komplexní zdravotní péče na celém území Pardubického kraje, která se připravuje, klade důraz na kvalitu a rovnoměrné poskytování zdravotní péče. Rada podpoří zákon, který zruší nebo výrazně omezí regulační poplatky ve zdravotnictví. Pokud takový zákon nebude přijat, využije svého práva zákonodárné iniciativy. Bude se rovněž snažit o stabilizaci zdravotnického personálu a posílení příjmů zdravotnických zařízení. Samospráva bude podporovat veřejné školství ve všech stupních vzdělávání a zachová regionální a oborovou dostupnost středního školství. V programovém prohlášení se také zavazuje maximálně využívat peněz EU na výstavbu čistíren odpadních vod, kanalizací a vodovodů. Zpřístupní finanční zdroje na výstavbu kanalizací a čistíren i pro malé a střední obce. V zemědělství podpoří provázanost zemědělských výrobních oborů a zpracovatelského průmyslu a bude propagovat produkty místních výrobců a zpracovatelů. Prioritou sociální péče je například zavést víceletý grantový systém financování organizací, které pečují o sociálně potřebné a zlepšit dostupnost služeb ve venkovských oblastech. Cíle si stanovila rada také v oblasti neziskového sektoru a cestovního ruchu. Rada předloží programové prohlášení členům Zastupitelstva Pardubického kraje. Poté bude programové prohlášení zveřejněno v plném znění na internetových stránkách www.pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.4.

Více než tisíc běžců se postaví na start

Celý program začíná v 9.30 slavnostním zahájením a startem Lidového běhu.

Společnost celý článek
27.7.

Mladého geparda zaučila zkušená samice

Protože se Fred bojí chovných samic a nepáří se s nimi, byl umístěn do výběhu ke staré a zkušené samici Karen na zaučenou.

Společnost celý článek
22.11.

Rodiče musí znovu žádat o rodičovský příspěvek

Dosavadní nárok na rodičovský příspěvek ke konci letošního roku automaticky zanikne a tak je nutné podat novou žádost.

Společnost celý článek
4.12.

Rock for People má hudební adventní kalendář; jako první zveřejnil Bring Me The Horizon

Vedle slavné britské kapely, která bude v příštím roce slavit 15 let na scéně, už svítí v políčkách kalendáře také dvě mladé naděje z britských ostrovů: Svérázný písničkář Tom Grennan a goth-popoví Pale Waves se zpěvačkou Heather Baron-Gracie.

Společnost celý článek
15.7.

Palác Pardubice zlepšuje parkování na podněty zákazníků

Obchodní centrum Palác Pardubice bude měnit od 1. srpna 2019 systém parkování. Moderní parkovací plocha s více jak 500 parkovacími místy bude nadále nabízet hodinu parkování zdarma. Pro větší komfort zákazníků se však mění politika prodloužení parkování.

Společnost celý článek
13.5.

Chrudimská muzejní noc

Její návštěvníky čeká v letošním roce poněkud jiná náplň než o nocích předcházejících.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting