Prohlášení primátora Martina Charváta

14.12.

Prohlášení primátora Martina Charváta

Když jsem si ve čtvrtek 10. prosince 2015 přečetl text v MFD „Opravené Tyršovy sady už zase plavou“, byl jsem přesvědčen, že věty, které jsou mi v článku vkládány do úst, jsem redaktorovi Milanu Zlinskému neřekl. Stejně tak jsem byl přesvědčen, že stejné nebo podobné vyjádření jsem ani nepublikoval na svém facebookovém profilu.


Prostřednictvím svojí kanceláře jsem požádal šéfredaktorku pardubické redakce, jestli by mohla prověřit, jakým způsobem pardubická redakce přišla k mým citacím. Do 15:30 jsem ale neměl reakci a tak ovlivněn emocemi jsem ve čtvrtek odpoledne nechal na webových stránkách města a na fcb profilu města zveřejnit svůj nesouhlas s tímto novinářským postupem, kde jsem zpochybnil profesionalitu redaktora Zlinského, potažmo celé redakce. Stejný text jsem zaslal i šéfredaktorce pardubické redakce MFD Monice Suché.

Když jsem pak později procházel historii hovorů v mobilu, zjistil jsem, že ve výpisu volání je i pan redaktor Zlinský a já si (s hrůzou) uvědomil, že jsem s ním na toto téma mluvil. Okamžitě jsem nechal text z webu i facebooku stáhnout a volal jsem šéfredaktorce Suché a omluvil jsem se jí. Chci se  touto cestou omluvit i panu Zlinskému, že jsem zpochybnil jeho práci a profesionální přístup.


Martin Charvát
primátor Pardubic

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.2.

Co je IREDO?

Student měsíčně ušetří 25 procent nákladů na cestování.

Společnost celý článek
25.4.

ADFORS JIŽ POTŘETÍ ZA SEBOU MEZI TOP ZAMĚSTNAVATELI

Pravidelný roční výzkum realizovaný mezinárodně respektovaným institutem certifikuje nejlepší zaměstnavatele dle přísných kritérií v oblasti personálního řízení, pracovních podmínek, interní komunikace i vystupování zaměstnavatele na trhu.

Společnost celý článek
15.12.

Osobní asistenti z organizace HEWER pomáhají k soběstačnosti

Panu Pavlovi před několika lety zemřela jeho milovaná žena. Brzy poté ho navíc postihla mozková příhoda, po které má znehybněnou levou polovinu těla a má potíže. Bez opory chodítka by upadl na zem. Za Pavlem každý den již pár let dochází jeho osobní asistent, aby mu připravil jídlo, obstaral nákupy a domácnost. Rádi spolu luští křížovky a v létě jezdí na chatu k Pavlovým známým. Díky pomoci osobního asistenta tak pan Pavel může zůstat ve svém bytě a i když mu manželka stále chybí, necítí se tak osamělý.

Společnost celý článek
25.9.

Žáci se budou moci učit Montessori metodou i na druhém stupni

Výuka Montessori metodou přitom v Pardubicích funguje již čtrnáct let, a to při ZŠ Pardubice-Polabiny I, ovšem pouze do páté třídy, město zároveň zřizuje školku s Montessori třídami.

Společnost celý článek
23.7.

Kraj chce ulehčit rodinným rozpočtům

Rodinné pasy umožní strávit rodičům a dětem více času společně, aniž by to citelně zasáhlo jejich peněženky.

Společnost celý článek
25.2.

Se zákonodárci se diskutovalo o nemocnici, Labi i dopravě

O převod zřizovatelských funkcí Souboru lidových staveb Vysočina usiluje Kraj již od roku 2003.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting