Projekt desetiletí

10.9.

Projekt desetiletí

Projekt desetiletí

Tábořiště v Cakli na Orlickoústecku se stalo dějištěm slavnostního otevření „projektu desetiletí“ nazvaného Aktivní turistika na Orlicko-Třebovsku. Jeho součástí je vybudování na 30 kilometrů cyklostezek údolím řeky Tichá Orlice a Třebovka mimo silniční provoz. V pátek 7. září 2007 tu za účasti představitelů Pardubického kraje, obcí a měst, ministerstva pro místí rozvoj i Státního fondu dopravní infrastruktury otevřeli první úsek cyklostezky vedoucí podél řeky Orlice z Ústí nad Orlicí do Letohradu, ubytovnu Klubu českých turistů a na dálku i vyhlídkovou plošinu na hradě Lanšperk. Projekt byl financován ze Společného regionálního operačního programu a ze zdrojů Pardubického kraje, Státního fondu dopravní infrastruktury, měst a obcí. Celkové náklady projektu jsou vyčísleny na více než 110 milionů korun. „Je obdivuhodné, jak se projekt podařilo zrealizovat. Bez soudržnosti a vzájemné solidarity starostů a dalších by se těžko cyklostezky narodily. Jsem tomu rád, protože i takovéto aktivity dokážou do Pardubického kraje přilákat turisty, kteří tu najdou dostatečné vyžití nejen na kole, ale i na in-line bruslích, horolezeckých stěnách či při pěší turistice v krásné přírodě Orlicka,“ řekl při otevření vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Jeho slova potvrdil i náměstek hejtmana pro dopravu Ivo Toman. Oba pak cyklostezku „pokřtili“ projížďkou na kolech. Stezku z Ústí nad Orlicí do Letohradu doplní i stezka z Ústí do České Třebové a do Chocně respektive do osady Bezpráví. Projekt ale bude pokračovat i druhou fází, a to dobudováním cyklokomunikace z Bezpráví do Chocně o rozpočtu 25 milionů korun. Realizovat se bude zřejmě v roce 2008. I tato etapa vznikne za spolupráce svazku obcí s deseti partnerskými městy a obcemi.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.10.

Práce kardiologa je po dvaceti letech spíše těžší, říká přednosta kliniky Vojtíšek

Kardiologické oddělení Pardubické nemocnice slaví kulatiny. Letos uplynulo 20 let od jeho vzniku. Ač se jedná o poměrně krátký časový úsek, za dobu své existence si vybudovalo značné renomé a pozitivně ovlivnilo životy tisíců pacientů z celého Pardubického kraje.

Společnost celý článek
31.7.

Třebechovický mlž je starý 93 milionů let

Vědci své závěry vyvozují od stáří horniny, která se nacházela v období křída, ve stupni turon.

Společnost celý článek
7.1.

Pardubice odmítají otevření skládky nebezpečného odpadu dalším dodavatelům

V devadesátých letech byla skládka STOH V pro ukládání tuhých a netoxických odpadů povolena pouze pro VCHZ Synthesia (dnes Synthesia a.s. a další subjekty, které v areálu Semtín působí) s tím, že zde měly být ukládány převážně odpady VCHZ, což bylo zakotveno i v původních platných provozních řádech. 4. změna integrovaného povolení pro skládku STOH V nově umožňuje majiteli skládky běžně na ni ukládat ročně až 7700 tun nebezpečného ale i komunálního odpadu i od externích subjektů.

Společnost celý článek
10.1.

Silver A v paměti tří generací

Za srdce vzal i úryvek z vydané knihy Hlasy z hořících domů v přednesu Josefa Somra o prvním zatýkání v Ležákách.

Společnost celý článek
2.11.

Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

Protest má znovu upozornit na nízké výkupní ceny mléka, které jsou 2 až 2,50 koruny pod výrobními náklady.

Společnost celý článek
15.9.

Konference Senior Living se zúčastní i architekt Vlado Milunić

Otázce kvality života ve stáří se bude na pardubické konferenci věnovat dvacet odborníků z různých oborů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting