Projekt desetiletí

10.9.

Projekt desetiletí

Projekt desetiletí

Tábořiště v Cakli na Orlickoústecku se stalo dějištěm slavnostního otevření „projektu desetiletí“ nazvaného Aktivní turistika na Orlicko-Třebovsku. Jeho součástí je vybudování na 30 kilometrů cyklostezek údolím řeky Tichá Orlice a Třebovka mimo silniční provoz. V pátek 7. září 2007 tu za účasti představitelů Pardubického kraje, obcí a měst, ministerstva pro místí rozvoj i Státního fondu dopravní infrastruktury otevřeli první úsek cyklostezky vedoucí podél řeky Orlice z Ústí nad Orlicí do Letohradu, ubytovnu Klubu českých turistů a na dálku i vyhlídkovou plošinu na hradě Lanšperk. Projekt byl financován ze Společného regionálního operačního programu a ze zdrojů Pardubického kraje, Státního fondu dopravní infrastruktury, měst a obcí. Celkové náklady projektu jsou vyčísleny na více než 110 milionů korun. „Je obdivuhodné, jak se projekt podařilo zrealizovat. Bez soudržnosti a vzájemné solidarity starostů a dalších by se těžko cyklostezky narodily. Jsem tomu rád, protože i takovéto aktivity dokážou do Pardubického kraje přilákat turisty, kteří tu najdou dostatečné vyžití nejen na kole, ale i na in-line bruslích, horolezeckých stěnách či při pěší turistice v krásné přírodě Orlicka,“ řekl při otevření vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Jeho slova potvrdil i náměstek hejtmana pro dopravu Ivo Toman. Oba pak cyklostezku „pokřtili“ projížďkou na kolech. Stezku z Ústí nad Orlicí do Letohradu doplní i stezka z Ústí do České Třebové a do Chocně respektive do osady Bezpráví. Projekt ale bude pokračovat i druhou fází, a to dobudováním cyklokomunikace z Bezpráví do Chocně o rozpočtu 25 milionů korun. Realizovat se bude zřejmě v roce 2008. I tato etapa vznikne za spolupráce svazku obcí s deseti partnerskými městy a obcemi.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.6.

Pronájem staveb v rámci převodu nemocnic

V rámci uvažovaného převodu nemocnic do právní formy akciových společností ke dni 1. října 2007 je nutné uzavřít smlouvy.

Společnost celý článek
17.3.

Současný systém zdravotnictví likviduje malé nemocnice

Zdravotnictví je pro Královéhradecký kraj prioritní, proto se touto problematikou velmi podrobně zabývá i finanční výbor.

Společnost celý článek
12.6.

Pardubice ožijí 15. ročníkem festivalu Zrcadlo umění

„Zrcadlo umění k městu již neodmyslitelně patří. Je to jedna z mála akcí, kterou opravdu žijí celé Pardubice. Program je připraven nejen v centru, ale máme ho i ve zdejších mateřských a základních školách. Je úžasné, kolik nadšenců – amatérů všech věkových skupin během těch několika dnů v našem městě představí svůj um. Dokazují tak, že umění lidi nelimituje, ale naopak jim dává svobodu, zábavu i možnost zkusit být jeho součástí,“ řekl náměstek zodpovědný za oblast kultury Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
12.5.

Krok za krokem běžíme pro život!

Letošním cílem je překonat dvoumilionový rekord z minulého ročníku a vybrat 3 miliony korun.

Společnost celý článek
17.8.

Pozor na (ne)končící slevy!

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) upozorňuje, že porušování zákona o ochraně spotřebitele je letos opět součástí výprodejů.

Společnost celý článek
10.3.

Loupež v muzeu byla objasněna

Pachatel se dostal do muzea lstí a to poté, co se představil jako vedoucí předem ohlášené výpravy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting