Projekt podporovaného bydlení nese první ovoce

17.5.

Projekt podporovaného bydlení nese první ovoce

Projekt podporovaného bydlení nese první ovoce

Pardubický projekt podporovaného bydlení pro sociálně slabé občany přináší po dvou letech své první ovoce. Dvě rodiny, které před časem začínaly na městské ubytovně, se v nejbližší době nastěhují do městských bytů v sídlišti Polabiny. „Praxe ukazuje, že je náš projekt, který patří k ojedinělým v ČR, dobře vymyšlen," řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Stěhování těchto rodin je důkazem toho, že sociálně slabé, pokud s nimi pracujeme, umíme kvalitativně posunout a ukázkou toho, jak vypadá integrace ne na papíře, ale v praxi,“ dodala Fraňková. Obě rodiny, které čeká stěhování do bytů v sídlišti Polabiny, za sebou mají velký kus cesty. „Museli nejprve v ubytovně a pak v bytech v Husově ulici prokázat, že jsou schopni a ochotni plnit své závazky vůči majiteli nájemního bytu a fungovat v rámci zažitých konvencí, například chodit do zaměstnání či řádně vychovávat děti,“ řekl Radek Flosman z odboru komunitních služeb, který stál u zrodu pardubického projektu.   Do programu podporovaného bydlení mohou být zařazeni sociálně slabí obyvatelé Pardubic kteří nemají možnost vlastního ubytování, nemají vůči městu dluhy, jsou zaměstnáni nebo vykonávají veřejnou službu, spolupracující na rekvalifikačních kurzech úřadu práce či pečující o osobu blízkou. Přednostně jsou do něj zařazovány rodiny, které dosud neměly možnost samostatného bydlení, rodiny posílající děti do školy, případně spolupracující s terénními pracovníky. Nejprve dostanou možnost žít v městské ubytovně, pokud si plní všechny povinnosti, „posunou“ se do bytů v Husově ulici  a fungují-li i zde bez problémů, město jim pronajme běžný obecní byt.   „Je to projekt pro lidi ohrožené bezdomovectvím. Například rodiny které mají problém si pronajmout byt od soukromých majitelů třeba proto, že mají hodně dětí, nebo jsou to Romové, nebo rodiny s nízkými příjmy. Při výběru adeptů upřednostňujeme rodiny s dětmi, ale ani ostatní lidi v tísni z něj nevylučujeme,“ doplnil terénní pracovník Branislav Štefanča, který se podílí na realizaci projektu.   Zhruba před dvěma lety bylo do programu zařazeno šest rodin. Dvě nejúspěšnější se nyní stěhují z Husovy ulice do větších sídlištních bytů s nájemní smlouvou na 12 měsíců. Zbývající čtyři rodiny teprve musí prokázat schopnost žít bez pomocné ruky sociálních pracovníků. „Projekt rozšíříme o dalších šest rodin, které přestěhujeme z ubytoven v Češkově ulici a ve Školské do bytů v Husově ulici, což je jakýsi mezistupeň mezi ubytovnou a normálním nájemním bydlením,“ dodal Flosman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.3.

Pomozte, prosíme, nalézt 46letou ženu

Žena by se mohla pohybovat na červeném dámském jízdním kole staršího data výroby, neznámé výrobní značky.

Společnost celý článek
27.3.

Ročně vyhodíme odpadky za 70 milionů

Za rok 2011 Pardubáci naházeli do popelnic 16.625 tun komunálního odpadu.

Společnost celý článek
2.3.

Další internetová diskuse s primátorem Demlem

Do chatu s pardubickým primátorem se může zapojit každý, kdo si právě dnes mezi 16. a 17. hodinou otevře webové stránky města.

Společnost celý článek
5.1.

Tři krále přivedly tři královny

Každoročním aktivním účastníkem tříkrálové sbírky je také 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Společnost celý článek
4.3.

Třetí BasketMalování zná své vítěze, ceny si převzali přímo na palubovce

„Pardubickému basketbalovému klubu patří naše poděkování. Z BasketMalování se stala již tradiční součást dění na našich dětských odděleních. Počty obrázků i jejich kvalita svědčí o tom, že tato soutěž děti, ale i jejich rodiče chytla. Je vidět, že tento projekt je příjemným zpestřením jejich hospitalizace,“ dodala Ivana Urešová, ředitelka Pardubické nemocnice.

Společnost celý článek
1.2.

Bezpečnostní rada kraje má nový krizový plán

Doufám, že se v příštích letech bude scházet pokud možno jen na naplánovaných akcích, ale pokud bude třeba, tak že budeme schopni stejně jako v minulosti rychle a účinně řešit nastalé události,“ konstatoval hejtman Netolický.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting