Projekt podporovaného bydlení nese první ovoce

17.5.

Projekt podporovaného bydlení nese první ovoce

Projekt podporovaného bydlení nese první ovoce

Pardubický projekt podporovaného bydlení pro sociálně slabé občany přináší po dvou letech své první ovoce. Dvě rodiny, které před časem začínaly na městské ubytovně, se v nejbližší době nastěhují do městských bytů v sídlišti Polabiny. „Praxe ukazuje, že je náš projekt, který patří k ojedinělým v ČR, dobře vymyšlen," řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Stěhování těchto rodin je důkazem toho, že sociálně slabé, pokud s nimi pracujeme, umíme kvalitativně posunout a ukázkou toho, jak vypadá integrace ne na papíře, ale v praxi,“ dodala Fraňková. Obě rodiny, které čeká stěhování do bytů v sídlišti Polabiny, za sebou mají velký kus cesty. „Museli nejprve v ubytovně a pak v bytech v Husově ulici prokázat, že jsou schopni a ochotni plnit své závazky vůči majiteli nájemního bytu a fungovat v rámci zažitých konvencí, například chodit do zaměstnání či řádně vychovávat děti,“ řekl Radek Flosman z odboru komunitních služeb, který stál u zrodu pardubického projektu.   Do programu podporovaného bydlení mohou být zařazeni sociálně slabí obyvatelé Pardubic kteří nemají možnost vlastního ubytování, nemají vůči městu dluhy, jsou zaměstnáni nebo vykonávají veřejnou službu, spolupracující na rekvalifikačních kurzech úřadu práce či pečující o osobu blízkou. Přednostně jsou do něj zařazovány rodiny, které dosud neměly možnost samostatného bydlení, rodiny posílající děti do školy, případně spolupracující s terénními pracovníky. Nejprve dostanou možnost žít v městské ubytovně, pokud si plní všechny povinnosti, „posunou“ se do bytů v Husově ulici  a fungují-li i zde bez problémů, město jim pronajme běžný obecní byt.   „Je to projekt pro lidi ohrožené bezdomovectvím. Například rodiny které mají problém si pronajmout byt od soukromých majitelů třeba proto, že mají hodně dětí, nebo jsou to Romové, nebo rodiny s nízkými příjmy. Při výběru adeptů upřednostňujeme rodiny s dětmi, ale ani ostatní lidi v tísni z něj nevylučujeme,“ doplnil terénní pracovník Branislav Štefanča, který se podílí na realizaci projektu.   Zhruba před dvěma lety bylo do programu zařazeno šest rodin. Dvě nejúspěšnější se nyní stěhují z Husovy ulice do větších sídlištních bytů s nájemní smlouvou na 12 měsíců. Zbývající čtyři rodiny teprve musí prokázat schopnost žít bez pomocné ruky sociálních pracovníků. „Projekt rozšíříme o dalších šest rodin, které přestěhujeme z ubytoven v Češkově ulici a ve Školské do bytů v Husově ulici, což je jakýsi mezistupeň mezi ubytovnou a normálním nájemním bydlením,“ dodal Flosman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Lidé potřebují šanci

Dobrovolník, který se spolu s terénním pracovníkem vydá do terénu do konkrétních rodin anebo začne docházet do nízkoprahových klubů, je pro Šanci pro Tebe a pro zdejší sociální a kontaktní pracovníky velkou pomocí. Sociální pracovník se pak může naplno věnovat sociální práci s rodinou a rychleji řešit další problémy.

Společnost celý článek
14.11.

Čekání na Ježíška si můžete letos zkrátit v Aquacentru

Pardubický plavecký areál prošel v letech 2010 až 2012 nákladnou rekonstrukcí, kdy z původní stavby zůstaly prakticky pouze obvodové zdi. Město do přestavby areálu, jehož součástí je vedle 50 m bazénu například i bazén s vodními atrakcemi, wellness, venkovní sluneční pláž a podobně, investovalo zhruba 544 miliónů korun.

Společnost celý článek
12.11.

Plavecký areál musí sloužit co nejširší veřejnosti

Pokud návrh schválí zastupitelstvo města, mohla by samotná rekonstrukce začít v lednu 2010 a skončit za 12 až 14 měsíců.

Společnost celý článek
4.1.

Tříkrálová sbírka opět pomůže potřebným

Ta bude probíhat po celý následující týden nejen na Pardubicku, ale ve většině měst a obcí Pardubického kraje.

Společnost celý článek
13.3.

V pátek začíná svátek sauny - Saunafest 2014

V rámci Saunafestu proběhne také druhá, mezinárodní Velká cena ČR v saunových ceremoniálech. Zde se čeští saunéři utkají o přízeň poroty s těmi nejlepšími saunéry z devíti zemí světa.

Společnost celý článek
30.4.

Soutěž ekologických projektů E.ON Energy Globe prodlužuje přihlašování

Prodejna využívá například tepelná čerpadla nebo úsporné LED osvětlení. Obdobných prodejen postavila společnost již více než 20. Ve všech využívá úsporné technologie a u některých navíc nově instaluje i rychlodobíjecí stanice pro elektromobily.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting