Projekt rekonstrukce plovárny u rybníka Dlouhý

16.7.

Projekt rekonstrukce plovárny u rybníka Dlouhý

Projekt rekonstrukce plovárny u rybníka Dlouhý

Největší vodní plocha v regionu, Dlouhý rybník v Lanškrouně, bude dle zpracované projektové dokumentace nabízet více zábavy. Areál stávající pláže je v majetku města Lanškrouna. Aby nedošlo k velkým záborům plochy atraktivního trávníku a plochy pod stromy, přikoupilo město Lanškroun část vodní plochy Dlouhého rybníka. Podle zamýšleného projektu bude v rybníce vystavěna hráz, která oddělí špinavou vodu rybniční od samotného koupaliště. Nádrž tak bude přesně kopírovat tvar dna rybníka, jen její hladina se zvýší a zaplaví větší plochu u pláže. Díky tomuto řešení bude charakter přírodního koupání zachován a pro milovníky skutečné rybniční vody bude z pláže možný přístup i do rybníka. Samotné koupaliště bude vybaveno několika atrakcemi. Přímo pod terasou restaurace bude vytvořeno brouzdaliště pro děti, které bude mít plnohodnotnou filtraci vody a bude provedeno v nerezové vaně. Bude se tak jednat o umělé koupaliště s hygienicky upravovanou vodou. Dominantním prvkem koupaliště má být tobogán s dvěmi drahami a širokou soutěžní skluzavkou. Tobogán je netypicky umístěn na ostrově uprostřed vodní plochy a je možné k němu doplavat, dojít po můstku nebo přeručkovat po síti, která bude zavěšena nad plováky. Můstek bude na dobu uzavření koupaliště zvednutý tak, aby se na tobogán nemohli dostat nezvaní hosté. Ve vodní ploše budou i další atrakce jako je vlnobití v kruhové nádrži, plavecké dráhy se startovacími bloky a další. Jako zajímavá atrakce se jeví zorbing, který může být provozován i za zhoršeného počasí. Jedná se o nafukovací kouli, do které se vejde člověk a může tak běhat po hladině rybníka. Na břehu by měla být opravena budova stávající restaurace, bude k ní přistavěno pódium a nová terasa se záchody. U silnice bude vytvořena dlouhá stavba šaten, která jako plot odcloní pohled na pláž. Zde se budou kupovat vstupenky a součástí objektu budou vedle převlékáren také sprchy a záchody. Na pláži se také předpokládá vytvoření dobře vybaveného dětského hřiště částečně zastřešeného tak, aby děti nemusely být dlouho na slunci. Prostor stávající diskotéky je uvažován jako sportovní využití pro tři multifunkční hřiště o maximální velikosti tenisového kurtu. Minigolf bude opraven a prostor mezi minigolfem a břehem rybníka by mělo zaujmout lanové centrum. V této části by měla být také zřízena nová půjčovna lodiček. V Lanškrouně by tak měla vzniknout enkláva pro kvalitní trávení volného času především v letních měsících. Ale i mimo sezónu by měl být areál přístupný a je tak možné očekávat, že bude lákat návštěvníky i na podzim a na jaře. Zdroj: Orlický.net

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.1.

Vyjádření primátora Pardubic Martina Charváta k areálu spalovny v Rybitví

Požádal jsem proto společnost AVE o předložení nové nabídky, která by cenově kopírovala skutečné náklady a ztrátu, navíc včetně kompletní likvidace spalovny. Město by tak získalo areál bez zátěže, kterou by muselo likvidovat.

Společnost celý článek
14.7.

Hasiči o víkendu likvidovali několik požárů v přírodním prostředí

Na Pardubicku hořela na počátku víkendu zahrada o rozloze 50 x 50 m. Muž měl založené ohniště, ale vítr mu plameny rozfoukal na zahradu, kde hořela tráva. Požár hasiči zlikvidovali.

Společnost celý článek
19.12.

Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

Náměstek, do jehož gesce spadá dotační politika, rozvoj a strategie města, projektový management, veřejné zakázky a kapitálová správa, svou funkci opustí na konci letošního roku

Společnost celý článek
30.4.

Veřejná žádost o omluvu za uvedení nepravdivých výroků

Měl jste před novináři například prohlásit, že jsem se podílel na organizování protestů proti tomuto shromáždění ČSSD.

Společnost celý článek
15.2.

Přistane Catalina na Labi?

Zcela jistě se s historickou Catalinou budou moci návštěvníci Aviatické pouti seznámit přímo na pardubickém letišti, kde se pochopitelně předvede i v letové ukázce v rámci historické scény připomínající boje v Tichomoří a nebude chybět ani ve velkoskupině historických letadel, kterou si v loňském ročníku oblíbili jak diváci, tak samotní piloti historických skvostů,“ dodává k unikátní Catalině Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
31.12.

Radnice vymění pošťáky za poslíčky

Radnice si od zřízení pozice poslíčků slibuje větší úspěšnost při doručování zásilek i finanční úspory.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting