Projekt rekonstrukce plovárny u rybníka Dlouhý

16.7.

Projekt rekonstrukce plovárny u rybníka Dlouhý

Projekt rekonstrukce plovárny u rybníka Dlouhý

Největší vodní plocha v regionu, Dlouhý rybník v Lanškrouně, bude dle zpracované projektové dokumentace nabízet více zábavy. Areál stávající pláže je v majetku města Lanškrouna. Aby nedošlo k velkým záborům plochy atraktivního trávníku a plochy pod stromy, přikoupilo město Lanškroun část vodní plochy Dlouhého rybníka. Podle zamýšleného projektu bude v rybníce vystavěna hráz, která oddělí špinavou vodu rybniční od samotného koupaliště. Nádrž tak bude přesně kopírovat tvar dna rybníka, jen její hladina se zvýší a zaplaví větší plochu u pláže. Díky tomuto řešení bude charakter přírodního koupání zachován a pro milovníky skutečné rybniční vody bude z pláže možný přístup i do rybníka. Samotné koupaliště bude vybaveno několika atrakcemi. Přímo pod terasou restaurace bude vytvořeno brouzdaliště pro děti, které bude mít plnohodnotnou filtraci vody a bude provedeno v nerezové vaně. Bude se tak jednat o umělé koupaliště s hygienicky upravovanou vodou. Dominantním prvkem koupaliště má být tobogán s dvěmi drahami a širokou soutěžní skluzavkou. Tobogán je netypicky umístěn na ostrově uprostřed vodní plochy a je možné k němu doplavat, dojít po můstku nebo přeručkovat po síti, která bude zavěšena nad plováky. Můstek bude na dobu uzavření koupaliště zvednutý tak, aby se na tobogán nemohli dostat nezvaní hosté. Ve vodní ploše budou i další atrakce jako je vlnobití v kruhové nádrži, plavecké dráhy se startovacími bloky a další. Jako zajímavá atrakce se jeví zorbing, který může být provozován i za zhoršeného počasí. Jedná se o nafukovací kouli, do které se vejde člověk a může tak běhat po hladině rybníka. Na břehu by měla být opravena budova stávající restaurace, bude k ní přistavěno pódium a nová terasa se záchody. U silnice bude vytvořena dlouhá stavba šaten, která jako plot odcloní pohled na pláž. Zde se budou kupovat vstupenky a součástí objektu budou vedle převlékáren také sprchy a záchody. Na pláži se také předpokládá vytvoření dobře vybaveného dětského hřiště částečně zastřešeného tak, aby děti nemusely být dlouho na slunci. Prostor stávající diskotéky je uvažován jako sportovní využití pro tři multifunkční hřiště o maximální velikosti tenisového kurtu. Minigolf bude opraven a prostor mezi minigolfem a břehem rybníka by mělo zaujmout lanové centrum. V této části by měla být také zřízena nová půjčovna lodiček. V Lanškrouně by tak měla vzniknout enkláva pro kvalitní trávení volného času především v letních měsících. Ale i mimo sezónu by měl být areál přístupný a je tak možné očekávat, že bude lákat návštěvníky i na podzim a na jaře. Zdroj: Orlický.net

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.9.

Výrobce bublinkové fólie JASOBAL dostal už čtvrtou pokutu.

„Provoz bez povolení v Klášterci jsme zjistili v dubnu 2018, uložili jsme pokutu a vydali opětovný zákaz provozu. Proti pokutě se firma neodvolala a sankce tak nabyla právní moci,“ řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Společnost celý článek
20.10.

Vstupte za hranice známého!

A na co se můžete těšit v Pardubicích? Ve čtvrtek 3. listopadu se na Magistrátu města Pardubice bude konat přednáška Martina Hilského o Williamu Shakespearovi, anglickém dramatikovi, od jehož smrti uplynulo již 400 let. Návštěvníci festivalu by si neměli nechat ujít ani přednášky ve Východočeském Muzeu v Pardubicích ve dnech 7. a 8. listopadu, kde se dozvědí více informací o problematice GMO nebo to, že archeologie není pouze o pyramidách, ale zkoumá i nedávnou historii.

Společnost celý článek
7.5.

Pardubické letiště v květnu

Výcvik na vojenském letišti v Pardubicích bude v měsíci květnu přibližně ve stejném rozsahu jako v předchozím období.

Společnost celý článek
6.11.

Děti z Telecího se vrací ke kořenům

Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům, takový je název společného projektu malotřídních škol z Telecího, Korouhve a Oldříše.

Společnost celý článek
4.5.

Pardubické letiště čekají změny.

Na projekt získala dotaci převyšující 214 milionů korun akciová společnost EBA coby provozovatel letiště.

Společnost celý článek
15.6.

Pardubickou hromadnou dopravu stávka neochromí

Odboráři v Pardubicích zvolí jinou formu vyjádření nesouhlasu s připravovanými vládními reformami.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting