Projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje na podporu technických oborů a řemesel pokračuje i v letošním roce.

2.4.

Projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje na podporu technických oborů a řemesel pokračuje i v letošním roce.

Rádi bychom Vás proto pozvali na první z deseti akcí, které se letos na vybraných středních odborných školách uskuteční.

Start TECHNOhrátek se bude konat ve středu 9. dubna na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička (Československé armády 485).

I letos se žáci základních škol z celého regionu budou postupně seznamovat zábavnou formou s vybranými učebními obory a profesemi. SOŠ a SOU Polička dětem představí obory gastronomie, hotelnictví, kuchař-číšník, řezník a cukrář. Na školáky čekají zajímavé aktivity související s těmito obory formou soutěží, např. vyřezávání ovocných a zeleninových ozdob (carving), příprava míchaných nápojů, zdobení svatebních koláčků, poznávání uzenářských výrobků a dalšího gastronomického inventáře.

Program začne v 9 hodin v tělocvičně Masarykovy ZŠ Polička (Nábřeží svobody 447), která se nachází v bezprostřední blízkosti středního odborného učiliště, a to za účasti významných hostů.

Akce pro žáky opět vyvrcholí ve 12:30 hodin zábavně-vědomostní hrou Hej ty, víš to?!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.4.

MILUJEME DOBRÉ JÍDLO se Zdeňkem Pohlreichem a dalšími. Na BEKO FRESH FESTIVALU, největším českém festivalu dobrého jídla a pití!

Pardubice se spolu s dalšími městy, kterými jsou Plzeň, Liberec a České Budějovice, stanou, již po šesté, hostitelem Beko Fresh festivalu roku 2018.

Společnost celý článek
11.6.

Dominanta východních Čech, hrad Kunětická hora přivítá předprázdninový díl seriálu Běžíme na hrad

Běžecký den s cílem na Kunětické hoře má pro vás opět připravených několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Dětské závodní tratě jsou svojí délkou rozděleny podle věku účastníků v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodu. V cíli pro všechny finišery závodu, i pro děti, budou čekat účastnické medaile!

Společnost celý článek
19.9.

Svitavy úspěšně zmodernizovaly část porodnice

Maminky, které už nové prostory využívají, si jejich pohodlí nemohou vynachválit.

Společnost celý článek
8.3.

Pardubický kraj vyvěsí tibetskou vlajku

O přímou zkušenost s nelidským útlakem Tibeťanů se podělil radní Jaromír Dušek, který Lhasu a její okolí soukromě navštívil loni v létě

Společnost celý článek
28.5.

Přednáška „Dobytí jižního hvězdnatého ráje“, autogramiáda a hvězdárna na Aviatické pouti 2015

Daleko od Evropy, jižně od rovníku a hluboko v Pacifiku leží oblast, která je na mapách světa zběžně značená až děsivou prázdnotou.

Společnost celý článek
27.4.

Zpěv ptáků zahájí výlety historickým autobusem

Spolu s ornitology tady budete moci pozorovat a poznávat různé ptactvo vezdejší, sledovat jeho tvar, velikost i hlasy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting