Projekty elektronického zdravotnictví pomohou zefektivnit práci

3.1.

Projekty elektronického zdravotnictví pomohou zefektivnit práci

Několik systémových řešení v podobě nových informačních postupů v oblasti zdravotnictví připravuje zavést Pardubický kraj. Řešení by měla usnadnit práci zdravotnickému personálu a zlepšit komunikaci mezi jednotlivými zdravotnickými zařízeními.
„Jedná se tři projekty takzvané eHealth, tedy elektronického zdravotnictví. Jejich celková hodnota činí zhruba 45 milionů korun a kraj na ně získá velkou část financí z Integrovaného regionálního operačního programu,“ řekl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, který současně oznámil: „Vedle těchto dílčích eHealth projektů kraje pak sama akciová společnost Nemocnice Pardubického kraje souběžně připravuje rozsáhlou systémovou nadstavbu v podobě jednotného nemocničního informačního systému, tzv. NIS.“
Konkrétně chce vedení kraje nyní ve svých zdravotnických zařízeních zavést elektronizaci zdravotnické dokumentace, sdílení zdravotnické dokumentace mezi poskytovateli zdravotnických služeb a modernizaci stávajících systémů pro zobrazení a sdílení obrazové dokumentace.
„Naším zájmem je, abychom co nejvíce ulehčili práci zdravotnickému personálu. Informační systémy by měly být čitelnější a univerzálnější. Doktor z jedné nemocnice se tak například bude moci jednoduše podívat na zdravotní dokumentaci pacienta, který byl ošetřen v jiné nemocnici,“ vysvětlil Ladislav Valtr a dodal: „Věřím, že větší efektivita práce, kterou přinesou projekty eHealth, bude jedním z faktorů, které dílem také napomohou řešit problém nedostatku personálu ve zdravotnictví.“
V rámci elektronizace zdravotnické dokumentace kraj pořídí a nechá zavést informační systémy a pořídí také potřebné hardwarové i softwarové vybavení. Další projekt by měl přinést výměnu a sdílení informací o zdravotní péči mezi všemi relevantními poskytovateli zdravotnických služeb v kraji a tím přispět ke snížení nákladů, zvýšení efektivity a kvality poskytnuté péče a snížení rizika negativních dopadů na životy a zdraví pacientů. V plánu je také modernizovat systémy pro zobrazení a výměnu obrazových informací například z rentgenu, ultrazvuku, CT a podobně. „Všechny tři krajské projekty by měly být realizovány postupně v průběhu třinácti měsíců. Implementace hlavního informačního systému zajišťovaného přímo NPK bude samozřejmě náročnější,“ dodal radní Valtr.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.11.

Přijďte rozsvítit vánoční strom v Paláci Pardubice

Vánoční čas se nezadržitelně blíží. Již 25. listopadu 2018 můžete přijít rozsvítit vánoční strom do Paláce Pardubice. Od 16 do 18 hod zde bude čekat nabitý program, kterým vás provede moderátor Vladimír Hron.

Společnost celý článek
20.4.

Odstávka elektřiny přeruší vydávání dokladů

Oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence bude v úterý v provozu od 08:00 pouze do 10:00.

Společnost celý článek
28.6.

Dašičtí jsou v recyklaci starých spotřebičů 2. v republice

Nejvíce spotřebičů zrecyklovali žáci ze ZŠ a MŠ v Křivoklátu. Dohromady jich navozili téměř deset tun.

Společnost celý článek
23.12.

Na Štědrovečerní procházku můžete vyrazit i letos

Půlnoc si 24. prosince můžete užít např. ve Východočeském divadle na tradičním hudebním setkání, nebo v pardubických kostelích na bohoslužbách. Zajít můžete také do některé z restaurací, kaváren či vináren, které mají otevřeno dlouho přes půlnoc.

Společnost celý článek
27.12.

V Ústí nad Orlicí vznikl díky evropským fondům moderní stacionář. Kraj městu daroval budovu

V těsné blízkosti areálu Orlickoústecké nemocnice byl v pátek slavnostně otevřen nově vybudovaná stacionář, jehož zřizovatelem je město Ústí nad Orlicí. To na stavbu, která vyšla celkově na 35 milionů korun, získalo dotaci 31 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu. Stacionář vznikl v budově bývalého internátu zdravotnické školy, kterou bezplatně na město převedl Pardubický kraj. Otevření stacionáře se proto zúčastnili hejtman Martin Netolický a radní pro neziskový sektor a sociální péči Pavel Šotola.

Společnost celý článek
9.10.

Městské slavnosti omezí dopravu v Pardubicích

Lampionový průvod se vydá centrem města a zastaví se na břehu Labe na sídlišti Závodu míru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting