Propadlé doklady při nouzovém stavu platí

25.3.

Propadlé doklady při nouzovém stavu platí

 Neplatnost nebo ztráta dokladů nemusí být v době současného rizika nákazou koronavirem důvodem k cestě na úřad. Ministerstvo vnitra za stávajícího nouzového stavu doporučuje kvůli omezení pohybu osob, i činnosti řady institucí, odložit cestu pro nové doklady na pozdější dobu. Občanské průkazy, cestovní pasy i řidičské průkazy, jimž skončila platnost po 1. březnu 2020, lze totiž na území ČR po dobu platnost nouzového stavu používat i nadále.
Propadl-li vám tedy v posledních dnech některý z osobních dokladů, nemusíte nutně riskovat zdraví a chvátat na úřady, které navíc v době nouzového stavu omezují činnost. Držitelé propadlých občanských průkazů a pasů mohou těmito doklady dál na území České republiky prokazovat svoji totožnost, jsou-li držiteli alespoň jednoho platného dokladu (včetně řidičského průkazu), prokazují se přednostně některým z nich. Pozastavena je také povinnost požádat o vydání nového občanského průkazu do 15 pracovních dnů od skončení jeho platnosti, a to i v případě ohlášené ztráty, změny trvalého pobytu a dalších důvodů, v jejichž důsledku platnost průkazu končí.
Podobně je tomu i u řidičských průkazů, kterým v době nouzového stavu skončila platnost. Jejich držitelé mohou i nadále řídit motorová vozidla, pro jejichž řízení je průkaz opravňoval. Neplatí tak ani povinnost odevzdat neplatné řidičské oprávnění do 15 dnů po skončení jeho platnosti.
Příslušné agendy pardubického magistrátu jsou pro vyřízení neodkladných záležitostí otevřeny v pondělí a ve středu, vždy od 8:00 do 11:00.
 Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Rada města Pardubic důrazně protestuje

Rada města Pardubic eodmítá, aby Policie ČR pracovala na politickou objednávku jakékoli politické strany.

Společnost celý článek
22.4.

Dohoda o partnerství byla odeslána do Bruselu

Evropská komise má nyní tři měsíce na posouzení a na schválení dohody. V případě, že nebudou vzneseny žádné připomínky, očekává se její schválení na přelomu letošního léta a podzimu.

Společnost celý článek
9.7.

Krajské dotace pomohou dalším památkám

Radní Pardubického kraje schválili další dotace v rámci Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji. Nejvyšší dotace jdou do opravy památek.

Společnost celý článek
15.3.

O startovacích bytech je letos již rozhodnuto

Vylosovaní zájemci mají nyní možnost si jimi požadovaný byt prohlédnout a ke konci dubna, případně začátkem května je čeká podpis čtyřleté nájemní smlouvy s městem. První tři roky přitom bude nájemník platit 50 korun za metr čtverečný plus energie, v posledním roce bude částka za metr čtverečný činit 80 korun plus energie.

Společnost celý článek
24.9.

Týdny pro duševní zdraví putují krajem

ročník Týdnů pro duševní zdraví (TDZ) - východní Čechy byl slavnostně zahájen v Tyršových sadech v Pardubicích. Týdny plné kulturních a společenských aktivit přinášejících pohodu pro duši budou v Pardubickém kraji trvat až do 11. října. Program láká k návštěvě 36 akcí v 10 městech.

Společnost celý článek
7.5.

Do Gymnázia Mozartova v Pardubicích investoval kraj za poslední čtyři roky přes 60 milionů

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní Bohumil Bernášek jednali s předsedou KDU-ČSL a poslancem Markem Výborným, který před svým nástupem do Poslanecké sněmovny působil jako ředitel Gymnázia Mozartova v Pardubicích. Společně debatovali nejen nad rozvojem gymnázia, ale dotkli se také dalších témat spojených se školstvím.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting