Propagační jízda hasičů ze zastaví v našem kraji

24.8.

Propagační jízda hasičů ze zastaví v našem kraji

Propagační jízda hasičů ze zastaví v našem kraji

Letošní propagační jízda členů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska po krajích České republiky dorazí 25. srpna 2011 do Skořenic v Pardubickém kraji, odkud bude putovat směrem na Poličku. Tam ji navečer přivítají představitelé kraje v čele s náměstkem hejtmana Romanem Línkem, který při této příležitosti provětrá svou hasičskou uniformu. Jízda navazuje na tradici z roku 2009, kdy hasiči vezli z přibyslavského hasičského centra oheň na hasičské soutěže CTIF v Ostravě-Vítkovicích. Letos je jejich cílem hasičské víkendové setkání Pyrocar v Přibyslavi. Jízda z historickou Pragou AN z roku 1928 tentokrát odstartovala vÚstřední hasičské škole Bílé Poličany. Do Kořenic dojedou hasiči před desátou hodinou dopoledne. O hodinu později by se měli Ve Vysokém Mýtě na náměstí setkat se starostou města, zástupci firem Stratílek, IVECO Karosa a dalšími. Novopacká pragovka s doprovodem pak bude pokračovat do Litomyšle, kde by měla zastavit na náměstí ve 13.30 hodin a zde mimo jiné vzpomenout na nedávno zesnulého zasloužilého hasiče Miroslava Sobotku. Ve 14.20 budou hasiče čekat v Desné a v 15.45 hodin v Širokém Dole. Do Poličky dorazí kolem po půl páté. Tam je čeká krajská delegace a také další program s odhalením pamětní desky Františku Procházkovi. „Činnost Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je potřebná a nezastupitelná zejména v oblasti prevence a proškolování dětí, mládeže a dospělých. Podílí se i na rozvoji požární ochrany. V Pardubickém kraji sdružuje asi 23 tisíc členů. Kraj proto dobrovolné hasiče každoročně podporuje. Letos obdržely jednotky 5 milionů korun a občanská sdružení 350 tisíc korun,” komentuje jejich činnost a podporu kraje náměstek hejtmana Roman Línek. V pátek 26. srpna bude pragovka pokračovat v do Přibyslavi na letiště. Tam už účastníky čeká třetí největší setkání požárních automobilů v České republice PYROCAR 2011, které pořádá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.4.

Univerzita Pardubice hostí Přírdovědnou olympiádu

Jedná se o multidisciplinární týmovou soutěž, která propojuje vědní disciplíny z oblasti přírodovědných a technických věd.

Společnost celý článek
10.8.

Sochy řezbářů ozdobí Bystré

Výtěžek z aukce uměleckých předmětů použije město Bystré na úpravy zahrady v mateřské škole.

Společnost celý článek
20.3.

Den autismu – Na podporu lidí s PAS se rozsvítí Pardubice i okolí modře

V Pardubickém kraji se letos do akce podle slov organizátorů zapojí jak stálí partneři (např. radnice, Krajský úřad, ČSOB Pojišťovna, Univerzita Pardubice, VČD, Tipsport arena, škola Svítání, LENTILKA, Rodinné Integrační Centrum, Atrium palác), tak i noví partneři jako např. Most do života, Slunečnice, ale i kavárny a restaurace v Pardubicích. Svítit letos budou i budovy a místa v Chrudimi, Lankšrouně, nově v Žampachu a možná i v jiných obcích a městech po celém kraji.

Společnost celý článek
5.11.

Donátoři darovali neziskovkám skoro 10 milionů korun

Rádi podporujeme smysluplné projekty, proto se účastníme Burzy filantropie pravidelně. S některými neziskovými organizacemi spolupracujeme po celý rok.

Společnost celý článek
30.1.

Na osobu blízkou se již raději nevymlouvejte

Jen za poslední půlrok toto svoje právo na Dopravním inspektorátu Policie ČR Svitavy uplatnilo 32 osob v řízení o přestupku.

Společnost celý článek
8.2.

Obchvat Chrudimi byl opět "na stole"

Doufám také, že slíbených prvních 20 milionů rozpočtovou změnou projde a první práce na obchvatu skutečně letos začnou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting