Propagační jízda hasičů ze zastaví v našem kraji

24.8.

Propagační jízda hasičů ze zastaví v našem kraji

Propagační jízda hasičů ze zastaví v našem kraji

Letošní propagační jízda členů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska po krajích České republiky dorazí 25. srpna 2011 do Skořenic v Pardubickém kraji, odkud bude putovat směrem na Poličku. Tam ji navečer přivítají představitelé kraje v čele s náměstkem hejtmana Romanem Línkem, který při této příležitosti provětrá svou hasičskou uniformu. Jízda navazuje na tradici z roku 2009, kdy hasiči vezli z přibyslavského hasičského centra oheň na hasičské soutěže CTIF v Ostravě-Vítkovicích. Letos je jejich cílem hasičské víkendové setkání Pyrocar v Přibyslavi. Jízda z historickou Pragou AN z roku 1928 tentokrát odstartovala vÚstřední hasičské škole Bílé Poličany. Do Kořenic dojedou hasiči před desátou hodinou dopoledne. O hodinu později by se měli Ve Vysokém Mýtě na náměstí setkat se starostou města, zástupci firem Stratílek, IVECO Karosa a dalšími. Novopacká pragovka s doprovodem pak bude pokračovat do Litomyšle, kde by měla zastavit na náměstí ve 13.30 hodin a zde mimo jiné vzpomenout na nedávno zesnulého zasloužilého hasiče Miroslava Sobotku. Ve 14.20 budou hasiče čekat v Desné a v 15.45 hodin v Širokém Dole. Do Poličky dorazí kolem po půl páté. Tam je čeká krajská delegace a také další program s odhalením pamětní desky Františku Procházkovi. „Činnost Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je potřebná a nezastupitelná zejména v oblasti prevence a proškolování dětí, mládeže a dospělých. Podílí se i na rozvoji požární ochrany. V Pardubickém kraji sdružuje asi 23 tisíc členů. Kraj proto dobrovolné hasiče každoročně podporuje. Letos obdržely jednotky 5 milionů korun a občanská sdružení 350 tisíc korun,” komentuje jejich činnost a podporu kraje náměstek hejtmana Roman Línek. V pátek 26. srpna bude pragovka pokračovat v do Přibyslavi na letiště. Tam už účastníky čeká třetí největší setkání požárních automobilů v České republice PYROCAR 2011, které pořádá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.5.

Hasiči i policisté dnes převzali medaile

Během slavnostní akce byly rozdány i Plakety HZS ČR dvěma policistům za záchranu lidských životů při požáru bytu. Dva příslušníci, pprap.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubičtí hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

V minulých dvou letech tato náborová akce přivedla na transfuzní oddělení vždy několik desítek nových dárců, zejména z řad mladé generace. A na ni opět cílí i letošní ročník. „U mladých lidí je největší perspektiva směrem do budoucna. Potěší nás, když si k nám opět najdou cestu podobně jako vloni a předloni. Ale samozřejmě vítaný je každý zájemce,“ pronesla primářka Geierová.

Společnost celý článek
25.10.

Start kotlíkových dotací se blíží, žádosti je nutné připravit k odeslání

Zatím je evidován značný rozdíl mezi počtem registrací a počtem žádostí finálně připravených k odeslání. Po kompletním a správném vyplnění formuláře žádosti, je nutné nejpozději do 30. října 2017 stisknout tlačítko „připravit k odeslání“. Žadatel následně obdrží e-mail s odkazem, na který klikne 31. října a otevře obrazovku pro samotné odeslání žádosti.

Společnost celý článek
18.3.

Dvojnásobný otec Josef Pejchal

„Darja byla tak hodná a s porodem počkala na dobu mezi představením a ranní zkouškou.

Společnost celý článek
27.12.

Radní schválili Akční plán rozvoje sociálních služeb Pardubického kraje na rok 2013

Krajští radní v této souvislosti odsouhlasili také návrh rámcové smlouvy o spolupráci s Univerzitou Pardubice.

Společnost celý článek
8.4.

Květnová pověra zastaví svatební kolotoč

Do obřadní síně se nastěhují řemeslníci a uklízečky. Snoubenci se tu objeví zase až koncem května.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting