Protidrogový vlak ukazuje dětem, o co vše je mohou připravit drogy a alkohol

20.11.

Protidrogový vlak ukazuje dětem, o co vše je mohou připravit drogy a alkohol

Od pátku do pondělí mohli cestující na pardubickém hlavním nádraží vidět na třetím nástupišti nezvyklý stříbrný vlak, který místo běžných cestujících vítal žáky základních a středních škol. Důvod je prostý. Jedná se o Protidrogový vlak, který vyrazil na turné po českých, moravských, ale také slovenských městech. S projektem a jeho dalším pokračováním se seznámil také hejtman Martin Netolický, který v rámci regionu převzal nad projektem záštitu. Cílem projektu je varovat děti před rizikem alkoholové a drogové závislosti interaktivní a multimediální formou.
„Prevence není nikdy dost, a proto vítám jakýkoliv smysluplný projekt, který se snaží dětem a studentům pokud možno interaktivní a přitažlivou formou vysvětlit rizika spojená s užíváním alkoholu, kouřením, ale také drogami, které jsou bohužel ve společně relativně snadno dostupné. Obdobné projekty spojené se zkušenostmi drogově závislých nebo těch, kteří se závislosti zbavili, jsou pro studenty z mého pohledu daleko přínosnější než výklad učitele před tabulí,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Do budoucna se chceme s organizátory bavit o možném rozšíření projektu do dalších měst našeho kraje, protože v letošním roce se jedná pouze o Pardubice a Přelouč. Jsem také přesvědčený, že by samotná města měla mít zájem o tento projekt, jelikož je vhodný kromě středních škol také pro druhý stupeň základních škol,“ doplnil hejtman.
Projekt REVOLUTION TRAIN rozšiřuje dosavadní přístupy k primární protidrogové prevenci. Multimediální vlaková souprava je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání. Cílem vlakového programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku, na jeho pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Součástí projektu jsou návazné programy a sběr anonymních dat, která pak mohou jednotlivá města využít pro tvorbu koncepcí protidrogové prevence.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.4.

Pečovat o naši planetu má smysl

Akci pravidelně podporuje Pardubický kraj. „Slavnosti Dne Země jsou již tradicí, mám radost, že se do ní zapojuje čím dál více neziskovek. Je důležité mít na paměti neustálou nutnost ochrany životního prostředí, které sdílíme a učit o něj pečovat všechny, včetně nejmenších,“ zamýšlí se Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
28.7.

Mezinárodní hry hasičů odstraňují bariéry

Devátý ročník mezinárodních Her bez hranic mladých hasičů vyhrálo Bystré v Orlických horách.

Společnost celý článek
19.12.

Ve spolupráci s basketbalovým klubem BK JIP Pardubice se již počtvrté koná výtvarná soutěž BasketMalování pro dětské pacienty Pardubické nemocnice.

BasketMalování odstartovalo v průběhu pátečního dopoledne na oddělení dětské chirurgii, kdy za hospitalizovanými pacienty a jejich rodiči přišel pardubický basketbalový pivot Kamil Švrdlík a PR manažer klubu René Peška. „Jsme moc rádi, že děti tato výtvarná soutěž baví a že můžeme zahájit už čtvrté pokračování této soutěže. Při vzpomínce na minulé ročníky už tušíme, co nás čeká. Každoročně nás děti udiví svou fantazií, takže není vůbec jednoduché vybrat nejlepší obrázky. Věřím, že i tentokrát kreslíři připraví porotě horké chvilky a namalují spoustu krásných obrázků,“ řekl René Peška.

Společnost celý článek
19.2.

Garáž vytočila při premiéře českých hokejistů 400 piv

Garáž totiž získala v těchto dnech od Plzeňského Prazdroje ocenění za dlouholetou spolupráci v péči o pivo.

Společnost celý článek
13.1.

Město chce zateplit domy dětí a mládeže

Na projekty v celkové hodnotě 49 milionů korun může získat dotaci až 45 procent uznatelných nákladů. Zbytek je město připraveno uhradit z městského rozpočtu.

Společnost celý článek
30.1.

Těžil z důvěřivosti seniorů

Když se od seniorů dozvěděl, že osoba, na kterou se ptá, tedy jejich syn, není doma, předstíral s touto telefonický hovor.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting