Protidrogový vlak ukazuje dětem, o co vše je mohou připravit drogy a alkohol

20.11.

Protidrogový vlak ukazuje dětem, o co vše je mohou připravit drogy a alkohol

Od pátku do pondělí mohli cestující na pardubickém hlavním nádraží vidět na třetím nástupišti nezvyklý stříbrný vlak, který místo běžných cestujících vítal žáky základních a středních škol. Důvod je prostý. Jedná se o Protidrogový vlak, který vyrazil na turné po českých, moravských, ale také slovenských městech. S projektem a jeho dalším pokračováním se seznámil také hejtman Martin Netolický, který v rámci regionu převzal nad projektem záštitu. Cílem projektu je varovat děti před rizikem alkoholové a drogové závislosti interaktivní a multimediální formou.
„Prevence není nikdy dost, a proto vítám jakýkoliv smysluplný projekt, který se snaží dětem a studentům pokud možno interaktivní a přitažlivou formou vysvětlit rizika spojená s užíváním alkoholu, kouřením, ale také drogami, které jsou bohužel ve společně relativně snadno dostupné. Obdobné projekty spojené se zkušenostmi drogově závislých nebo těch, kteří se závislosti zbavili, jsou pro studenty z mého pohledu daleko přínosnější než výklad učitele před tabulí,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Do budoucna se chceme s organizátory bavit o možném rozšíření projektu do dalších měst našeho kraje, protože v letošním roce se jedná pouze o Pardubice a Přelouč. Jsem také přesvědčený, že by samotná města měla mít zájem o tento projekt, jelikož je vhodný kromě středních škol také pro druhý stupeň základních škol,“ doplnil hejtman.
Projekt REVOLUTION TRAIN rozšiřuje dosavadní přístupy k primární protidrogové prevenci. Multimediální vlaková souprava je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání. Cílem vlakového programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku, na jeho pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Součástí projektu jsou návazné programy a sběr anonymních dat, která pak mohou jednotlivá města využít pro tvorbu koncepcí protidrogové prevence.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.6.

Explosia není bezpečnostním rizikem

Návštěvu přivítal generální ředitel společnosti Explosia Josef Tichý: „Jsem rád, že si pan hejtman v nabitém programu našel čas a přijal naše pozvání. Můžeme mu tak osobně ukázat, kam směřují investice a jakým směrem se chce naše společnost do budoucna ubírat.“

Společnost celý článek
14.5.

Hotel Veselka byl zbořen před 40 lety

Při této příležitosti připravil Klub přátel Pardubicka přednášku, jejímž cílem je připomenout jeho bohatou historii.

Společnost celý článek
10.8.

Příklad Andrew Feustela je inspirací i pro české děti

Osobní příklad astronauta, který šel houževnatě za svým cílem a splnil si svůj sen, je pro děti opravdu velmi inspirativní.

Společnost celý článek
6.2.

Policisté získali autentické záběry podezřelých

Z domu poté odcizily finanční hotovost v částce několika desítek tisíc korun a z místa odjely přistaveným osobním vozidlem.

Společnost celý článek
12.12.

SKP-CENTRUM prodává výrobky v Globusu

Již po dobu jednoho měsíce mohou obyvatelé Pardubic každý pátek v obchodním centru Globus potkat nenápadný stánek

Společnost celý článek
20.11.

Spolupráce se školami z Balkánu stvrzena

Finální podoba tohoto projektu by měla být představena během jarní návštěvy chorvatské a černohorské strany v České republice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting