Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!

10.4.

Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!


 Do učeben Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Polička ve středu 9. dubna zavítali netradiční hosté, a přesto se v nich kořenilo, míchalo, vykrajovalo a ochutnávalo snad ještě více než obvykle. Právě sem zavítalo více než 120 žáků ze sedmi základních škol Pardubického kraje při letošní premiérové akci kampaně na podporu technických oborů a řemesel TECHNOhrátky.


Škola vyhlášená svou špičkovou gastronomickou tradicí nezůstala nic dlužna své pověsti a pro školáky z osmých tříd připravila bez nadsázky akční program. V jehož průběhu se detailně seznámili s učebními i maturitními obory gastronomie, hotelnictví, kuchař-číšník, cukrář a řezník.


Žáky přišel pozdravit také starosta města Poličky Jaroslav Martinů, který kromě krás a tradic města vyzvedl i skutečnost, že Polička má nejmenší nezaměstnanost na území bývalého okresu Svitavy. „Věřím, že ani vy se neztratíte, protože vaše mládí a elán je vaší hlavní devízou. Kromě gastronomických oborů je na Poličsku zájem především o odborné dělnické profese, obchod a služby nebo strojírenství,“ řekl starosta Jaroslav Martinů.


Jak je při TECHNOhrátkách zvykem, školáci si nabízené obory mohli osahat, mnohdy i doslova vychutnat. Vynikajícími lektory jim byli samotní žáci učiliště. Během manuálních aktivit na jednotlivých stanovištích si děti vyzkoušely například okrasné vyřezávání ovoce (carving), poznávání jednotlivých druhů masných výrobků, přípravu svatebních koláčků a vlastního míchaného nápoje nebo servírování talířů. „Vše, co si žáci sami připravili, to si také na hned na místě snědli a vypili,“ potvrdila Renata Zrůstová, zástupkyně ředitele pro odborný výcvik.


Také zásluhou těchto nápaditých a zábavných činností se žáci i přítomní pedagogové shodli, že právě akce v SOŠ a SOU Polička byla zatím tou nejvydařenější z dosavadního seriálu TECHNOhrátek.


„Škola v Poličce je vybavena nejen špičkovou technikou, ale i vynikajícími pedagogy. Její žáci to dokazují pravidelně při celostátních i mezinárodních oborových soutěžích, v nichž patří mezi nejlepší. Výběr těchto oborů bude pro každého znamenat dobrou volbu,“ potvrdila vysokou úroveň SOŠ a SOU Polička Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.


Dopolední část, v níž žáci prokazovali svoji zručnost v praktických soutěžích, vyhráli „domácí“ školáci z Masarykovy ZŠ Polička. Vědomosti nasbírané na šesti pracovištích dokázali ve vědomostním a poznávacím kvízu nejlépe zúročit žáci Základní školy Resslova z Hlinska.


O tom, že TECHNOhrátky skutečně pomáhají v podpoře výběru technických oborů svědčily i mnohé zvednuté ruce žáků, kteří projevili zájem o studium nabízených profesí.


Druhá akce letošního ročníku projektu TECHNOhrátky se uskuteční ve čtvrtek 24. dubna v Integrované střední škole technické Vysoké Mýto.
Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.9.

Mladí Ukrajinci se na Pastvinách učí česky

Program edukačního pobytu byl zaměřen na výuku českého jazyka, seznámení s českou historií a kulturou.

Společnost celý článek
20.11.

Šanci mají konečně areál Tesly i vyřešení dopravy a parkování u nemocnice

V červenci na společném setkání Pardubický kraj sdělil zástupcům města Pardubice své požadavky na parkovací místa a dopravní dostupnost areálu. Zároveň byly upřesněny zadávací podmínky pro výběrové řízení prodeje areálu Tesla Kyjevská. Tyto podmínky následně projednala jak Rada města Pardubice, tak Rada Pardubického kraje.

Společnost celý článek
26.8.

Pardubicemi znějí nové bartolomějské zvony

Do věže se po dlouhých letech vrátily zvony, které byly zničeny během válečných let.

Společnost celý článek
21.11.

Cyklopecky opět nadělily kolo a další dárky

Vítězná Anička Gerhartová jezdila na výlety na kole s babičkou a dědečkem hlavně po Chrudimsku, kde mají chatu, druhý vylosovaný, Josef Zábský, zase s partnerkou podnikal výlety z Pardubic nebo z míst na trase vlaku.

Společnost celý článek
15.9.

První poprázdninová diskuse s primátorem Demlem

Stejně jako při předešlé internetové diskusi je primátor připraven odpovědět na všechny dotazy.

Společnost celý článek
6.4.

Univerzita Pardubice vystavuje obrazy a kresby Zdeňka Sejčka

Poslední prací autora jsou publikace sledující umělce tvořící v Železných horách od epochy romantismu až po současnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting