Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!

10.4.

Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!


 Do učeben Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Polička ve středu 9. dubna zavítali netradiční hosté, a přesto se v nich kořenilo, míchalo, vykrajovalo a ochutnávalo snad ještě více než obvykle. Právě sem zavítalo více než 120 žáků ze sedmi základních škol Pardubického kraje při letošní premiérové akci kampaně na podporu technických oborů a řemesel TECHNOhrátky.


Škola vyhlášená svou špičkovou gastronomickou tradicí nezůstala nic dlužna své pověsti a pro školáky z osmých tříd připravila bez nadsázky akční program. V jehož průběhu se detailně seznámili s učebními i maturitními obory gastronomie, hotelnictví, kuchař-číšník, cukrář a řezník.


Žáky přišel pozdravit také starosta města Poličky Jaroslav Martinů, který kromě krás a tradic města vyzvedl i skutečnost, že Polička má nejmenší nezaměstnanost na území bývalého okresu Svitavy. „Věřím, že ani vy se neztratíte, protože vaše mládí a elán je vaší hlavní devízou. Kromě gastronomických oborů je na Poličsku zájem především o odborné dělnické profese, obchod a služby nebo strojírenství,“ řekl starosta Jaroslav Martinů.


Jak je při TECHNOhrátkách zvykem, školáci si nabízené obory mohli osahat, mnohdy i doslova vychutnat. Vynikajícími lektory jim byli samotní žáci učiliště. Během manuálních aktivit na jednotlivých stanovištích si děti vyzkoušely například okrasné vyřezávání ovoce (carving), poznávání jednotlivých druhů masných výrobků, přípravu svatebních koláčků a vlastního míchaného nápoje nebo servírování talířů. „Vše, co si žáci sami připravili, to si také na hned na místě snědli a vypili,“ potvrdila Renata Zrůstová, zástupkyně ředitele pro odborný výcvik.


Také zásluhou těchto nápaditých a zábavných činností se žáci i přítomní pedagogové shodli, že právě akce v SOŠ a SOU Polička byla zatím tou nejvydařenější z dosavadního seriálu TECHNOhrátek.


„Škola v Poličce je vybavena nejen špičkovou technikou, ale i vynikajícími pedagogy. Její žáci to dokazují pravidelně při celostátních i mezinárodních oborových soutěžích, v nichž patří mezi nejlepší. Výběr těchto oborů bude pro každého znamenat dobrou volbu,“ potvrdila vysokou úroveň SOŠ a SOU Polička Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.


Dopolední část, v níž žáci prokazovali svoji zručnost v praktických soutěžích, vyhráli „domácí“ školáci z Masarykovy ZŠ Polička. Vědomosti nasbírané na šesti pracovištích dokázali ve vědomostním a poznávacím kvízu nejlépe zúročit žáci Základní školy Resslova z Hlinska.


O tom, že TECHNOhrátky skutečně pomáhají v podpoře výběru technických oborů svědčily i mnohé zvednuté ruce žáků, kteří projevili zájem o studium nabízených profesí.


Druhá akce letošního ročníku projektu TECHNOhrátky se uskuteční ve čtvrtek 24. dubna v Integrované střední škole technické Vysoké Mýto.
Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.8.

Chcete vyhrát? Přijďte na Pernštýnské náměstí

Zájemci tu budou moci vyplnit kvízový lístek, který bude zahrnut do slosování o atraktivní odměny.

Společnost celý článek
19.8.

Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

Pardubice budou vyznačeny na tzv. zelené dálniční cestě začínající už v Praze.

Společnost celý článek
23.9.

8. ROČNÍK SOUTĚŽE „MALÝ SOPTÍK 2019“ se konal opět na Výstavišti v Lounech.

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, územní odbor Žatec ve spolupráci s Policií ČR a za finanční podpory Města Loun pořádal již 8. ročník soutěže „Malý Soptík“ na Výstavišti v Lounech. Soutěž zahájila za Hasičský záchranný sbor, územní odbor Žatec kpt. Bc. Radka Brunclíková a starosta města Loun pan Mgr. Pavel Janda. V letošním roce byl o soutěž „Malý Soptík“ velký zájem. Zúčastnilo se jí 16 čtyřčlenných družstev předškoláků z MŠ Loun, Dobroměřic a Lenešic.

Společnost celý článek
25.2.

Zkorodované sloupy procházejí kontrolou

Předpokládaný konec kontrol je naplánován na konec března.

Společnost celý článek
12.10.

Výstava Slavné vily Pardubického kraje

Expozice představuje více než 50 vil, které si nechali postavit lékaři, průmyslníci, umělci i politici našeho kraje.

Společnost celý článek
17.1.

Stojí za oběma přepadeními tatáž osoba?

Krátce po tomto incidentu došlo k dalšímu přepadení. Tentokrát se mělo jednat o poštovní ústav na Lanškrounsku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting