Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!

10.4.

Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!


 Do učeben Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Polička ve středu 9. dubna zavítali netradiční hosté, a přesto se v nich kořenilo, míchalo, vykrajovalo a ochutnávalo snad ještě více než obvykle. Právě sem zavítalo více než 120 žáků ze sedmi základních škol Pardubického kraje při letošní premiérové akci kampaně na podporu technických oborů a řemesel TECHNOhrátky.


Škola vyhlášená svou špičkovou gastronomickou tradicí nezůstala nic dlužna své pověsti a pro školáky z osmých tříd připravila bez nadsázky akční program. V jehož průběhu se detailně seznámili s učebními i maturitními obory gastronomie, hotelnictví, kuchař-číšník, cukrář a řezník.


Žáky přišel pozdravit také starosta města Poličky Jaroslav Martinů, který kromě krás a tradic města vyzvedl i skutečnost, že Polička má nejmenší nezaměstnanost na území bývalého okresu Svitavy. „Věřím, že ani vy se neztratíte, protože vaše mládí a elán je vaší hlavní devízou. Kromě gastronomických oborů je na Poličsku zájem především o odborné dělnické profese, obchod a služby nebo strojírenství,“ řekl starosta Jaroslav Martinů.


Jak je při TECHNOhrátkách zvykem, školáci si nabízené obory mohli osahat, mnohdy i doslova vychutnat. Vynikajícími lektory jim byli samotní žáci učiliště. Během manuálních aktivit na jednotlivých stanovištích si děti vyzkoušely například okrasné vyřezávání ovoce (carving), poznávání jednotlivých druhů masných výrobků, přípravu svatebních koláčků a vlastního míchaného nápoje nebo servírování talířů. „Vše, co si žáci sami připravili, to si také na hned na místě snědli a vypili,“ potvrdila Renata Zrůstová, zástupkyně ředitele pro odborný výcvik.


Také zásluhou těchto nápaditých a zábavných činností se žáci i přítomní pedagogové shodli, že právě akce v SOŠ a SOU Polička byla zatím tou nejvydařenější z dosavadního seriálu TECHNOhrátek.


„Škola v Poličce je vybavena nejen špičkovou technikou, ale i vynikajícími pedagogy. Její žáci to dokazují pravidelně při celostátních i mezinárodních oborových soutěžích, v nichž patří mezi nejlepší. Výběr těchto oborů bude pro každého znamenat dobrou volbu,“ potvrdila vysokou úroveň SOŠ a SOU Polička Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.


Dopolední část, v níž žáci prokazovali svoji zručnost v praktických soutěžích, vyhráli „domácí“ školáci z Masarykovy ZŠ Polička. Vědomosti nasbírané na šesti pracovištích dokázali ve vědomostním a poznávacím kvízu nejlépe zúročit žáci Základní školy Resslova z Hlinska.


O tom, že TECHNOhrátky skutečně pomáhají v podpoře výběru technických oborů svědčily i mnohé zvednuté ruce žáků, kteří projevili zájem o studium nabízených profesí.


Druhá akce letošního ročníku projektu TECHNOhrátky se uskuteční ve čtvrtek 24. dubna v Integrované střední škole technické Vysoké Mýto.
Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.4.

Policisté hledají svědky dopravní nehody v obci Bukovina

Dvacetiletá spolujezdkyně na předním sedadle utrpěla těžké zranění, kterým bohužel v nemocnici podlehla.

Společnost celý článek
21.1.

Soutěž Arniky chce upozornit na nebezpečné hračky

Rádi bychom povzbudili zájem lidí o to, jaké hračky jsou pro děti bezpečné a jaké mohou ublížit.

Společnost celý článek
6.8.

Ve slatiňanském muzeu otevřeli novou výstavu

Akademický malíř Jan Jüngling je zkušeným pedagogem na uměleckých školách v Praze

Společnost celý článek
10.1.

Silver A v paměti tří generací

Za srdce vzal i úryvek z vydané knihy Hlasy z hořících domů v přednesu Josefa Somra o prvním zatýkání v Ležákách.

Společnost celý článek
9.10.

Město může uklidit pouze část chodníků

Pardubice se připravují na první zimu, během níž bude platit takzvaný chodníkový zákon.

Společnost celý článek
30.4.

Pardubičtí zastupitelé na návštěvě ve Foxconnu

„Z návštěvy mám celkově příznivý dojem. Jsem rád, že jsem měl možnost vidět, jaké technologie u nás v České republice Foxconn vyvíjí a že v Pardubicích dokážeme držet krok s nejmodernějšími světovými firmami,“ řekl Jan Linhart. „Je dobře, že se Foxconn snaží otevírat a více komunikovat s veřejností a zástupci města. Podle mého názoru je důležité, aby se velcí zaměstnavatelé podíleli na rozvoji celého Pardubického kraje,“ doplnil Jan Mazuch.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting