Průmyslovku v Hradecké čeká rekonstrukce

24.7.

Průmyslovku v Hradecké čeká rekonstrukce

Průmyslovku v Hradecké čeká rekonstrukce

Zhruba 13,5 milionu korun bude stát rekonstrukce střechy Střední průmyslové školy v Hradecké ulici v Hradci Králové. Krajští radní včera již schválili výběr firmy, která stavbu provede. S rozsáhlými opravami by dělníci měli začít v průběhu srpna a skončit je do konce letošního roku. Provoz školy to nijak výrazně nenaruší. „Oprava střechy Střední průmyslové školy v Hradci Králové v Hradecké ulici patří mezi největší stavební akce, které se letos v létě na krajských školách rozběhnou. K nejnákladnějším dále patří například rekonstrukce sociálního zařízení za 10 milionů korun v budově Jana Masaryka, který je součástí Domova mládeže, internátu a školní jídelny v hradecké Vocelově ulici,“ řekl krajský radní Jiří Nosek, který je odpovědný za oblast školství. Ve středních školách, které zřizuje Královéhradecký kraj, dělníci o prázdninách provedou opravy za bezmála 30 milionů korun. Vedle velkých investičních akcí se ve školských zařízeních uskuteční desítky dalších drobnějších, které školy zaplatí z vlastních zdrojů. Přes prázdniny se především vylepšuje to, co není možné provést za běžného provozu - malování, nátěry oken či opravy podlah. Na rekonstrukce a opravy škol a školských zařízení by letos mělo jít zhruba 170 milionů korun. Z toho 140 milionů korun by měl zaplatit kraj ze svého rozpočtu. Za dalších 30,5 milionu korun se uskuteční drobné opravy či nákupy z vlastních finančních zdrojů škol.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.2.

Handicapovaní mají šanci získat sportovní vybavení. Startují Nezastavitelní.

Nezastavitelní volně navazují na dva úspěšné ročníky Birell Jízdy. Díky nim získalo 14 lidí handbike či kolo v celkové hodnotě více než 1 mil. Kč.

Společnost celý článek
21.5.

Vzpomínka na aviatika Jana Kašpara

Milovníci létání a politici se sešli, aby vzpomněli na výročí narození Jana Kašpara.

Společnost celý článek
26.5.

Na Den dětí a hračku století zvou do muzea v Poličce

Bránu do světa dětských her otevírá hračka. Svět hraček je zvláštní říší, kde si děti mohou postavit svůj vlastní svět. A tomuto světu již několik desetiletí vévodí stavebnice LEGO, která je současně označována „hračkou století“.

Společnost celý článek
16.2.

Univerzita pořádá mezinárodní seminář pro projektové manažery

V první sekci bude diskutováno 17 příspěvků o projektových zkušenostech.

Společnost celý článek
22.7.

CzechTourism nabídl kraji pomocnou ruku

Pardubický kraj vytvořil síť certifikovaných Turistických informačních center, která podporuje.

Společnost celý článek
4.11.

Kácení topolů omezí provoz

Kácení začne ve čtvrtek 6. listopadu kolem půl deváté dopoledne, a omezí provoz na silnici v úseku od odbočky na Spojil a Počáply. bezpečné staré proschlé topoly, které ohrožují bezpečnost silničního provozu na komunikaci i na cyklostezce na protější straně silnice,“ vysvětlil vedoucí odboru životního prostředí pardubického magistrátu Miroslav Míča.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting