Průmyslovku v Hradecké čeká rekonstrukce

24.7.

Průmyslovku v Hradecké čeká rekonstrukce

Průmyslovku v Hradecké čeká rekonstrukce

Zhruba 13,5 milionu korun bude stát rekonstrukce střechy Střední průmyslové školy v Hradecké ulici v Hradci Králové. Krajští radní včera již schválili výběr firmy, která stavbu provede. S rozsáhlými opravami by dělníci měli začít v průběhu srpna a skončit je do konce letošního roku. Provoz školy to nijak výrazně nenaruší. „Oprava střechy Střední průmyslové školy v Hradci Králové v Hradecké ulici patří mezi největší stavební akce, které se letos v létě na krajských školách rozběhnou. K nejnákladnějším dále patří například rekonstrukce sociálního zařízení za 10 milionů korun v budově Jana Masaryka, který je součástí Domova mládeže, internátu a školní jídelny v hradecké Vocelově ulici,“ řekl krajský radní Jiří Nosek, který je odpovědný za oblast školství. Ve středních školách, které zřizuje Královéhradecký kraj, dělníci o prázdninách provedou opravy za bezmála 30 milionů korun. Vedle velkých investičních akcí se ve školských zařízeních uskuteční desítky dalších drobnějších, které školy zaplatí z vlastních zdrojů. Přes prázdniny se především vylepšuje to, co není možné provést za běžného provozu - malování, nátěry oken či opravy podlah. Na rekonstrukce a opravy škol a školských zařízení by letos mělo jít zhruba 170 milionů korun. Z toho 140 milionů korun by měl zaplatit kraj ze svého rozpočtu. Za dalších 30,5 milionu korun se uskuteční drobné opravy či nákupy z vlastních finančních zdrojů škol.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.5.

Gurmánský BEKO FRESH festival míří do Pardubic. Se Zdeňkem Pohlreichem v hlavní roli

Festivalová tour přilákala v minulém roce bezmála 100 tisíc návštěvníků, kteří zkonzumovali celkem 300 tisíc degustačních porcí. Na každém z festivalů se pak představilo 20 top restaurací, 11 pivovarů, které dohromady přivezly na 50 pivních druhů a vytočily 25 tisíc piv, 10 vinařství s 10 tisíci prodanými lahvemi vína a 4 pražírny kávy, které uvařily na 10 tisíc káv.

Společnost celý článek
17.9.

Klíč k technickým profesím zvaný TECHNO startuje letošní podzim

TECHNOhrátky se v roce 2014 nepochybně podílely na dlouho nevídaném, mírném vzestupu zájemců o technické obory na středních školách v Pardubickém kraji. Zda jde o trvalejší pozitivní jev, se však letos nepodařilo prokázat. Naopak – počty žáků v 1. ročnících středních technických škol vykázaly opět pokles. Jejich ředitelé, stejně jako školští odborníci však vidí příčinu jinde.

Společnost celý článek
13.3.

Požadoval 8 milionů korun

Obviněnému může být uložen, v případě prokázání viny, až dvanáctiletý trest odnětí svobody.

Společnost celý článek
2.10.

Pardubice přivítají vesmírné cestovatele

Ve dnech 4. - 10. října se v Praze uskuteční ojedinělá událost. Město navštíví celkem 53 astronautů a kosmonautů

Společnost celý článek
30.8.

Jak dál s přijímacími zkouškami

Největší převis poptávky byl o studium na gymnáziích.

Společnost celý článek
18.10.

Do Studáneckého lesa vyrazí v nejbližších týdnech těžaři.

V korunách stromů se tak stále nachází množství suchých a ulámaných korun borovic a větví, které hrozí pádem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting