První jízda nesmí být tou poslední

10.1.

První jízda nesmí být tou poslední

První jízda nesmí být tou poslední

Odbor služby dopravní policie Krajského ředitelství Pardubického kraje na letošní rok připravil program, který by měl hlavně nastávající a mladé řidiče přesvědčit, proč je důležité řídit s rozumem.    Preventivních programů, zaměřených na dopravu jsme v minulosti měli spoustu, ale vždy jsme na toto téma spíše diskutovali. Letos krajští dopravní policisté zvolili jinou metodu, kdy při osvětě, proč je důležité dodržovat pravidla silničního provozu, jim bude pomáhat pásmo s autentickými záběry z dopravních nehod, kde mladí řidiči nebo jejich spolujezdci přišli o život.   Prezentaci budou přednášet policisté, kteří mají zkušenosti z vyšetřování dopravních nehod a mladým či nastávajícím řidičům tak mohou objasnit okolnosti konkrétních havárií. Prezentace je zaměřena na cílovou skupinu lidí ve věku 15-19 let. Samozřejmě, že policisté nezapomínají na to, že mezi nimi mohou být i „slabší jedinci“. Dříve, než bude toto „video“ spuštěno, budou studenti, či žáci autoškol na záběry na fotografiích upozorněni. Ti, kteří takové obrázky nechtějí vidět, budou moci z učebny odejít.   Z minulých zkušeností muži zákona dobře vědí, že v dnešní době si mladí lidé nepřipouštějí, že by se jim něco takového mohlo stát. Skutečnost je ovšem – a bohužel – jiná, a o tom je mají právě zmíněné fotografie společně se statistickými čísly přesvědčit.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.10.

Bílá pastelka vyjde opět do ulic měst

Patnáctý říjen je od roku 1964, pod názvem Den bílé hole, mezinárodním svátkem zrakově postižených lidí.

Společnost celý článek
8.7.

Aby léto bylo bez požárů

Během loňského extrémně horkého a suchého léta vyjížděli hasiči k nejvíc požárům za posledních 20 let. Od 1. července do 30. srpna 2015 zasahovali hasiči u 5 738 požárů. Při těchto požárech zemřelo 28 osob a 356 osob bylo zraněno.

Společnost celý článek
14.11.

Třemošnická firma oslavila 195 let své existence

Vývojové centrum zvýší spolehlivost výrobků a rozšíří portfolio pro zákazníky.

Společnost celý článek
26.6.

Univerzitní náměstí v Hradci Králové ponese jméno Václava Havla

Náměstí uvnitř univerzitního kampusu Na Soutoku ponese jméno Václava Havla. Návrh Univerzity Hradec Králové se rozhodli podpořit zastupitelé, již minulý týden ho schválila městská rada. Slavnostní odhalení nového pojmenování piazzety je plánované 16. listopadu, tedy den před 30. výročím sametové revoluce.

Společnost celý článek
12.8.

Primátor Charvát: Připravme se na případné přívalové deště včas

Sucho a tropická vedra mají pokračovat minimálně do pátku. Meteorologové předpokládají denní teploty v rozmezí 32 až 37 stupňů Celsia.

Společnost celý článek
9.1.

Výtvarnou soutěží proti diskriminaci

„Bez hranic“, tak zní název soutěže, kterou vyhlásilo Informační středisko Evropské unie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting