První jízda nesmí být tou poslední

10.1.

První jízda nesmí být tou poslední

První jízda nesmí být tou poslední

Odbor služby dopravní policie Krajského ředitelství Pardubického kraje na letošní rok připravil program, který by měl hlavně nastávající a mladé řidiče přesvědčit, proč je důležité řídit s rozumem.    Preventivních programů, zaměřených na dopravu jsme v minulosti měli spoustu, ale vždy jsme na toto téma spíše diskutovali. Letos krajští dopravní policisté zvolili jinou metodu, kdy při osvětě, proč je důležité dodržovat pravidla silničního provozu, jim bude pomáhat pásmo s autentickými záběry z dopravních nehod, kde mladí řidiči nebo jejich spolujezdci přišli o život.   Prezentaci budou přednášet policisté, kteří mají zkušenosti z vyšetřování dopravních nehod a mladým či nastávajícím řidičům tak mohou objasnit okolnosti konkrétních havárií. Prezentace je zaměřena na cílovou skupinu lidí ve věku 15-19 let. Samozřejmě, že policisté nezapomínají na to, že mezi nimi mohou být i „slabší jedinci“. Dříve, než bude toto „video“ spuštěno, budou studenti, či žáci autoškol na záběry na fotografiích upozorněni. Ti, kteří takové obrázky nechtějí vidět, budou moci z učebny odejít.   Z minulých zkušeností muži zákona dobře vědí, že v dnešní době si mladí lidé nepřipouštějí, že by se jim něco takového mohlo stát. Skutečnost je ovšem – a bohužel – jiná, a o tom je mají právě zmíněné fotografie společně se statistickými čísly přesvědčit.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.10.

Neziskovky a podnikatelé si vyzkouší pilotní burzy filantropie

Seminář je určen pro neziskové organizace a širokou veřejnost.

Společnost celý článek
17.10.

Vlastníci historických domů mohou žádat o dotace na opravy

Letos možnosti získat dotaci od státu a města využili majitelé dvou měšťanských domů a pardubického Zámku.

Společnost celý článek
3.10.

V hejtmanské kanceláři jak na střelnici

Ivo Toman totiž přijal olympijského vítěze Davida Kosteleckého, který letos v Pekingu triumfoval v disciplíně trap.

Společnost celý článek
5.9.

Příští víkend bude patřit památkám

„Stejně jako loni se mohou zájemci rozjet za památkami na růžových rekolech nebo koloběžkách, které si mohu bezplatně zapůjčit v infopointech před nádražím či u informačního centra u Zelené brány. A ani letos nechybí soutěž. Pro prvních 60 návštěvníků akce, kteří nasbírají minimálně 10 razítek do hrací karty, bude pod Zelenou bránou připravena káva zdarma,“ dodala organizátorka.

Společnost celý článek
4.12.

Kam se poděly české a moravské tance? V tanečních se učí jen polka

Jenže co takový kvapík, čtverylka, odzemek, verbuňk, ondráš, kalamajka, skočná či maděra? Živý český folklór se pomalu vytrácí, udržuje se jen v menších dědinách na Moravě, v Čechách pak snad jedině na Chodsku. V paměti lidí ho pak pomáhají udržovat folklórní soubory v celé republice.

Společnost celý článek
26.3.

Noc mladých výzkumníků - večer plný vědeckých zajímavostí na pardubickém zámku

Během večera se návštěvníci dozvědí například vše o svém srdci. Vyzkouší, že matematika může být napínavá hra a zapojí se do velikonočního chemického kouzlení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting