První krajská miminka se mají k světu

15.2.

První krajská miminka se mají k světu

Narodili se v prvních hodinách letošního roku. První byla holčička Ema Švecová, kterou maminka přivedla na svět v Orlickoústecké nemocnici necelou půlhodinu po silvestrovské půlnoci. O dvě hodiny později se narodil první letošní chlapec v kraji. Stal se jím Patrik Vondra, který má v rodném listě zapsané Pardubice a místní porodnici. Na konci šestinedělí jejich rodiny navštívili i krajští radní Hana Štěpánová a Ladislav Valtr, aby jim předali symbolické i peněžní dárky od Pardubického kraje.

„Vedle příležitosti osobní gratulace k rodinnému štěstí a radosti ze zdravého miminka, mě také velmi zajímalo, jak byli rodiče spokojeni s péčí v našich porodnicích,“ řekl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Zatímco pro Švecovi to byla první zkušenost, Vondrovi rodili už po třetí a pokaždé to byl kluk.

„Porod začal na Silvestra a byli jsme v celé porodnici sami s personálem, všichni byli moc milí a vstřícní,“ vzpomínala Lenka Švecová, která je učitelkou na prvním stupni základní školy. Její manžel pracuje v rodinné firmě a u porodu byl ženě oporou. Do budoucna určitě nechtějí zůstat jen u jedináčka.

Vondrovi ještě sledovali z okna silvestrovský ohňostroj a do porodnice se vydali až o půl druhé ráno. Jejich třetí syn byl na světě za pár minut. „Já jsem v Pardubicích rodila potřetí a nikam jinam bych nejela, jsem tu spokojená,“ konstatovala Lenka Vondrová, která sice vystudovala jazyky, ale do budoucna se plánuje zaměřit spíš na mlsné jazýčky s vlastní výrobou dortů. S manželem živnostníkem a třemi syny chce mít čas rodinu.

„Po dnešku nemám o budoucí generaci obavy. Je vidět, že i mladé ženy s kariérou se neobávají mít více dětí, byly to velmi sympatické návštěvy,“ komentovala setkání s rodinami prvních letošních dětí radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.6.

Krátkodobé přerušení telefonního spojení do Pardubické nemocnice

V úterý 30. 6. 2015 a ve středu 1. 7. 2015 vždy mezi 23.00 až 23.59 hod. k výpadku pevných linek na dobu 10 minut v Pardubické nemocnici. Důvodem odstávky je nutná technická údržba telefonní ústředny.

Společnost celý článek
21.10.

Pardubické gymnázium bylo včera kvůli požáru evakuováno, naštěstí jen cvičně

Gymnázium je pětipodlažní nepodsklepený objekt o rozměrech 63 x 16 m. Výška budovy je přibližně 15 m. V objektu se nachází mimo jiné dílna údržby, sklad učebnic, kanceláře, byt správce, kabinet, respirium, zámečnická dílna, sklad sešitů, elektrorozvod a další technické místnosti, ale hlavně také sklad chemikálií (amoniak, kyselina sírová a dusičná, rtuť, toulen, xylen).

Společnost celý článek
2.7.

Pečují o handicapované předškoláčky, Pardubický kraj chválí

Přístup Mateřské školy v Ústí nad Orlicí, městské části Černovír, není ojedinělý.

Společnost celý článek
26.9.

Ústeckoorlické integrační setkání osob se zdravotním postižením

Příchozí měli možnost si zde vyzkoušet, jak se osobám se zdravotním postižením ve městě žije (jízda na invalidním vozíku, chůze poslepu s holí, malování ústy a mnoho dalších aktivit, které jsou pro osoby se zdravotním postižením běžné a pro většinu z nás nevšední).

Společnost celý článek
15.6.

Informace ze 40. mimořádného jednání Rady Pardubického kraje

Chce uklidnit vypjatou situaci, proto rada rozhodla o opakovaném vyhlášení konkurzního řízení.

Společnost celý článek
3.6.

Nejúspěšnější vesnice jsou na Svitavsku

Do celostátních kol dalších soutěží postupují nositelé Zlaté, Zelené a Oranžové stuhy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting