První krajská miminka se mají k světu

15.2.

První krajská miminka se mají k světu

Narodili se v prvních hodinách letošního roku. První byla holčička Ema Švecová, kterou maminka přivedla na svět v Orlickoústecké nemocnici necelou půlhodinu po silvestrovské půlnoci. O dvě hodiny později se narodil první letošní chlapec v kraji. Stal se jím Patrik Vondra, který má v rodném listě zapsané Pardubice a místní porodnici. Na konci šestinedělí jejich rodiny navštívili i krajští radní Hana Štěpánová a Ladislav Valtr, aby jim předali symbolické i peněžní dárky od Pardubického kraje.

„Vedle příležitosti osobní gratulace k rodinnému štěstí a radosti ze zdravého miminka, mě také velmi zajímalo, jak byli rodiče spokojeni s péčí v našich porodnicích,“ řekl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Zatímco pro Švecovi to byla první zkušenost, Vondrovi rodili už po třetí a pokaždé to byl kluk.

„Porod začal na Silvestra a byli jsme v celé porodnici sami s personálem, všichni byli moc milí a vstřícní,“ vzpomínala Lenka Švecová, která je učitelkou na prvním stupni základní školy. Její manžel pracuje v rodinné firmě a u porodu byl ženě oporou. Do budoucna určitě nechtějí zůstat jen u jedináčka.

Vondrovi ještě sledovali z okna silvestrovský ohňostroj a do porodnice se vydali až o půl druhé ráno. Jejich třetí syn byl na světě za pár minut. „Já jsem v Pardubicích rodila potřetí a nikam jinam bych nejela, jsem tu spokojená,“ konstatovala Lenka Vondrová, která sice vystudovala jazyky, ale do budoucna se plánuje zaměřit spíš na mlsné jazýčky s vlastní výrobou dortů. S manželem živnostníkem a třemi syny chce mít čas rodinu.

„Po dnešku nemám o budoucí generaci obavy. Je vidět, že i mladé ženy s kariérou se neobávají mít více dětí, byly to velmi sympatické návštěvy,“ komentovala setkání s rodinami prvních letošních dětí radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.8.

Pardubické mateřinky se o děti starají také o prázdninách

Rodiče v době letních prázdnin často řeší, jak zabavit své ratolesti. Děti školou povinné většinou míří na některý z letních táborů, u předškoláků jsou však možnosti rodičů omezenější. Pardubické mateřské školy jsou proto v provozu i v tomto období, tak aby v každém školském obvodu byla každý týden otevřena alespoň jedna školka.

Společnost celý článek
5.6.

McDonald´s zve do zákulisí restaurací

McDonald´s rozšířil sortiment dezertů a nově v McCafé nabízí zákusky pro zákazníky s laktózovou intolerancí a bezlepkovou dietou.

Společnost celý článek
13.6.

Vzpomínka na Jiřího Potůčka

V místech jeho úmrtí je na jeho památku umístěn pomník, u kterého mu vzdali čest zástupci Armády České republiky, představitelé města Pardubic v čele s primátorkou MUDr. Štěpánkou Fraňkovou a za Krajské ředitelství policie Pardubického kraje, vedoucí Územního odboru Pardubice plk. Mgr. Marcel Daníček, který k památníku položil smuteční kytici karafiátů.

Společnost celý článek
7.11.

Jaké projekty lze uplatnit v rámci OP Životní prostředí

V oblasti školství to je pět záměrů, v oblasti sociálních věcí jeden projekt.

Společnost celý článek
9.10.

Exministra Kalouska zajímal v Pardubicích především IT průmysl

V dopoledních hodinách absolvoval bývalý ministr financí debatu se studenty a učiteli Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Společnost celý článek
2.5.

Sto let autobusové dopravy v Pardubicích

Beseda se samozřejmě bude týkat i současnosti a řeč přijde i na plány pardubické městské hromadné dopravy do budoucna.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting