První krajská miminka se mají k světu

15.2.

První krajská miminka se mají k světu

Narodili se v prvních hodinách letošního roku. První byla holčička Ema Švecová, kterou maminka přivedla na svět v Orlickoústecké nemocnici necelou půlhodinu po silvestrovské půlnoci. O dvě hodiny později se narodil první letošní chlapec v kraji. Stal se jím Patrik Vondra, který má v rodném listě zapsané Pardubice a místní porodnici. Na konci šestinedělí jejich rodiny navštívili i krajští radní Hana Štěpánová a Ladislav Valtr, aby jim předali symbolické i peněžní dárky od Pardubického kraje.

„Vedle příležitosti osobní gratulace k rodinnému štěstí a radosti ze zdravého miminka, mě také velmi zajímalo, jak byli rodiče spokojeni s péčí v našich porodnicích,“ řekl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Zatímco pro Švecovi to byla první zkušenost, Vondrovi rodili už po třetí a pokaždé to byl kluk.

„Porod začal na Silvestra a byli jsme v celé porodnici sami s personálem, všichni byli moc milí a vstřícní,“ vzpomínala Lenka Švecová, která je učitelkou na prvním stupni základní školy. Její manžel pracuje v rodinné firmě a u porodu byl ženě oporou. Do budoucna určitě nechtějí zůstat jen u jedináčka.

Vondrovi ještě sledovali z okna silvestrovský ohňostroj a do porodnice se vydali až o půl druhé ráno. Jejich třetí syn byl na světě za pár minut. „Já jsem v Pardubicích rodila potřetí a nikam jinam bych nejela, jsem tu spokojená,“ konstatovala Lenka Vondrová, která sice vystudovala jazyky, ale do budoucna se plánuje zaměřit spíš na mlsné jazýčky s vlastní výrobou dortů. S manželem živnostníkem a třemi syny chce mít čas rodinu.

„Po dnešku nemám o budoucí generaci obavy. Je vidět, že i mladé ženy s kariérou se neobávají mít více dětí, byly to velmi sympatické návštěvy,“ komentovala setkání s rodinami prvních letošních dětí radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.4.

Začíná oprava dalších nemošických mostů

Po rekonstrukci mostu přes řeku Chrudimku se Nemošice letos dočkají opravy dalších dvou mostů.

Společnost celý článek
14.2.

Miroslav Zikmund oslaví 88. narozeniny v Pardubicích

88. narozeniny oslaví dne 14. února v Pardubicích Miroslav Zikmund, který spolu s Jiřím Hanzelkou procestoval celý svět.

Společnost celý článek
17.6.

Gymnázium Mozartova je v novém kabátě

„Objekt dnešního gymnázia převzal Pardubický kraj do svého vlastnictví od města Pardubice v roce 2010. Budova od svého vzniku v roce 1976 neprošla žádnou významnou rekonstrukcí, a proto jsem rád, že se nám díky přispění evropských fondů podařilo zlepšit nejen vzhled školy, ale především zajistit její ekonomičtější provoz,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V současné době uskutečňujeme obdobné práce také na druhém pardubickém gymnáziu v Dašické ulici, ale také na sousedním sportovním gymnáziu,“ dodal hejtman Netolický.

Společnost celý článek
17.4.

Tunel Hřebeč je tento týden uzavřen

Policie proto žádá řidiče, aby při projíždění po objízdné trase dodržovali dopravní předpisy

Společnost celý článek
14.11.

Přijďte zažít Noc venku 2017

„Budeme rádi, když si co nejvíce lidí přijde vyzkoušet, jaké to je, spát venku v zimním počasí,“ uvedla koordinátorka Mgr. Lenka Šuláková. Lidé si z události mimo jiné odnesou netradiční zážitek, dozví se o službách, které lidé bez domova využívají, a také jakým způsobem mohou sami pomáhat.

Společnost celý článek
13.9.

Už za týden se budou vyhlašovat nejlepší podnikatelé Pardubického kraje

Slavnostní vyhlášení regionálních vítězů se koná v kongresovém centru ATRIUM Palace (Pardubice, Masarykovo náměstí 2799) od 18:00.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting