První krajská miminka se mají k světu

15.2.

První krajská miminka se mají k světu

Narodili se v prvních hodinách letošního roku. První byla holčička Ema Švecová, kterou maminka přivedla na svět v Orlickoústecké nemocnici necelou půlhodinu po silvestrovské půlnoci. O dvě hodiny později se narodil první letošní chlapec v kraji. Stal se jím Patrik Vondra, který má v rodném listě zapsané Pardubice a místní porodnici. Na konci šestinedělí jejich rodiny navštívili i krajští radní Hana Štěpánová a Ladislav Valtr, aby jim předali symbolické i peněžní dárky od Pardubického kraje.

„Vedle příležitosti osobní gratulace k rodinnému štěstí a radosti ze zdravého miminka, mě také velmi zajímalo, jak byli rodiče spokojeni s péčí v našich porodnicích,“ řekl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Zatímco pro Švecovi to byla první zkušenost, Vondrovi rodili už po třetí a pokaždé to byl kluk.

„Porod začal na Silvestra a byli jsme v celé porodnici sami s personálem, všichni byli moc milí a vstřícní,“ vzpomínala Lenka Švecová, která je učitelkou na prvním stupni základní školy. Její manžel pracuje v rodinné firmě a u porodu byl ženě oporou. Do budoucna určitě nechtějí zůstat jen u jedináčka.

Vondrovi ještě sledovali z okna silvestrovský ohňostroj a do porodnice se vydali až o půl druhé ráno. Jejich třetí syn byl na světě za pár minut. „Já jsem v Pardubicích rodila potřetí a nikam jinam bych nejela, jsem tu spokojená,“ konstatovala Lenka Vondrová, která sice vystudovala jazyky, ale do budoucna se plánuje zaměřit spíš na mlsné jazýčky s vlastní výrobou dortů. S manželem živnostníkem a třemi syny chce mít čas rodinu.

„Po dnešku nemám o budoucí generaci obavy. Je vidět, že i mladé ženy s kariérou se neobávají mít více dětí, byly to velmi sympatické návštěvy,“ komentovala setkání s rodinami prvních letošních dětí radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.12.

Unikátní iluminace se vrací zpšt do Kutné Hory

Dražba v londýnské aukční síni probíhala velice dramaticky, byl o ní nebývale velký zájem.

Společnost celý článek
25.5.

Reakce starosty Chrudimi na postup Kraje

Zdá se, že problému chybějících finančních prostředků se zřizovatel pokouší zbavit tou nejpohodlnější cestou – zrušením.

Společnost celý článek
29.1.

Kraj hodlá převzít některé kulturní instituce

Záměr převzít od státu Soubor lidových staveb Vysočina a Muzeum loutkářských kultur schválila Rada Pardubického kraje již loni.

Společnost celý článek
13.1.

Hejtman ověřuje fungování jízdních řádů

Vlak byl přiměřeně obsazený, spoje na sebe navazovaly a cesta byla příjemná.

Společnost celý článek
11.7.

Odměna za křík

O zdravotním nebezpečí pro člověka prakticky nelze hovořit, nicméně je vhodné některé zbytky ptačí snídaně či oběda odklízet.

Společnost celý článek
1.4.

Univerzita Pardubice nese svůj název již 15. rokem

Univerzita Pardubice nese svůj název již 15. rokem

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting