První novorozenec v orlickoústeckém babyboxu

28.7.

První novorozenec v orlickoústeckém babyboxu

První novorozenec v orlickoústeckém babyboxu

V pondělí 27. července o půl třetí ráno bylo v Orlickoústecké nemocnici odloženo do babyboxu první novorozeně i s placentou. "Šlo o zdravou holčičku, ve stáří snad půl hodiny, která vážila 2900 gramů. Dostala jméno Lucinka podle sestřičky, která pro ní došla," uvedl ředitel ústeckoorlické nemocnice Martin Procházka, který shodou okolností sloužil. „Jsme rádi, že jsme instalací babyboxu pomohli v tomto případě vyřešit krizovou situaci neznámé matky, která dítě nechtěla a udělala naštěstí to jediné rozumné, co dítěti zachránilo život," dodali představitelé nemocnice. „V každé matce je skryto více či méně mateřské lásky a má-li nějaký důvod přesto dítě nechtít, je babybox prostředkem, jak dát malému drobečkovi šanci na život, jakou má každé dítě,“ uvedl vedoucí odboru zdravotnictví Pardubického kraje Leoš Dostál. „Proto se prostředky vynaložené na zřízení této „krabice“ pro děti musí bohatě vyplatit, i kdyby zachránila jen jediný,“ dodal Leoš Dostál. V současnosti je po celé České republice v provozu celkem 25 zařízení, jež zachránily život již 22 dětem. Orlickoústecký babybox je v pořadí sedmým v České republice a funguje od loňského 8. března. V regionu Orlických hor se vedle Ústí nad Orlicí nachází babybox rovněž v náchodské nemocnici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.6.

Ze společného lupu se dlouho neradovali

Mladistvý pachatel převzal obvinění z provinění krádeže a poškození cizí věci.

Společnost celý článek
3.3.

Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna

Ples studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice se koná v pátek 3. března od 19 hodin ve dvou sálech zámeckého pivovaru v Litomyšli. V rámci letošního plesu budou návštěvníci cestovat časem, a to už od dob velkých Sumérů, přes Pompeje, až po objevení Ameriky a setkají se i s Janem Husem, Charlesem Darwinem či Thomasem Edisonem, a tak si každý bude moci vybrat tu svoji dobu a stát se v rámci plesu i její součástí. K tématu plesu je přizpůsoben i bohatý program, na němž se aktivně podílejí studenti bakalářského studia Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli.

Společnost celý článek
22.12.

Lidé chtějí na vánočním stole české potraviny

Potravinový patriotismus je v zahraničí běžný, u nás stále pokulhává.

Společnost celý článek
4.4.

Policisté hledají svědky dopravní nehody v obci Bukovina

Dvacetiletá spolujezdkyně na předním sedadle utrpěla těžké zranění, kterým bohužel v nemocnici podlehla.

Společnost celý článek
24.6.

Tragická událost v Dolním Bezděkově

Zraněná osoba byla resuscitována. Hasiči provedli pomocí rozpěrných tyčí zabezpečení a stabilizaci objektu, aby nedošlo k dalšímu zřícení.

Společnost celý článek
13.6.

Příchod prázdnin bude u OC Futurum Hradec Králové sladký a plný rozmanitých chutí

Koblížky, makronky, palačinky, vdolky i koláče, štrúdly či cheesecaky, plus zmrzlina a nanuky. Nejen tyto lahůdky budou v sobotu 22. června před obchodním a zábavním centrem Futurum Hradec Králové neodolatelným lákadlem při historicky prvním Festivalu sladkostí & zmrzliny. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting