První občánci Pardubického kraje v roce 2007: Vanessa a Petr

3.1.

První občánci Pardubického kraje v roce 2007: Vanessa a Petr

První občánci Pardubického kraje v roce 2007: Vanessa a Petr

Za prvními občánky Pardubického kraje v roce 2007 se dnes 3. ledna 2007 vypraví vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a náměstek hejtmana Josef Janeček. Do života přivítají první holčičku – Vanessu Pařízkovou z Vortové a prvního chlapce – Petra Tvrdoně z Potštejna a za všechny členy Rady Pardubického kraje včetně hejtmana Michala Rabase jim popřejí dlouhý, šťastný a zdravý život. V 10 hodin v chrudimské porodnici navštíví Vanessu a její maminku vicehejtman Roman Línek, který kromě květin a zlatého řetízku s přívěskem přiveze i osobní dárek – 2007 korun českých. „Tato částka symbolizuje rok, ve kterém se Vanesska narodila a který snad bude šťastným rokem pro ni i pro její rodinu,“ říká vicehejtman Línek. Vannesa je úplně prvním dítětem roku 2007 narozeným v Pardubickém kraji. Na svět přišla dvě minuty po půlnoci, vážila 2,75 kg a měřila 47 cm. Již v 8 hodin se v litomyšlské porodnici setká s malým Péťou a jeho maminkou náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Josef Janeček. Petr je prvním chlapcem roku 2007 v Pardubickém kraji. Narodil se devět minut před druhou hodinou ranní, vážil 3,6 kg a měřil 52 cm. I tento chlapec dostane zlatý řetízek s přívěskem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.12.

Slévárna neprovedla měření emisí. Dostala pokutu 150 tisíc korun

„Při kontrole provedené v roce 2016 jsme také zjistili, že zařízení pro omezování emisí, tedy mokré odlučovače v cídírně a formovně, byly provozovány v rozporu se schváleným provozním řádem. V provozních denících navíc firma vedla nepravdivé záznamy o stavu těchto mokrých odlučovačů,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Společnost celý článek
11.5.

Budova bývalého okresu patří nyní kraji

Přepokládáme, že do jednoho místa soustředíme krajské organizace, abychom ušetřili peníze za pronájmy.

Společnost celý článek
9.5.

Zápisy do školek startují už za pár dní

Elektronickou žádost je možné vyplnit na kontaktních místech, buď přímo v budově Magistrátu města Pardubic na odboru školství, kultury a sportu, nebo v každé mateřské škole,“ informuje o možnostech zápisů do pardubických školek náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce oblast školství spadá.

Společnost celý článek
9.1.

Projekt má posílit zájem žáků i rodičů o techniku

Do projektu mají být zapojeny základní i střední odborné školy a učiliště.

Společnost celý článek
8.10.

Projekt EUROKLÍČ startuje i v našem kraji

Předpokládá, že projekt bude dokončen během dvou let v rámci celé republiky a že bude rozdáno více než 300 tisíc klíčů.

Společnost celý článek
1.2.

Lanškroun: veřejná služba příliš neláká

17 klientů města vykonává veřejnou službu a to u Technických služeb města Lanškroun a u Městského bytového podniku Lanškroun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting